Replika ve Orijinal Jant arasındaki kalite farkı iyi seyirler...

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Zaten replika jant hiç kullanmadım bundan sonrada mecbur kalmadığım sürece kullanmam herhalde:)

boracomf

vwTürk Üyesi
İsim
hasan inan
Soyisim
diliyokoğlu
Bir facebook grubunda şöyle yazılmıştı; ''Golf 7 highline jantlarımın üzerine 400tl verip şu replika jantları aldım sizce hata mi ettim?'' diye.. Arkadaşın canını sıkmamak için birşey yazmadım ama üzülmüştüm :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Yazık olmuş ama farkında değil...

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Replika jant takacağıma beyaz şeritli kara jantla gezerim daha iyi ;)

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Replika alıp kullanmış biri olarak kesinlikle ve kesinlikle önermiyorum bende :D Denendi test edildi kazık yendi ve orjinal jant alındı :D

yeksek600

vwTürk Üyesi
İsim
Muhammed
Soyisim
Yeksek
Çok ağırlar. Performansa büyük olumsuz etkileri var. Konforu da düşürüyorlar kanımca.(aynı ebattaki hafif alaşımlara kıyasla). Siz bu konfor konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Ben konfor konusunda çok fazla bi kayıp hissetmedim (16 highline jantlarıma kıyasla). Daha yeni aldığım orjinal 18 jantlarım gelmedi :) sipariş çekildi ve beklemedeyim :) o yüzden 16 lık orjinal jantlara göre yorumlayacağım :) ama performans konusunda hayli fazla kayıp yaşadım replikalarla orası kesin. İlk önce replika jantlar balans tutmuyordu ve 100 km hızdan sonra direksiyon titreme yapıyordu. Yetmedi aracın kalkıştaki o seriliği gitti ve son hız 220 yi göremez oldu. Birde hayli fazla olaraktan benzin sarfiyatı arttı :) Zaten 1.5 ay anca kullandım kullanmadım baktım olmuyor çıkardım zararına verdim :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
İşte Replika gerçeği ama kötü bir gerçek zira Replika kullanan binler belkide milyonlar var herkese kazasız keyifli sürüşler diliiyorum:)

azap5555

vwTürk Üyesi
İsim
abdi
Soyisim
coşkun
Peki ülkemizde üretilen ya da satılan standartları karşılayan veya aşan jant markaları nelerdir, kimse aldanmasın canlar yanmasın.

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Peki ülkemizde üretilen ya da satılan standartları karşılayan veya aşan jant markaları nelerdir, kimse aldanmasın canlar yanmasın.
Cms yada Kormetal gibi markalar varmış ama hem ağırlar hemde dizaynları bizim araçlara göre değil pek :) O yüzden yurt dışı jantlara talim etmeye devam :)

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
kendi aracımda 17 inç bbs lemanslar mevcut orjinal jantlar 15 lik jantlarla kıyasladığımda ağırlık olarak 17 inç jantlar daha hafif gelmişti tabi tartıda ölçülseydi daha kesin bir sonuç verirdi tabiki iki janttı aynı anda kaldırdığım da hafifte olsa 17 inç daha hafif gelmişti.Gel gelelim işin özü iyi sağlam orjinal en önemlisi hafif bir jant almak için nereden baksanız en az 4000 TL jant vermek gerekiyor.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Tüm replika jantlara kötüdür kalitesizdir demek yanlış olur markalı olanların orijinalden bir farkı yok çünkü her türlü kalite belgesine sahipler zaten otomobil üreticileri de markalı üreticilere yaptıroyorlar ancak sıradan çin malı vb. ucuz, çakma ürünlerden uzak durun...

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K
Golf te replika durbanlarım vardı araba zaten yavaştı dahada yavaşlamıştı biraz balans problemi vardı haricinde memnundum...şimdi orjinal jant var aynı ölçü ama hafiflik büyük avantaj...ağır darbeye gelince replika kırılıyorsa orjinalde yamulup pert olacaktır ki kırılan çok orjinal jantta gördüm darbenin şiddeti önemli

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Ben şu resmi gösterirdim :)

Golf te replika durbanlarım vardı araba zaten yavaştı dahada yavaşlamıştı biraz balans problemi vardı haricinde memnundum...şimdi orjinal jant var aynı ölçü ama hafiflik büyük avantaj...ağır darbeye gelince replika kırılıyorsa orjinalde yamulup pert olacaktır ki kırılan çok orjinal jantta gördüm darbenin şiddeti önemli
Aynı şiddete maruz kalıp porya üzerine resimdeki gibi düşmek var birde lastik patlatıp balans yaparak yavaşlamak var. Hangisini tercih ederdiniz ? :)

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K
Aynı şiddete maruz kalıp porya üzerine resimdeki gibi düşmek var birde lastik patlatıp balans yaparak yavaşlamak var. Hangisini tercih ederdiniz ? :)
Durban jantı 1.300e almak var birde 5.000e almak var onun gibi diyeti peşinen ödemek bir nevi

Şuan jettada orjinal donington var hepsinden ziyade benim için performans önemli...aracı yormuyor gerçekten orjinal jant ebatı büyük bile olsa.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Geçen gün bizim Zekoyla Anayol kenarında yürüyüş yaparken kaldırım kenarında bir çok markanın plastik jant kapağına rastladık bir tane vw armalı jant kapağı gördük ortasındaki vw arması çok güzel duruyordu gel beni al dercesine plastiği okadar kaliteli yapmışlarki kapağı her türlü esnettik ama nafile ne kırılıyor nede çıkıyor sonunda bırakmak zorunda kaldık diyeceğim oki orijinal malzeme her türlü kalite kontrol ve test aşamasından geçerek tüketiciye sunuluyor ama replika malzeme öylemi malesef :)

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Durban jantı 1.300e almak var birde 5.000e almak var onun gibi diyeti peşinen ödemek bir nevi

Şuan jettada orjinal donington var hepsinden ziyade benim için performans önemli...aracı yormuyor gerçekten orjinal jant ebatı büyük bile olsa.
Herşey para mı canımızı taşıyoruz. Zaten bu maksatla yazdım. Yoksa her şeyin ucuzu var illaki...

Üst Alt