Nokian Lastik Nasıl? Yorumlarınıza İhtiyacım Var

Nokian Lastik Nasıl?

• İyi

Kullanılan: 8 100.0%
  • Orta

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kötü

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
Merhabalar,

Nokian wetproof 185/60r15 lastik almayı düşünüyorum. Sizce nasıldır?
Soğuk havalarda yol tutumu nasıldır?

ŞÜKRÜ YAKIŞI

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
ww passat
Aracınızın Modeli
2009 tdi dsg
Mesleğiniz
matbaacı
205/60/16 wrd4 nokian kışlık aldım. şimdilik memnunum. yazlıklar petlas tı kışlık olmasına ragmen nokian çok daha iyi bence sessiz ve yumuşak

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ

vwgolf4

vwTürk Üyesi
3.5 yıldır yaz lastiklerini kullanıyorum. Kışın hava çok soğuk olmadığından yaz-kış takılı aracımda. Kar filan görmüyoruz zaten. İlk 2 sene çok güzeldi. Hala daha güzel fakat bariz şekilde konfor azaldı, lastikler sertleşti. Dediğim gibi sürekli araç üzerinde olduğundan gayet normal bir durum. Yağışlı havalarda hiçbir sorun çıkarmadı. Özellikle kullandığım yollar çukurlu. Buna rağmen balon vb. sorun da yaşamadım. Bir daha lastik alacak olsam mutlaka değerlendiririm tekrardan Nokian'ı.

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
3.5 yıldır yaz lastiklerini kullanıyorum. Kışın hava çok soğuk olmadığından yaz-kış takılı aracımda. Kar filan görmüyoruz zaten. İlk 2 sene çok güzeldi. Hala daha güzel fakat bariz şekilde konfor azaldı, lastikler sertleşti. Dediğim gibi sürekli araç üzerinde olduğundan gayet normal bir durum. Yağışlı havalarda hiçbir sorun çıkarmadı. Özellikle kullandığım yollar çukurlu. Buna rağmen balon vb. sorun da yaşamadım. Bir daha lastik alacak olsam mutlaka değerlendiririm tekrardan Nokian'ı.
Tam istediğim cevabı aldım çok teşekkür ederim.
Çünkü; İstanbul şartlarında kış çok çetin geçmiyor yazlık lastik wetproof almayı ve yaz/kış kullanmayı düşünüyorum.
Islak zemin harfi "A" yağmurlu ve soğuk havalarda sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Kar olursa da
snowmatic diye bir alet var bunu almayı düşünüyorum.
Bu şekilde de kar olayını çözmüş olacağım.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
Merhabalar,

Nokian wetproof 185/60r15 lastik almayı düşünüyorum. Sizce nasıldır?
Soğuk havalarda yol tutumu nasıldır?

Ben Nokıan ' ın yazlık lastiğini 5 sene kullandım ( Nokıan H deseni ), 4 sene de kışlık WR D3 kış desenini kullandım. 2.5 senedir de WR D4 kış desenini kullanıyorum. Hepsi de Rusya üretimi idi. Yazlık lastiğinden de kışlık lastiğinden de çok memnun kaldım.

Arkadaşıma yazlık Nokıan Line desenini aldık, o da 3 senedir kullanıyor , beni her gördüğünde dua ediyor. Çok memnun.

2723

2722

2724

Hiç bir yazlık lastik, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yumuşaklığını koruyamaz.

Bu vesile ile lütfen kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını riske atmayınız.

Kışın yazlık lastik kullanarak riske girmektense 4 mevsim lastik kullanınız.

Nokıan WEATHERPROOF kullanabilirsiniz. Çok sessiz ve güvenlidir.

https://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-4-mevsim-lastigi-uretim-yili-2018-p-HBV00000ONOYP?magaza=Nokian Tyres&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.93.6

https://www.nokiantyres.com.tr/dort-mevsim-lastikler/nokian-weatherproof/

azap5555

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
seat
Aracınızın Modeli
ibiza 1.2 tsi
Mesleğiniz
memur
Bende continental allseason contact gerçek 4 mevsim lastiği 15 gündür kullanıyorum, m+s ve kar işareti var üzerinde, benzin tüketimi bir miktar artar diye düşünsem de yazlık bridgestone b 250 ile aynı belki daha az yakıyor yeni dişlerine rağmen, yol tutuşta da sorun yok, kısa gözlemim bu yol yaptıkça anlaşılır tabi. Tüketim ve ıslak notu b-b yanlış bilmiyorsam.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
Bende continental allseason contact gerçek 4 mevsim lastiği 15 gündür kullanıyorum, m+s ve kar işareti var üzerinde, benzin tüketimi bir miktar artar diye düşünsem de yazlık bridgestone b 250 ile aynı belki daha az yakıyor yeni dişlerine rağmen, yol tutuşta da sorun yok, kısa gözlemim bu yol yaptıkça anlaşılır tabi. Tüketim ve ıslak notu b-b yanlış bilmiyorsam.

Lastikleriniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Çok güzel bir seçim yapmışsınız.

Evet AllSeasonContact lastikleri kış lastiği onaylı 4 mevsim lastiklerdir.

Ben Yunus kardeşimiz Nokıan istiyor diye Nokıan tavsiye ettim.

Nokıan Weatherproof ile birlikte;

Continental AllSeasonContact ve Goodyear Vector 4 Seasons Gen-2 lastikler de yaz kış güvenle kullanılabilecek mükemmel 4 mevsim lastiklerdir.

Enverandjetta

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta
Mesleğiniz
Kurye
Bu lastiğin fiyatları nasıl

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
Ben Nokıan ' ın yazlık lastiğini 5 sene kullandım ( Nokıan H deseni ), 4 sene de kışlık WR D3 kış desenini kullandım. 2.5 senedir de WR D4 kış desenini kullanıyorum. Hepsi de Rusya üretimi idi. Yazlık lastiğinden de kışlık lastiğinden de çok memnun kaldım.

Arkadaşıma yazlık Nokıan Line desenini aldık, o da 3 senedir kullanıyor , beni her gördüğünde dua ediyor. Çok memnun.

Ekli dosyayı görüntüle 2723

Ekli dosyayı görüntüle 2722

Ekli dosyayı görüntüle 2724

Hiç bir yazlık lastik, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yumuşaklığını koruyamaz.

Bu vesile ile lütfen kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını riske atmayınız.

Kışın yazlık lastik kullanarak riske girmektense 4 mevsim lastik kullanınız.

Nokıan WEATHERPROOF kullanabilirsiniz. Çok sessiz ve güvenlidir.

https://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-4-mevsim-lastigi-uretim-yili-2018-p-HBV00000ONOYP?magaza=Nokian Tyres&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.93.6

https://www.nokiantyres.com.tr/dort-mevsim-lastikler/nokian-weatherproof/

Weatherproof ile ilgili çok şikayet var çatladığını, kauçuğunun eridiğini söylüyorlar.
Ondan dolayı çok sıcak bakamadım. Şikayetvar'da çok şikayet var.

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
Bunu araştıracağım 4 mevsimlerdeki çekincem benzin tüketimi artırması.

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
Lastikleriniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Çok güzel bir seçim yapmışsınız.

Evet AllSeasonContact lastikleri kış lastiği onaylı 4 mevsim lastiklerdir.

Ben Yunus kardeşimiz Nokıan istiyor diye Nokıan tavsiye ettim.

Nokıan Weatherproof ile birlikte;

Continental AllSeasonContact ve Goodyear Vector 4 Seasons Gen-2 lastikler de yaz kış güvenle kullanılabilecek mükemmel 4 mevsim lastiklerdir.

Kafam karıştı :) Bunları da araştıracağım öneriler için çok teşekkür ederim

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
Weatherproof ile ilgili çok şikayet var çatladığını, kauçuğunun eridiğini söylüyorlar.
Ondan dolayı çok sıcak bakamadım. Şikayetvar'da çok şikayet var.

Evet o şikayetleri gördüm. Pek de itibar etmedim doğrusu. Bilinçsiz kullanıcı olduklarını düşünüyorum

Lastiklerin nasıl ve hangi yol şartlarında kullanıldığına bakmak lazım. Ki biri 20 bin km diğeri 30 km sonra lastikleri mahvetmiş.

Sonuçta bu lastikler, kış şartlarına da uyumlu olabilmesi için kış lastikleri gibi çok yumuşak kıvamda üretiliyor.

Böyle yumuşak lastiği Nisan dan, Aralığa kadar 8 ay boyunca kuru ve sıcak zeminde dikkatsizce hor kullanırsan lastiğin hasar görmesi kaçınılmaz olur.

Nasıl ki kış lastiğini 1 - 2 yaz sezonu boyunca kullanırsanız eriyip bitiyor, 4 mevsim lastik de yaz kullanımına kış lastiğinden biraz daha fazla dirençli o kadar.

4 mevsim lastik, yaz aylarında stabilize - çakıl - taşlı köy yollarında kullanılmamalı.

4 mevsim lastiklerde, Yaz ayları kullanımında biraz dikkat etmek gerekiyor. Yaz aylarında , bozuk yol şartları, ani fren, ani kalkış lastiği kısa sürede mahveder.

İnsanlar 4 mevsim lastiklerinin, yazın yaz lastiği kadar her türlü hor kullanıma dirençli, kışın kış lastiği kadar yumuşak ve karda - buz da yol tutucu olduğunu sanıyorlar.

