• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Volkswagen Golf 7 Çekiş ve Arıza:Şanzıman

Ramazan2834

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF
Mesleğiniz
Yazılım
Arkadaşlar öncelikle herkese selamın aleyküm.
Forumda yeniyim ustaların eline düşmeden siz değerli arkadaşlarıma sorunumu anlatmak istiyorum.
Geçen hafta memlekete tatile gittim. Malum köy yolları toz toprak olduğu için motorun üzeri hep toz oldu. Bende tazyikli su tuttum. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra arabamda anormal bir durum oldu çekiştrn düştü belirli bir km sonra sanki gitmiyor gibi gaz verdiğim halde hızlanmıyor ve Arıza:Şanzıman uyarısı veriyor. Sabahları Kontağı açtığımda şanzıman arızası veriyor,sonradan ekrandan kayboluyor gidiyor bu esnada araç D2den D3e atmıyor. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor. Sorunum sizce ne olabilir. Desteğini yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Ramazan2834

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF
Mesleğiniz
Yazılım
Arkadaşlar koskocaman forumda bir tane yardımcı olacak biri yokmu

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Motora tuttuğunuz su çok tazyikli ise şanzımana giden elektrik tesisatı birleşim noktaları yani soketler ıslanmış olabilir bu durumda araç sapıtır ve korumaya geçer tek, tek sökülüp kurutulması gerekir geçmiş olsun.

Ramazan2834

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF
Mesleğiniz
Yazılım
Motora tuttuğunuz su çok tazyikli ise şanzımana giden elektrik tesisatı birleşim noktaları yani soketler ıslanmış olabilir bu durumda araç sapıtır ve korumaya geçer tek, tek sökülüp kurutulması gerekir geçmiş olsun.
Necdet bey,

Bu arıza 1 haftadır var. Malum havalar sıcak su dayanamaz kurur gider? Ne gibi bir yol izlemeyelim. Teşekkür ederim

Ramazan2834

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF
Mesleğiniz
Yazılım
Son olarak da,
Bu işlemi ben yapabilir miyim ?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Necdet bey,

Bu arıza 1 haftadır var. Malum havalar sıcak su dayanamaz kurur gider? Ne gibi bir yol izlemeyelim. Teşekkür ederim
Bence dediğimi göz ardı etmeyin suyun bir haftada kuruyacağı düşüncesi sizi yanıltmasın (bir hafta üç gün beş gün) suyla temas eden metal oksitlenir bu durumda da arıza vermesi olası bir durumdur. Ben yapabilirmiyim sorunuza gelecek olursak bu tamamen sizin, teknik bilgi ve el becerinize kalmış bir şey ulaşabildiğiniz ve görebildiğiniz noktaları tek, tek kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Şanzımanın hava alması için iki tane hava kanalı vardır o kanallardan içeri su girmesi durumunda bu tür arzaların meydana gelmesi kaçınılmaz olur umuyorum ki öyle bir şey yoktur tekrar geçmiş olsun.

Ramazan2834

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF
Mesleğiniz
Yazılım
Teşekkür ederim çok sağolun

Üst Alt