Plasti Dip Uygulamalarınız :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Merhaba arkadaşlar Plasti Dip uygulamaları ile alakalı tecrübelerinizi paylaşırmısınız mesela tampon altı ızgaralarda uygulama yapmak istiyorum plastik boya yapmıştım bir süre sonra taş çakıl gibi maddelerin temasından dolayı boya atmaları oldu Plasti Dip daha elastiki olacağını için boyadan daha sağlıklı olacağını düşünüyorum 400-450 mm tüplerde satılan ürünlerden hangi markayı tavsiye edersiniz yada "Plasti Dip" tavsiye edermisiniz :)

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Benim de merak ettiğim bir nokta...

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
min. 4-5 kat atılması gerekiyor boyadan farklı geri dönüşü olabiliyor boya işleminin en önemli kısmı bence zımpara ve astar kısmı bu iki işlem düzgün olmazsa boya zateen atma yapıyor.Plasti Dip katman katman gidildiği için ne kadar çok kat o zaman uzun ömürlü oluyor ...

byarizona

vwTürk Üyesi
İsim
Soner
Soyisim
ÖZEL
Öncelikle merhabalar bundan önceki aracım Peugeot 306 hb griffe idi arka ve ön tampondaki siyah kuşakları benden önceki sahibi siyaha boyamış bende o şekilde belli bir süre kullandım fakat Antalya nın sıcağından mıdır, neminden midir boyalar atmaya başladı sonrasında bir kaç defa siyah sprey boya alıp denesem de belli bir süre sonra yine attı boyayı ( bu arada plastik astar bile uyguladım boya öncesinde ama olmadı) neyse sonra dedim ki kendi kendime birde bunu deneyim internet den verdim sipariş "FELGENFOLIE - Plasti dip" parlak siyah. Bu arada dedimki kendi kendime çok özenmiyim nasıl olsa buda belli bir süre sonra atma ve açma yapar emeğime yazık olur. Tamponların siyah yerlerini zımparalayıp orta pürüzlükte bir yüzey olunca tozdan arındırıp yıkayıp tinerlede sildim ve kuruduktan sonra boyayı uyguladım. İlk 3 katı çok ince uyguladım ve her kat arasında ortalama 10-15 dk bekledim 4. ve 5. katları ise kalın bir şekilde tamamen yedirerek uyguladım ve sonuç mükemmel. Özenmediğim için zımparadan dolayı kalan izler bile belli değildi ve 1 sene boyunca bindim araca sonrasında sattığım için akıbetini bilemiyorum ama 1 senede herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim. Şimdi ki Jettamında jantlarında çok fazla çizik ve vernik atması var onun içinde yine plasti dip boya alıp (Gun Metal) kendim boyamak istiyorum. Bu arada politech markasını da incelemenizi tavsiye ederim ben jantlar için politech markasını almayı düşünüyorum sebebi ise paramız ülkemizde kalsın :) zaten yorumları da gayet olumlu.

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
Öncelikle merhabalar bundan önceki aracım Peugeot 306 hb griffe idi arka ve ön tampondaki siyah kuşakları benden önceki sahibi siyaha boyamış bende o şekilde belli bir süre kullandım fakat Antalya nın sıcağından mıdır, neminden midir boyalar atmaya başladı sonrasında bir kaç defa siyah sprey boya alıp denesem de belli bir süre sonra yine attı boyayı ( bu arada plastik astar bile uyguladım boya öncesinde ama olmadı) neyse sonra dedim ki kendi kendime birde bunu deneyim internet den verdim sipariş "FELGENFOLIE - Plasti dip" parlak siyah. Bu arada dedimki kendi kendime çok özenmiyim nasıl olsa buda belli bir süre sonra atma ve açma yapar emeğime yazık olur. Tamponların siyah yerlerini zımparalayıp orta pürüzlükte bir yüzey olunca tozdan arındırıp yıkayıp tinerlede sildim ve kuruduktan sonra boyayı uyguladım. İlk 3 katı çok ince uyguladım ve her kat arasında ortalama 10-15 dk bekledim 4. ve 5. katları ise kalın bir şekilde tamamen yedirerek uyguladım ve sonuç mükemmel. Özenmediğim için zımparadan dolayı kalan izler bile belli değildi ve 1 sene boyunca bindim araca sonrasında sattığım için akıbetini bilemiyorum ama 1 senede herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim. Şimdi ki Jettamında jantlarında çok fazla çizik ve vernik atması var onun içinde yine plasti dip boya alıp (Gun Metal) kendim boyamak istiyorum. Bu arada politech markasını da incelemenizi tavsiye ederim ben jantlar için politech markasını almayı düşünüyorum sebebi ise paramız ülkemizde kalsın :) zaten yorumları da gayet olumlu.
dediğim gibi zaten siz olayı zımpara ile bitirmişsiniz önceki yaptığınız işlerde direk boya ile zaten yanlış olmuş boyanan yer ister plasti dip ister normal olsun kalın ince zımpara çekilmeden yerine göre temizlenmeden boyanın yüzeye tutunma olayı sıfır kalıcı olmaz.Boyamak işin kolay tarafı önceki işlemler önemli..

