Otomobil Kulüplerinden ayakta kalanlar? Cardan Adam, Modifiye, ACT

vw061

VWTURK Gold Member
Merhaba. 90'ların otomobil dergilerini hatırlayanlar olur mu bilmem? Evde hala özel bir arşivim bulunmakta. Eğer talep olur ise dergilerin bazı görüntülerini de paylaşabilirim.
O zamanlar OTO HABER, Auto Car gibi dergileri her hafta alırdım. Onno Usta, Best Servis, Superchips reklamları ve teknik köşeleri hala aklımda. O zamanlar Cardan Adam, Modifiye.com, Auto Club Turkey (ACT) gibi internet üzerinden topluluğu olan kulüpler vardı. Arada sırada buluşmalar da yapıyorlardı. Bazılarına üye idim. Hatta ACT'de profesyonel üyeliğim de vardı. ACT aynı logo ile oto kuaför bayilikleri veriyor. Cardan Adam ve Modifiye.com sanırım mazide kaldı. ACT de bildiğim kadarıyla forum sayfası artık hizmet vermiyor, tamamen ticari olarak çalışıyorlar.

Keyifli zamanlardı. Hey gidi karbüratör ve K jet sistemler diyorum.. Atmosferikler için dereceli egzantrik ve egzoz sistemleri, sonrasında K&N hava filtresi ve superchips'le başlayan modifiye işleri.. 1.8 T'lerin chip tuning ile tanışmaları. O zamanlar Rover 220 Turbo'ların dikiz aynasında kalırlardı ama şimdi durum değişti.

Bir düzenleme:

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Oto Haber dergisi aboneliğim ve ACT formunada üyeliğim vardı, o zaman bu işler daha heyecanlıydı yokluktan kaynaklı araç sahibi olmakta çok zordu tabi şu anki imkanlar yoktu o zaman.
Demekki bir şeyi ne kadar zor elde ediyorsan o kadar heyecan duyuyorsun, ne kadar kolay elde ediyorsan o heyecan bitiyor maalesef.
Tercih hakkım oldaydı eski yokluk günlerine dönmek isterdim ama öyle bir şansımız yok tabi 🤷‍♂️

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan 2.0 TSI
Mesleğiniz
Satis
Kurulusundan cok kisa bir sure sonra oto-park.com'a uye olmustum, cok da keyifli ve kaliteli sohbetler olurdu..Sonrasinda uye profili degisti biraz, kendi aramizda samimi oldugumuz, bulusmalar duzenledigimiz ekip de forumdan uzaklasinca ben de forumdan uzaklasmis oldum..Whatsapp grubumuzdan hala muhabbetimiz devam ediyor..

Auto Show ve Oto Haber dergilerini hatirlayinca da icim bir garip oldu simdi..her hafta kosa kosa gider, alir, bir oturusta bitirirdim...guzel gunlerdi :)

vw061

VWTURK Gold Member
ee isterseniz o eski dergilerin bir kaç fotoğrafını buraya koyarım :) arşivim sağlam

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan 2.0 TSI
Mesleğiniz
Satis
ee isterseniz o eski dergilerin bir kaç fotoğrafını buraya koyarım :) arşivim sağlam
ya cok yormak istemiyorum ama soyle detaya girmeden belki ara ara bu basliga birkac kapak fotografi atarsaniz super olur bence :)

vw061

VWTURK Gold Member
ya cok yormak istemiyorum ama soyle detaya girmeden belki ara ara bu basliga birkac kapak fotografi atarsaniz super olur bence :)
en kısa zamanda inşaAllah :) Bakalım arşivden neler çıkar

Üst Alt