Böyle değil malesef. 4 mevsim lastiği yazın dikkatli ve temiz yollarda kullanmak , kışın da karlı - buzlu zeminlerde kar lastiği kadar güvenli olamayacağını bilmek gerekiyor. Bunu yapamayacak olanlar zaten 4 mevsim lastik kullanmamalı. Bu kurak bütün markaların 4 mevsim lastikleri için geçerlidir.

Yaz kullanımında dikkatli kullanılmaz ise, Mıchelin - Continental - Goodyear 4 mevsim lastikleri de kısa sürede mahvolur.

Bu şikayetler genel ve üretim kaynaklı olsaydı, Weatherproof deseninin üretimi çoktan durdurulurdu.

.

Son düzenleme:

yemresevgili

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Yunus Emre SEVGİLİ
Evet o şikayetleri gördüm. Pek de itibar etmedim doğrusu. Bilinçsiz kullanıcı olduklarını düşünüyorum

Lastiklerin nasıl ve hangi yol şartlarında kullanıldığına bakmak lazım. Ki biri 20 bin km diğeri 30 km sonra lastikleri mahvetmiş.

Sonuçta bu lastikler, kış şartlarına da uyumlu olabilmesi için kış lastikleri gibi çok yumuşak kıvamda üretiliyor.

Böyle yumuşak lastiği Nisan dan, Aralığa kadar 8 ay boyunca kuru ve sıcak zeminde dikkatsizce hor kullanırsan lastiğin hasar görmesi kaçınılmaz olur.

Nasıl ki kış lastiğini 1 - 2 yaz sezonu boyunca kullanırsanız eriyip bitiyor, 4 mevsim lastik de yaz kullanımına kış lastiğinden biraz daha fazla dirençli o kadar.

4 mevsim lastik, yaz aylarında stabilize - çakıl - taşlı köy yollarında kullanılmamalı.

4 mevsim lastiklerde, Yaz ayları kullanımında biraz dikkat etmek gerekiyor. Yaz aylarında , bozuk yol şartları, ani fren, ani kalkış lastiği kısa sürede mahveder.

İnsanlar 4 mevsim lastiklerinin, yazın yaz lastiği kadar her türlü hor kullanıma dirençli, kışın kış lastiği kadar yumuşak ve karda - buz da yol tutucu olduğunu sanıyorlar.

Böyle değil malesef. 4 mevsim lastiği yazın dikkatli ve temiz yollarda kullanmak , kışın da karlı - buzlu zeminlerde kar lastiği kadar güvenli olamayacağını bilmek gerekiyor. Bunu yapamayacak olanlar zaten 4 mevsim lastik kullanmamalı. Bu kurak bütün markaların 4 mevsim lastikleri için geçerlidir.

Yaz kullanımında dikkatli kullanılmaz ise, Mıchelin - Continental - Goodyear 4 mevsim lastikleri de kısa sürede mahvolur.

Bu şikayetler genel ve üretim kaynaklı olsaydı, Weatherproof deseninin üretimi çoktan durdurulurdu.

.
Dediklerinize katılıyorum. Çok teşekkür ederim son kararım kışın, kış lastikleri (temiz çıkma) kullanıp. Baharda'da Nokian wetproof almak olacak. Görüşleriniz için teşekkürler.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
Dediklerinize katılıyorum. Çok teşekkür ederim son kararım kışın, kış lastikleri (temiz çıkma) kullanıp. Baharda'da Nokian wetproof almak olacak. Görüşleriniz için teşekkürler.

Rica ederim. Bu uyarıları bilgilendirmeleri yapmazsam vicdanım rahat etmez.

Kış mevsiminde, en kötü kış lastiği bile, en iyi yol tutan yaz lastiğinden çok daha iyidir.

Ben bu forumdaki bütün üyeleri dostum kardeşim olarak görüyorum.

Yanlış tercih/kullanım nedeniyle , hayatlarınızın ve araçlarınızın risk altında olması beni huzursuz ediyor.

Bir kaza anında, her şey, lastiklerinizin o en kritik 3 saniye içerisindeki yola tutunabilme kabiliyetine bağlı.

..

Enverandjetta

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta
Mesleğiniz
Kurye

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Toledo 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
İyi günler
Wetproof model olan yazlık lastik aldım.
Üzerindeki desen iç dış nasıl montaj olacak çözemedim. Yarın taktıracağım.

İnside ve outside yazıyor
Bu şekilde takılırsa sanki desen yönü sağ sol farklı olacak.
Outside dışa bakan yere takılırsa yani bu şekilde mi ?
Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
İyi günler
Wetproof model olan yazlık lastik aldım.
Üzerindeki desen iç dış nasıl montaj olacak çözemedim. Yarın taktıracağım.

İnside ve outside yazıyor
Bu şekilde takılırsa sanki desen yönü sağ sol farklı olacak.
Outside dışa bakan yere takılırsa yani bu şekilde mi ?
Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz.

4 lastikte de OutSide yazan yüzeyler, her zaman dışa bakacak.

.

Üst Alt