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Necdet abi tavsiye etmem taş izlerini daha da belli edecek, iyi bir boya işlemi daha kalıcı olacaktır

byarizona

vwTürk Üyesi
İsim
Soner
Soyisim
ÖZEL
dediğim gibi zaten siz olayı zımpara ile bitirmişsiniz önceki yaptığınız işlerde direk boya ile zaten yanlış olmuş boyanan yer ister plasti dip ister normal olsun kalın ince zımpara çekilmeden yerine göre temizlenmeden boyanın yüzeye tutunma olayı sıfır kalıcı olmaz.Boyamak işin kolay tarafı önceki işlemler önemli..
Doğru söylüyorsunuz ama her şekli ile denedim yani zımpara + plastik astarı + boya ama yine atmalar olmuştu :)

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
Doğru söylüyorsunuz ama her şekli ile denedim yani zımpara + plastik astarı + boya ama yine atmalar olmuştu :)
antalya sıcağı de etken olabilir ona bir yorumum yok tabi kitabına göre yapılan işte sorun olmaz .. :10_12_9[1]::10_12_9[1]:

byarizona

vwTürk Üyesi
İsim
Soner
Soyisim
ÖZEL
Necdet abi tavsiye etmem taş izlerini daha da belli edecek, iyi bir boya işlemi daha kalıcı olacaktır
Benim şahsi görüşüm iyi ve kalın olarak atılan bir plasti dip boya elastik özelliğinden dolayı normal boyaya göre taş ve sert cisimlerden daha az etkilenir. Normal boya sert olduğu için en ufak taş darbelerinde belli edecektir. Ama dediğim gibi bu benim şahsi düşüncem ve boyayı tecrübe etmiş biri olarak gözlemlerimdir. :)

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Benim şahsi görüşüm iyi ve kalın olarak atılan bir plasti dip boya elastik özelliğinden dolayı normal boyaya göre taş ve sert cisimlerden daha az etkilenir. Normal boya sert olduğu için en ufak taş darbelerinde belli edecektir. Ama dediğim gibi bu benim şahsi düşüncem ve boyayı tecrübe etmiş biri olarak gözlemlerimdir. :)
Plasti dip çok kullandım ama, beklenti ve uygulama yeri negatif etki olacaktır şahsımca

byarizona

vwTürk Üyesi
İsim
Soner
Soyisim
ÖZEL
antalya sıcağı de etken olabilir ona bir yorumum yok tabi kitabına göre yapılan işte sorun olmaz .. :10_12_9[1]::10_12_9[1]:
Yani size şöyle söyleyebilirim öğlen siyah boyalı kısmına elimizle elleyemeyeceğimiz kadar çok ısınıyordu ve illaki sonuçta benimde boyacı kadar profesyonel boya yapmam beklenemez. :)

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
Merhaba arkadaşlar Plasti Dip uygulamaları ile alakalı tecrübelerinizi paylaşırmısınız mesela tampon altı ızgaralarda uygulama yapmak istiyorum plastik boya yapmıştım bir süre sonra taş çakıl gibi maddelerin temasından dolayı boya atmaları oldu Plasti Dip daha elastiki olacağını için boyadan daha sağlıklı olacağını düşünüyorum 400-450 mm tüplerde satılan ürünlerden hangi markayı tavsiye edersiniz yada "Plasti Dip" tavsiye edermisiniz :)
necdet abi plasti dip te yapılabilir kalıcı olur mu biraz işçiliğine bakar TEk tüp yeter mi onu tam bilemiyorum 2 tüp alsan biraz maliyetli olur diye düşünüyorum...

