Yaz Lastiğinde Hangi Markayı Tercih Edersiniz?

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
Yaz lastiğinde hangi lastik markası tercihiniz?

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Su an kullandigim Turanza ER300 215 50 17 fabrikasyon. Sert olmasi haricinde sikinti yasamadim.

Lassa Impetus Revo hala uretimde mi bilmiyorum esko aracim 195 65 15 cidden harikaydi.

Kumho evlerden irak acaip ugultulu. 215 45 17 kullandim eski aracimda.

Michelin daha once yasamis oldugum tecrubeden dolayi gordugum yerde kacarim. 195 65 15.

Nokian in yazligini test etmek istiyorum bakalim daha eskimedi lastiklerimiz. Kisligindan cok memnun kalmistim WRD3 195 65 15.

Ozlem1

vwTürk Üyesi
İsim
Ozlem
Soyisim
Kaya
Hiç yaz lastiği almadım araç üstünde gelenleri kullandım hep. Polomda Hankook vardı ve fena değildi. A3 de Dunlop geldi, bana sanki Hankook daha iyi gibi geldi. Ama alırsam ben de Contact 5 alacağım.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Lassa impetus kullandım geçen yaz yumuşak,sessiz bir lastik ama yol tutuşu vasat.Bu yaz da mecbur kullanacaz 4.yılı ama daha dişler %80 civarı.
Good Year vardi eski bora da güzel lastikti ama sertti.
Petlas'da sıcak asfaltta dönerken ses yapardı sinir olurdum bundan dolayi Petlas'ı tercih etmem.Lastiğin modeli İmperiumdu herhalde tam emin değilim boyutu 175/70/13 tü.
Lastikleri değişirsem tercihim Michelin olur muhtemelen.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrtgb

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus Emre
Soyisim
Tokeroğlu
Bu yaz Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3'e geçiş yaptık hayırlısıyla.

HARPAGON

vwTürk Üyesi
İsim
ALPER
Soyisim
GULHAN
Bu yaz Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3'e geçiş yaptık hayırlısıyla.
hayirli olsun bence su an icin en iyi yaz lastigi.
2016 Almanya ADAC testlerinde 2. olmus bir lastik (235/40/18) ölcüler icin konusuyorum.
bende almak istedim ama bütce sorunu yüzden kumho ecsta ps71 aldim. yeni bir lastikmis eski kumho serilerine göre iyi bir yapisi varmis.
bakalim kullanip görecegiz...

emrtgb

vwTürk Üyesi
İsim
Yunus Emre
Soyisim
Tokeroğlu
hayirli olsun bence su an icin en iyi yaz lastigi.
2016 Almanya ADAC testlerinde 2. olmus bir lastik (235/40/18) ölcüler icin konusuyorum.
bende almak istedim ama bütce sorunu yüzden kumho ecsta ps71 aldim. yeni bir lastikmis eski kumho serilerine göre iyi bir yapisi varmis.
bakalim kullanip görecegiz...
Teşekkürler alper abi:)

Koc_mahmut

vwTürk Üyesi
İsim
mahmut
Soyisim
Koç
Hiç yaz lastiği almadım araç üstünde gelenleri kullandım hep. Polomda Hankook vardı ve fena değildi. A3 de Dunlop geldi, bana sanki Hankook daha iyi gibi geldi. Ama alırsam ben de Contact 5 alacağım.
Kuzenimde b8 passat var araç 35 bin km de contact 5 var lastikler bitmiş durumda.Bende 2 sene önce golf 4 ume contact 5 almıştım 15 bin kmde yarıya inmişti lastikler yol tutuş sessizlik su tahliyesi açısından iyi bir lastik ama aşınma bence biraz fazla..

Ozlem1

vwTürk Üyesi
İsim
Ozlem
Soyisim
Kaya
Kuzenimde b8 passat var araç 35 bin km de contact 5 var lastikler bitmiş durumda.Bende 2 sene önce golf 4 ume contact 5 almıştım 15 bin kmde yarıya inmişti lastikler yol tutuş sessizlik su tahliyesi açısından iyi bir lastik ama aşınma bence biraz fazla..
Kesinlikle Conti lastiklerin ortak noktasi; efsane yol tutuslari ve cabuk asinmalari, ki siz kullanmissiniz benimkiler duyum ve okuma. Bu durumda sizin dusunceniz nedir, su an var mi yakin oldugunuz bir marka ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koc_mahmut

vwTürk Üyesi
İsim
mahmut
Soyisim
Koç
Kesinlikle Conti lastiklerin ortak noktasi; efsane yol tutuslari ve cabuk asinmalari, ki siz kullanmissiniz benimkiler duyum ve okuma. Bu durumda sizin dusunceniz nedir, su an var mi yakin oldugunuz bir marka ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf 4 aracıma lastik almak için ozaman çok araştırmıştım conti de karar kılmıştım dediğiniz gibi yol tutunma çok iyi ama aşınmada başarısız kullandığım lastiğin yanak kısmı çok yumuşak olduğundan 1 tanesinde tel bırakmıştı yanaktan.Geçen sene petlas imperium pt 515 kullanmıştım ama yol tutmada sıkıntılı bir lastikti biraz sert frende kayıp gidiyordu.Şu an petlas velox sport pt 721 205/55/16 kullaniyorum geçen hafta taktırdım memnunum yol tutuşu güzel sessizdr bir lastik yanlış hatırlamıyorsam 69db ses seviyesi imperiuma göre gayet başarılı..

alisoyak

vwTürk Üyesi
İsim
Ali
Soyisim
Soyak
bende şubat ayında kendi bora aracımın energ saver, eşimin polo aracının brigstone çıkarıp continantel taktırdım. aynı anda yine bu forum üyesi polo aracında energlerin yerine continental taktırdık. llastikleri berrabber değişti. michelin energy lastiklerini orta kıvamdaydı. ıslakzemin pek iyi deildi. continental ilk izlenm olarak michelin kadar olmasa da yumuşak, yol tutuş, frenlemede başarılı. ömür konusunda pek bilgim yok. brigdestone çok sertti uğultuluydu erken aşınmıştı, şimdi uğultu kesildi sertlik kaybldu. ömür konusunda uzun zamandır continental kullanıcısı olan @arves dende ömür konusunda bilgi alabilirmiyiz?

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Param varsa GOODYEAR ya da Continental yoksa Petlas

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
İsim
Hasan
Soyisim
Ünsal
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Yazlık olarak lassa impetus revo 2 + alacağım baktığım ve okuduğum kadarıyla olumlu yorumlar almış fiyatı da uygun geldi deneyelim

ekselans06

vwTürk Üyesi
İsim
TANER
Soyisim
ÇIKLA
goodyear efficientgript ile yokohoma blue art arasında kaldım .cuma gün yokohoma aldım. goodyeara 260 tl fiyat almşıtım. (pazarlık etmedim) yokohomaya 750 tl ye aldım.2016 tarihli (Hepsiburadadan) ilk izlenimlerim olumlu. çok sessiz bir lastik. fren mesafesi çok iyi.ıslak zeminde test edemedim daha. inşallah bir sorun yaşamam. 205/55/16

Üst Alt