Spacer + yay + geniş lastik > golf 7 sorun yapar mı?

yeksek600

vwTürk Üyesi
İsim
Muhammed
Soyisim
Yeksek
Merhaba arkadaşlar. 2014 Golf 7 tdi aracımda halihazırda 17" durban jant mevcut. 225 mm taban genişliği var. Yani lastiğim 225/45/17 . Orijinali 205. Yani burada benim +2 cm var. Ben bu araca Eibach prokit takıp 3-3,5 cm daha alçaltmayı ve öne 15mm arkaya 20 mm spacer atmayı düşünüyorum. Yani totalde önler orijinale göre 3,5 cm , arkalar 4 cm genişleyecek. Sorum şu:
Acaba sürtme yapar mı? Çünkü lastikler hem genişleyecek hem de spor yayın alçaltmasıyla davlumbaza daha da yaklaşacak. Arkanın resmini yüklüyorum. İlgilenen olursa önden vs. de çekip atıcam. Bilgili ve tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

https://hizliresim.com/MaAE7a

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
ön sürtmezde arka taşacağı için yüke gelince sürter.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
mk4te kullanan arkadaşım var ona hitaben söyledim bende size

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bu setapta jantın Et si önemli kaç Et jant kullanacaksınız Et değeri ne kadar düşük jant o kadar dışarı çıkar Et değeri ne kadar büyük jant o kadar içeri girer bilginiz olsun...

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
hepsi bende var aynı lastik ebatını önler 15 arkalar 20 mm spacer basık hali yerden çamurluk hizası önler 63 cm arkalar 63,5 cm olarak kullanıyorum arkaya 2 kişi binecek şekilde ayarladım sıkıntı olmuyor coilover olduğu için ayarlama imkanı var ...

yeksek600

vwTürk Üyesi
İsim
Muhammed
Soyisim
Yeksek
@NECBEY hocam doğru söylüyorsunuz. Lakin jantı ben taktırmadım. Önceki sahibinin taktığı replikalar. Et değerini bilmiyorum malesef. Spacer olarak da Kayseride yerli üretim yapan bir adam var. Firması proking spacer. Onun spacerlarından almayı düşünüyordum. Geçen gün Adana'da bir jantçıya uğradım. Eleman modifiye işleriyle çok upraştığını iddia eden bir makine mühendisiydi. Ben spacer der demez "takma boşver, yüksek hızlarda sallama yapar" dedi. Salma , balans bozukluğu vs yapacağından bahsetti. Halbuki satıcı da ilanında "Tamamen Yüksek hassasiyetli cnc kontrollü tezgahlarda 7075 serisi Alüminyum alaşımlı malzemeden imal edilmiş olup, Salgı ve balans sıfırdır ve araç ile birebir uyumludur." demiş. Kafam çok karıştı açıkçası. O yüzden şimdilik askıya aldım. Çıkma Eibach Prokit bulmaya çalışıyorum.

yeksek600

vwTürk Üyesi
İsim
Muhammed
Soyisim
Yeksek
Araç aile aracı aslında :D yeri gelecek 6 kişi binecek . Kafalar karışık.

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
@NECBEY hocam doğru söylüyorsunuz. Lakin jantı ben taktırmadım. Önceki sahibinin taktığı replikalar. Et değerini bilmiyorum malesef. Spacer olarak da Kayseride yerli üretim yapan bir adam var. Firması proking spacer. Onun spacerlarından almayı düşünüyordum. Geçen gün Adana'da bir jantçıya uğradım. Eleman modifiye işleriyle çok upraştığını iddia eden bir makine mühendisiydi. Ben spacer der demez "takma boşver, yüksek hızlarda sallama yapar" dedi. Salma , balans bozukluğu vs yapacağından bahsetti. Halbuki satıcı da ilanında "Tamamen Yüksek hassasiyetli cnc kontrollü tezgahlarda 7075 serisi Alüminyum alaşımlı malzemeden imal edilmiş olup, Salgı ve balans sıfırdır ve araç ile birebir uyumludur." demiş. Kafam çok karıştı açıkçası. O yüzden şimdilik askıya aldım. Çıkma Eibach Prokit bulmaya çalışıyorum.
benim spacerler da kendimiz yaptık hiç bir problem yok 2 senedir kullanıyorum ne yüksek hızda sallama yapıyor ne başka birşey herkesin söylediği lafa bakarsak işimiz var valla.

denizmavisi

vwTürk Üyesi
İsim
kaan
Soyisim
türkyılmaz
selam arkadaşlar aracım 2011 b7 kasa passat 1.4 tsı bluemotıon aracı aldığım arkadaş helezon yaylarını değiştirerek aracı pusturmuş ama ben orjinal helezonları takmak istiyorum elinde olan varsa veya değiştirmek isteyen varsa alman eiback yay takılı şu an üzerinde elinde fabrikasyon olan varsa değiştirebiliriz.

Üst Alt