VCDS lisans sorunu

isibisi19

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
serbest
Selam Arkadaşlar,

Kısa bir süre önce Caravelle aracımın gizli özelliklerini açmak için, HEX-V2 kablosu aldım. Kabloyu aldığım kişi Çin'den getirtdiğini söyledi.
Kablo ile gelen VCDS 19.6.1 programı, internet bağlantımı kapatıp, virüs programımı da kapatarak, laptopuma kurdum. Kurulum ardından
test etme ve kabloyu tanımaya kadar herşey yolunda gitti. Programın lisans bölümünde de bir sorun yoktu.

Fakat kabloyu araca bağladığımda, program cevap vermemeye başladı. Yani hiç bir işlem yaptırmadı. Lisans bölümünde, lisansın kapatıldığı ibaresi
belirdi. Aynı işleme başka sürümlerle de yaptım sonuç değişmedi.

Bu durum başkasının da başına gelen varmı? Çözümü konusunda yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden çok teşekkür edrim.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Selam Arkadaşlar,

Kısa bir süre önce Caravelle aracımın gizli özelliklerini açmak için, HEX-V2 kablosu aldım. Kabloyu aldığım kişi Çin'den getirtdiğini söyledi.
Kablo ile gelen VCDS 19.6.1 programı, internet bağlantımı kapatıp, virüs programımı da kapatarak, laptopuma kurdum. Kurulum ardından
test etme ve kabloyu tanımaya kadar herşey yolunda gitti. Programın lisans bölümünde de bir sorun yoktu.

Fakat kabloyu araca bağladığımda, program cevap vermemeye başladı. Yani hiç bir işlem yaptırmadı. Lisans bölümünde, lisansın kapatıldığı ibaresi
belirdi. Aynı işleme başka sürümlerle de yaptım sonuç değişmedi.

Bu durum başkasının da başına gelen varmı? Çözümü konusunda yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden çok teşekkür edrim.
Merhaba. Vcds loader ile açtınız mı? Yoksa program kisayolundan mi açtınız. Eğer normal kısayoldan yapmışsanız olmayacak zaten. Mecbur loader den (bir nevi crack sayılır) yapmanız gerekir.
Programı bulamazsanız mesaj atınız. Müsait zamanda yazarım size.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isibisi19

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
serbest
Merhaba. Vcds loader ile açtınız mı? Yoksa program kisayolundan mi açtınız. Eğer normal kısayoldan yapmışsanız olmayacak zaten. Mecbur loader den (bir nevi crack sayılır) yapmanız gerekir.
Programı bulamazsanız mesaj atınız. Müsait zamanda yazarım size.

Merhaba Korfirak,
cevabın için çok teşekkür ederim.
Vcds i, programın açıklamalarında da olduğu gibi, Loader den açıyorum. Ama yine de bir sonuç yok.
Kablomun bloke olmasından şüpheleniyorum. Ama bunu teyit edecek bir programım yok. Sitelerdeki incemelerimde Kablomun update yapılabildiğini ( Atmega -Atmel chip seti)
öğrendim. Sizde iyi bir program varsa, bana gönderirseniz çok sevinirim.

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Arabaya takılı iken bağlantı test yapıp, ana ekrandan about kısmına bakarsanız lisans gözükür.

Kablo güncellenebilir atmega çipler

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhaba Korfirak,
cevabın için çok teşekkür ederim.
Vcds i, programın açıklamalarında da olduğu gibi, Loader den açıyorum. Ama yine de bir sonuç yok.
Kablomun bloke olmasından şüpheleniyorum. Ama bunu teyit edecek bir programım yok. Sitelerdeki incemelerimde Kablomun update yapılabildiğini ( Atmega -Atmel chip seti)
öğrendim. Sizde iyi bir program varsa, bana gönderirseniz çok sevinirim.
Merhaba.
İyi bir programdan kastınız nedir tam anlayamadım. Normalde orjinal vcds programını yükleyip üzerine Loader ile devam ediyorum. Siz de aynı işlemi yapıyorsanız zaten değişik birşey olmayacaktır. Eğer bloke olduysa aldığınız yere bir sorun. Sonuçta daha çalıştiramadiniz programı. Belki yol gösterebilirler.
Sağlıcakla

isibisi19

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
serbest
Sorun çözüldü....
Kablomu update yaptım ve sorun çözüldü.

Merak edenler için , başka bir Forumdan edindiğim bilgiyi aşağıya kokyalıyorum.
Selamlar...

VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatım

DİKKAT!

Klon kablo yükseltimi sadece Atmega162(ATMEL) chipe sahip olan kabloları destekliyor. NEC, ARM veya diğer chipler maalesef desteklenmiyor.

KABLOM ATMEL MI NASIL ANLAYACAM?

Bunun için kabloyu açıp chipe bakmaktan başka çareniz yok , örnek resim altta

1.jpg.8dc0caa8b7e703607eb6133a230d2857.jpg

Herşeyden önce antivirus programızı/windows defender kapatmanız gerekir.

Kablonuzun versiyon yükseltilebilmesi için Bootloader açık olması gerekiyor. Bunun kontrolünü de VAGCOM_HWType.exe dosyasını çalıştırıp read tıkladıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Ancak işlemlere başlamadan önce kablonuzun bilgisayarınızın usb portuna aynı zamanda da aracınıza (veya 12v güç kaynağına) bağlı olması gerekmektedir. Eğer bootloader açıksa ‘read’ tıkladıktan sonra program size bootloader enabled yazısının yanısıra HW değerini de göstermektedir.

Eğer program size bootloader enabled cevabını verirse şimdiden başardınız demektir. Öncelikle bu programla işimiz bitti, artık kapatabiliriz. Sonraki adım da EEPROM yüklemesi yapacaz , oldukça basit. Bunun için de VAGCOM_EEWriteLang.exe programını çalıştırcaz. Programda varsayılan dil ingilizce bunu değiştirebiliyoruz ancak ingilizce olmasında fayda var 20.4 kuracaklar için. Write tıklayıp işlem tamamlana kadar bekliyoruz. Böylece Kablo yükseltimi tamamlanmış oluyor. Şimdi örnek olarak bilgisayarımızda version 18.9 yüklüydü. Önce bunu denetim masanından kaldıralım sonra büyük ihtimalle yüklemiş olduğumuz C:/rosstech klasörünü kaldıralım. 20.4 kurmak isteyenler için loader9.2 olmak zorunda.

İstediğimiz herhangi bir VCDS versiyonu bilgisayarımıza kuruyoruz. Çoğunluk 20.4 kuracağı için onun üzerinden anlatım yapıyorum. 20.4 bilgisayara kurduktan sonra programı kesinlikle çalıştırmıyoruz. Kurulumun son aşamasındaki kutucukta ‘run’ seçeneği çıkarsa kutuğun işareti kaldırıyoruz.

Son olarak da VCDSLoader.exe dosyasını vcds 20.4 kurulumunu yaptığımız (c:/rosstech/vcds) içine atıyoruz ve VCDS programını bu dosya üzerinden çalıştırıyoruz. İstersek üzerine sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturabiliriz, böylece her defasında vcds çalıştırmak için klasör içine girmemize gerek kalmaz. Son olarak program ilk çalıştırdığınızda ‘test ‘ yapmayı ve ‘Do not check for updates’ seçeneğini işaretlemeyi unutmayalım.

Üst Alt