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bilgi ve tecrübe paylaşımı için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar konuya devam hatta bir iki resimli uygulama falan çok daha iyi olur çünkü plasti dip son zamanlarda popüleritesi artan ürünlerden biri olduğu için güncel kalması gereken bir konu paylaşıma devam... :)

M_Özyürek

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Özyürek
Aracınızın Markası
Nissan
Aracınızın Modeli
Qashqai
Mesleğiniz
Sigorta Acentesi
Kullanmış olan hiç bir arkadaşımız memnun kalmadı. Masraf etmeni tavsiye etmem abi.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Benim aracın tampon altlarını ve yan marşpiyelleri boyayacaktım. Sağlıklı olması için 8 kat atmamı tavsiye ettiler. Plastidipte ne kadar çok kat o kadar sağlam oluyor. Bir de piyasada sahte veya kalitesiz olanlar var. Onları tercih etmeyin.
Ben çok kullanan gördüm gayet memnundular.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ömer aklımdasın :) biliyosun daha önce yaptığım boyada sıkıntı olduğu için Plasti dip araştırmaya karar verdim...

06Aytar06

VWTURK Gold Member
İsim
alper
Soyisim
aytar
Abi ben arabanın ön panjuru önce plastidip ile boyadım ama olmadı çok ince geldi ve kolayca kalktı... Arkadaşlarında dediği gibi çok fazla kat atmak gerekir...
O da maliyeti çok artıyor fiyatı bif tüp 35 ile 50 lira arasında değişiyor... Yani panjur boyamaya 2 tüp alsak yapacağımız işin yapılır yanı kalmıyor ben o yüzden sonraki seferde plastidip kaldırdım boya attım konu ile ilgili görseller şu anda telefonum da yok ama en kısa sürede ekleyeceğim...

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Necdet hocam selamlar, kendi adıma plastidip in kullanılacağı yer çok önemli bence. Mesela ben ilk aldığım zaman kapı kollarımdaki soyulmalar için kullanmıştım(öncesinde epey bir folyo tecrübesi oldu tabi :) ) Neyse bilemedim sürekli el ile temas ettiği için çok kısa sürdü ömrü. Sonra ayna kapağına denedim onda da belki direk boyanın üzerine uygulamak belki de acemilik, kuruyunca biraz akıntı yapmış gibi gözüktüğü için sökmüştüm. En son ön panjur için denedim, onda iyi bir sonuç ve kalıcılık aldım açıkçası. 3 sene önce yapmıştım, çok ufak tefek noktalar olduğu için geçende tiner ile silip yeniledim. Bu arada uyguladığın yere daha sonrasında yıkamalarda falan biraz kibar davranmak gerekiyor. Mat ve kaygan bir zemin olmadığı için bozulma yapabilir ama tazzikli su falan bişey yapmıyor. Tabi senin kullanacağın yer konunda da bahsettiğin üzere yoldaki etkenlere daha yakın temasta olan yer. Denemeden anlayamazsın kalıcılığı ama iyi bir işçilik ile görüntü falan iyi olur, sonuçta boyacıda piano black de araç renginde de yaptırsan taş falan çarptı mı o da iz yapacak. O yüzden bu biraz daha mantıklı bence.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Sinan hocam denemeler sonunda tecrübe sahibi olmuşun ben hep şunu söylerim bedava tecrübe yok ilkaki bir bedeli var sizde epey bedel ödemişiniz çünkü her bir tüp ortalama 35-40 tl aralığında ancak son uygulama çok güzel olmuş eline sağlık :)
Şu ana kadar yapılan yorumlardan şunu anlıyorum uygulanacak zemin temiz olması, boyanın düzgün atılması ve en az beş kat uygulanması gerektiği yönünde...

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Teşekkür ederim; aslına bakarsanız bereketli ürün Necdet abicim. Benim bütün bunları yapmam iki kutuya mal oldu hatta ikinci kutuda da biraz var. Ha şöyle de bişey ben 5 kat atmadım, mesela panjur için konuşmak gerekirse 3 kat falan vardır. Bazıları jant boyuyor bununla bir kutu 4 janta yetiyor deniyor ona da ben şaşırıyorum :)
Senin uygulama yapacağın yer biraz rizikolu olduğu için 5 kat mantıklı ;)

Üst Alt