Volkswagen Golf 5 fsi 1,6 115 ps Araç Çalışmıyor Benzinde Direk Tüpde Çalışıyor

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Sorun çözüldü demiştiniz. Düzelip yeniden mi arızalandı? Tüp taktırdığınız yere sordunuz mu belki LPG sistemi ile ilgili bir sıkıntınız vardır, araç bilgisayar sorgusunda arıza vermiyor demiştiniz çünkü.

dekatr

vwTürk Üyesi
İsim
ömer
Soyisim
tepe
Aracınızın Markası
wosvagen
Aracınızın Modeli
golf 1,6 fsi
Mesleğiniz
yazılım
yine hiç birşey yok arac tüpden ayrıcaz sonra direk servise götrürcez bakalım :S

dekatr

vwTürk Üyesi
İsim
ömer
Soyisim
tepe
Aracınızın Markası
wosvagen
Aracınızın Modeli
golf 1,6 fsi
Mesleğiniz
yazılım
yaw servis goturduk gerı geldı sımdı gaza basarak marsa bastıgımızda calısıyor sonra rolantide istop ediyor ne sinir bozucu bir model miş :S

dekatr

vwTürk Üyesi
İsim
ömer
Soyisim
tepe
Aracınızın Markası
wosvagen
Aracınızın Modeli
golf 1,6 fsi
Mesleğiniz
yazılım
sorunu lpg iptal ettire cozduk. şuan araç zımba gibi :love:

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
sorunu lpg iptal ettire cozduk. şuan araç zımba gibi :love:
Servise gidersin lpg ciye git der lpg ciye gidersin servise git der ah bu lpg bazen başa bela problemin çözüldüğüne sevindim.

dekatr

vwTürk Üyesi
İsim
ömer
Soyisim
tepe
Aracınızın Markası
wosvagen
Aracınızın Modeli
golf 1,6 fsi
Mesleğiniz
yazılım
vallaha cok sinir bozucu birşey miş golf cok severdım ama olayda dolayı sogudum :S

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bir çok arkadaşımız fsi aracında lpg kullanıyor bazıları sorun yaşıyor bazıları ise hiç sorunsuz kullanıyor fsi araçların yakıt ve ateşleme teknolojisi sıralı sistem enjeksiyonlu araçlara göre oldukça farklı yapıya sahiptir Örneğin 1.8t araçlarda hava yakıt karışımı (silindir kapağı) emme ve yakıt sübapları açılarak hava ve yakıta yol verir bu sayede yakıt yanma odasına ulaşır peşinden yanma gerçekleşir durum böyle olunca lpg de aynı yolu izlediği için sorun çıkmadan çalışmaya devam eder.
Fsi lerde ise durum farklı yakıt enjektörü direkt yanma odasına, yakıt püskürtecek şekilde tasarlanmıştır yani lpg montajı yapıldığında mevcut yakıt yolunu kullanamayacağı için klasik sistemlerde olduğu gibi emme manifoldu içerisinden hava ile birlikte yanma odasına ulaşacak şekilde montajı yapılır, yanma odasına hava ve yakıt aynı anda gireceği için verimlilik düşecektir bu sebeple fsi teknolojisi ile lpg uyumsuzluğu bu yüzdendir diye düşünüyorum. Aşağıdaki resimde iki motor arasındaki lpg püskürtme sistemi farkını göreceksiniz.

2433

Ekli dosyalar

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
FSI ve TSI 'lere ben zorlama teknoloji dedim çünkü emme manifoldundan verilen yakıt sistemine göre motor aşırı karmaşıklaştırılmasına karşın sağlanan fayda çok az. Buna karşın düşük ve yüksek basınçlı iki ayrı yakıt pompa sistemi beraberinde bir sürü sensörler ve dizel benzeri enjektörlerle birlikte pahalı bir motor ortaya çıkardığı gibi, tamir ve bakım işlerini hem zorlaştırmış hem de daha masraflı hale getirmiş. LPG severlerin işini zolaştırması da işin bir başka yönü. Ciddi bir avantajı yok. Vw mühendisleri can sıkıntısından yenilik yapmışlar gibi geliyor bana.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
FSI ve TSI 'lere ben zorlama teknoloji dedim çünkü emme manifoldundan verilen yakıt sistemine göre motor aşırı karmaşıklaştırılmasına karşın sağlanan fayda çok az. Buna karşın düşük ve yüksek basınçlı iki ayrı yakıt pompa sistemi beraberinde bir sürü sensörler ve dizel benzeri enjektörlerle birlikte pahalı bir motor ortaya çıkardığı gibi, tamir ve bakım işlerini hem zorlaştırmış hem de daha masraflı hale getirmiş. LPG severlerin işini zolaştırması da işin bir başka yönü. Ciddi bir avantajı yok. Vw mühendisleri can sıkıntısından yenilik yapmışlar gibi geliyor bana.
Can sıkıntısından ziyade rekabet ve ticari kaygıdan dır diye düşünüyorum 😁

Üst Alt