• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Station wagon A6 C5 almak istiyorum

yunus1309

vwTürk Üyesi
Merhaba arkadaşlar şuan 1.6 8v 2000 comf. bora'm var arabamdan çok memnunum ama artık daha değişik bi model almayı düşünüyorum aklımda 2000 model civarı audi var sürekli yurtdışından gelenlerde görüyorum aşırı şekilde hoş duruyor araba ama piyasada araştırdığım kadarıyla türkiyede pek fazla yok station wagon olanlardan bide motor meselesi var tabiki çok çeşitli motor seçenekleri var kullanan arkadaşlardan bu konuda da yardımlarını bekliyorum genellikle şehir içi kullanıyorum sivasta yaşadığım için quattro tercihim malum bizim buralarda kışlar uzun ve karlı geçiyor şimdiden teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
KIA
Aracınızın Modeli
Cee'd 1.6 CRDI
Mesleğiniz
Öğretmen
Audi alınacaksa QUATTRO alınmalı. 1.8T düşük gelir. Dizellere bakmak lazım A6 sınıflarında. Ben de sedan A6lara bakıyorum 1999-2000 model.

yunus1309

vwTürk Üyesi
Bende quattro istiyorum ama 1.8t station Wagon nerdeyse hiç yok piyasada ah bi benzinliğim olaydı hiç düşünmeden allroad alırdım ama yakıt türkiyede sağolsunlar çok uygun

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Bende quattro istiyorum ama 1.8t station Wagon nerdeyse hiç yok piyasada ah bi benzinliğim olaydı hiç düşünmeden allroad alırdım ama yakıt türkiyede sağolsunlar çok uygun

Forumda Üyemiz İhsan Akeren hocamızda var, kullanıyor kendisi memnun ama passat 1.8T den hantal diyor, malum ağırlık ve Quattro olmasından....

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunus1309

vwTürk Üyesi
Ben aşırı bi performans istemiyorum zaten arabadan statiın wagon olsun turbo olsun yeter bana :)

aydost_40

vwTürk Üyesi
Forumda Üyemiz İhsan Akeren hocamızda var, kullanıyor kendisi memnun ama passat 1.8T den hantal diyor, malum ağırlık ve Quattro olmasından....

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ömer Hocamın da dediği gibi şu anda bahsedilen araca sahibim. A6 1.8T Quattro Avant 180 hp.

Ömer Hocam şu anda kullandığım A6 nın Passattan hantal olduğunu söylediğimi hatırlayamadım, belki de söylemişimdir bilemiyorum. Arkadaşıma sattığım 1.8T Passatı 2 ay önce memlekette sürdüm. İki araç arasında bu kadar fark olacağını tahmin etmemiştim. Her iki araç da aynı motora sahip olmasına rağmen A6 nın turbosu biraz daha büyük ve 30 beygir fark var. A6 30 beygir fazla; ama iki araç arasındaki kilo farkı ve A6 nın sürekli dört çeker olmasının bu 30 beygirlik farkı düşürdüğü kesin.

Ama A6 nın hızlanması ile Passatın hızlanması arasında belirgin farkı hissettim. Passata binmeden önce "duygusal davranmamak adına" kuzenlerim ile önce benim A6 yı kullandık, daha doğrusu onlar kullandı, ardından hemen Passata bindik. Yanımdaki her iki kuzenim de tabiri caizse "attan inip eşeğe binmiş" hissine kapıldılar. Zira her iki araç arasında koltuk konforundan, yol tutuş, hızlanma, sessizlik, tokluk hissi bariz şekilde ortadaydı. Bu farkı kuzenlerim belirtti. Ben Passatın ön koltuğuna oturduğumda koltuk hem küçük hem de rahatsız geldi. Yani en basitinden kapıların ağırlığı ve kapanma sesleri bile farklı. Donanım farkına girmiyorum bile.

Her neyse kısacası A6 1.8T Quattro Avant, stock 150 lik Passattan daha hızlı.

NOT: Değerli forum üyeleri bu mesajımla hiçbir modeli yüceltmek ya da yermek gibi bir amaç taşımadığımı belirteyim. Bahsetmiş olduğum Passat aracı da çok isteyerek aldım ve severek kullandım, bende yeri ayrı olan bir araçtır. Hiçbir marka ve modelin fanatiği değilim. Yukarıda her iki araç arasındaki farkı belirtmemin bir nedeni de aynı yaşa sahip iki araç (hattâ Passatın kilometresi A6 ya göre bayağı düşük ve gayet bakımlı bir araçtı) arasında bu kadar farklılık olmasına benim de çok şaşırmam.

Konu açan arkadaş daha detaylı bilgi isterse kendisi bana özelden yazabilir. Diğer arkadaşların da dediği gibi maalesef çok nadir bulanan araç. Yani hem A6, hem station, hem dört çeker. Ben tüm bunlara ilaveten manuel kriteri koymuştum ve aylarca şu anki aracımı aramıştım.

İyi forumlar...

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Vagon candır, İhsan hocam düzeltme yapayım kusura bakma lütfen, yazılımla ilgili konuda böyle bir mubabbet geçmişti aramızda...Lakin şu gerçek ortada yazılımlı bir Turbo Quattro Candır gerisi heyecan...Ülkemiz şartlarında maalesef yedek parça sıkıntı biraz İhsan hocam tecrübesiyle sabitledi ama yurtdışında bol parça var ki onun aslanına da galiba yurtdışından parça getirtdi....

aydost_40

vwTürk Üyesi
Vagon candır, İhsan hocam düzeltme yapayım kusura bakma lütfen, yazılımla ilgili konuda böyle bir mubabbet geçmişti aramızda...Lakin şu gerçek ortada yazılımlı bir Turbo Quattro Candır gerisi heyecan...Ülkemiz şartlarında maalesef yedek parça sıkıntı biraz İhsan hocam tecrübesiyle sabitledi ama yurtdışında bol parça var ki onun aslanına da galiba yurtdışından parça getirtdi....
Ömer Hocam, düzeltme yapmana gerek yok kardeşim. Çünkü Passat' ın A6' dan daha seri olduğunu demiş de olabilirim. Çünkü Passat 1.8T' den sonra 1.9 TDI DSG Jetta aracım olmuştu, ondan sonra da A6' yı almıştım. Yani A6' yı aldığımda Passat' ın nasıl gittiğini unutmuştum ve daha seri olduğunu düşünmüştüm, zira aradan uzun süre geçmişti. İşte dediğim gibi 2 ay önce Passat' ı sürünce aradaki farkı görmüş oldum.

Saygılar...

Üst Alt