Tavan Tutamaçları, Güneşlik Temizliği ve Gözlük Kabı Kumaş Onarımı

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Herkese Merhaba, yaklaşık 2 gündür izinliyim. Bu süre içinde; Poloşa ayak aydınlatma lambaları, led lambalar, sprey motor temizleyici, NFC etiket aldım. Pazartesine kadar bunları kuzenimin yardımı ile yapacağız.
Pazartesiye kadar 2 aracında tüm eksiklerini tamamlamam gerekli, uzun soluklu seyahat nedeniyle 1 ay, 2 araçtan uzak kalacağım..
Gideceğim yer; Hatay gibi yemeklerinin olmadığı, balığın temizlenmeden, kemikleri, gözleri ile birlikte kıyma yapılıp haşlanarak yendiği, haşerelerin yendiği, ufacık Daihatsu ve Mitsubishi araçların bol olduğu bir memleket.
Araba ve yemek konusunda kriz geçirmemek hepsinin acısını şimdiden çıkarıyorum :D :D

Bugün evde sıkıldım ve otoparka indim, Poloşun ve Boracan'ın yağ, soğutma suyu seviyelerini kontrol ettim. Boracan'da uzun yoldan yeni gelmiş idi, içi de biraz kirli idi. Fakat; güneşliklerdeki kir gözüme çarptı. Kuzenimden tornavida tedarik edip, sökmeye başladım.

Hazır temizlemiş iken, tavan tutamaçlarını da söktüm. Tutamaçları söker iken, vida kapaklarını açarsak, tutamaçların kapanmasını engelliyormuş. Bende jeton geç düştü.

Sonrasında hepsini söküp eve çıkardım. Amway LOC ve 3 bezi hazırladım.
Atas Vinet önerisini almış idim, fakat; havalar biraz daha ısınana kadar Poloşta'da Boracan'da da LOC ile idare edeceğim. 3 bezin biri, deterjanlı su ile temizlik, diğeri temiz su ile durulama, 3.sü ise; kurulamak için.

Temizlik esnası;
Soldaki LOC'li su, soldaki ise deterjansız su.

Öncesi/Sonrası;

Gözlük Kabı Kumaş Onarımı;

Tavan döşemeleri zamanla sarkmakta. Boracan'da öyle bir problem yok, ama gözlük kabının altından süngerimsi yapışkandan kumaş kurtulmuş ve sarkmış, köşelerden de ayrılmış.

Kullandığım malzemeler; Deterjanlı su, herhangi bir kart, negatif tornavida ve bez.

İlk önce bağlantı mekanizmasını gözlük kabından ayırdım. ( Basit bir şekilde çıkarmak için tornavida ile; ilk önce yanlardaki klipsleri yuvasından kurtardım, sonrasında ortadaki klipsleri kurtardım. Ve fazla germemeye dikkat edin, plastik aksamlar, yıllar geçtikçe çok rahat bir şekilde kırılabiliyor.

Sonrasında kumaşı yapışkandan ayırdım ve kart ile yapışkansı süngeri temizledim, bu esnada deterjanlı su ile yapışkanı yumuşattım;

Ve üzerindeki süngeri çıkarınca bu hale geldi, sünger gitti, yapışkanı kaldı; sonrasında doğru suyun altına.;

Ve temizledim bu hale geldi;

Ve sonrasında; kumaşı süngerden temizledim, yıkadım. Buruşmuş idi, ütü ile üzerinden geçtim. Fırça yardımı ile, ilk önce sağ kısımdan orta kısıma kadar yapıştırıcı sürüp yapıştırdım.
Sonrasında diğer kısıma da yapıştırıcı sürüp yapıştırdım.
Tavan bağlantı parçasını da taktım.

Sonrasında, tekrar montaja geçtim;

Ve bitti :)
Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Elinize sağlık Sevra hanım gerçekten mükemme bir iş çıkarmışınız sabır ve azmin sonucu fabrikadan yeni çıkmış gibi maşallah :alkis:

Resimler ve anlatım için teşekkürler :tebrik:

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Elinize sağlık Sevra hanım gerçekten mükemme bir iş çıkarmışınız sabır ve azmin sonucu fabrikadan yeni çıkmış gibi maşallah :alkis:

Resimler ve anlatım için teşekkürler :tebrik:
Teşekkür ederim Necdet bey :)

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayhax

vwTürk Üyesi
İsim
Hakan
Soyisim
Şahan
Emeğinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HARPAGON

vwTürk Üyesi
İsim
ALPER
Soyisim
GULHAN
Masallah elinize emeginize saglik. Tertemiz olmus...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Maşallah, ellerinize sağlık yine harika sonuçlar çıkmış :)

alisoyak

vwTürk Üyesi
İsim
Ali
Soyisim
Soyak
elinize emeğin,ze sağlık Sevra Hanım. polo ve borada iş çok ama zaman yok demiştiniz. inşallah zamanınız olur da güzel işler görmeye devam ederiz.

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Sizin meslek neydi öğrenebilir miyim :) Çalışmalar çok güzel ustayım diyen ustaya taş çıkartıyorsunuz maşallah.

alisoyak

vwTürk Üyesi
İsim
Ali
Soyisim
Soyak
arkadaşlar düntatilden yararlanarak gözlük kabının kumaşını değiştirdim daha büyüğünü kestim o mekanizmayı söktüm ama gözlük kabım kapanmıyor şimdi. eskiden açıp bırakıca kediliğinden kapanırdı şimdi kapanmıyor. eksik birşeymi yaptım? konu sahibide belirtmemiş öyle birşey.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
arkadaşlar düntatilden yararlanarak gözlük kabının kumaşını değiştirdim daha büyüğünü kestim o mekanizmayı söktüm ama gözlük kabım kapanmıyor şimdi. eskiden açıp bırakıca kediliğinden kapanırdı şimdi kapanmıyor. eksik birşeymi yaptım? konu sahibide belirtmemiş öyle birşey.
Yayı atmıştır

Arves

vwTürk Üyesi
İsim
Sevra
Soyisim
Keskin
Açıp kapatan mekanizmayı sökünce haliyle yayda çıkmakta Ali bey, yay'ın oturacağı kısmı görebilirsiniz.

Yayda 2 uç bulunmakta. Bir ucunu mekanizmaya, diğer ucunu kapağa takın, bu esnada yayı biraz germeniz gerekecek. Sonrasında mekanizmayı yuvasına dikkatlice oturtun.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt