Yeni Hennessey Dodge Challenger Hellcat Widebody: “Noel Ağaçlı Hız Rekoru”

Wvcars

vwTürk Üyesi
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
87
Tepkime puanı
1
Video: https://paratic.com/yeni-hennesey-dodge-challenger-hellcat-widebody-noel-agaci/

Dünyamıza ilginç bir rekor imzası daha atıldı! 2.3 saniyede hızlanarak drag pistlerinin yaramaz çocuğu olan Demon heyacanından sonra tabi ki şimdiki videomuz biraz komik oldu. Amerikan Hennessey’in garajlarında oynanan Challenger Hellcat, tavanında noel ağacı ile “Merry Cristmas” diyor. Bu sene BMW reklamında da tavanına bağlı ağaçla hız yapan bir 3 Serisini görmüştük. Moda mı oldu acaba!


Doge Challeger Hellcat Widebody’nin fazlalığı ne diye sorarsanız; tavan rayı olduğunu söyleriz. Hız denemesi Teksas Continental Lastik pistlerinde gerçekleştirilmiş. Orta büyüklükte bir noel ağacı raylara bağlanarak iyice sıkıştırılıyor. İşin temelinde yeni yıla girerken farklı showlar arıyan Hennessey ekibi, burnout gösterisi ile beraberinde en yüksek hızlara çıkmak istemiş.

Geniş gövde kitiyle çıkış yapan Challenger, bu versiyonda özel duruşlara yer vermişti. 6.1L motoru farklı bir V8 ile ele alındı. Çoğu noktada standartlara sadık kalınmış. 717 beygir güce sahip Hellcat Widebody, ortaya çıkardığı 881 nm tork ile 3.6 saniyede 0-100 kilometreye, yaklaşık 400 metreye ise 11.2 saniyede ulaşabiliyor.

Hennessey’in dumanlı lastik yakmalarının ardından noel ağacı ile 278 km/h sürate çıkarak farklı bir kulvarda rekora ismini yazdırıyor.
 
Üst Alt