Motor Yağ Tavsiyesi

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Daha önceki bakımlarda sürekli 5w30 Motul markasını kullandım, yine yağ değişimi yaklaşıyor yağ seçiciden bakayım dedim ama 5w40 öneriyor ve daha önce kullanmış olduğum yağı göstermiyor, bunun üzeri Liqui Moly markasına baktım orada da 5w40 öneriyor.

Bu bakımda Liqui Moly kullanmak istiyorum çevremde kullanıp öneren çok oldu şimdi yağı 5w30 olarak devam etmek mi mantıklı yoksa sitesinde yağ seçici kısmında verdiği 5w40 ile mi ? ve hangi modeli kullanılmalı

Aracım 2001 Polo 1.4 TDI

Kıymetli yorumlarınız teşekkürler şimdiden.

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2020
Mesleğiniz
Over Engineer
Kendi aracımda 0w-30 liqui moly toptec kullanıyorum,motorun sessizliği ve yakıt ekonomisi olarak motor kesinlikle çok daha kolay tutumlu olur hale geldi,tavsiye ederim.Eğer aracınızın yağ yakma sorunu yoksa 5w-30'dan devam edebilirsiniz.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
İşşi
İsim Soyisim
Hasan
Daha önceki bakımlarda sürekli 5w30 Motul markasını kullandım, yine yağ değişimi yaklaşıyor yağ seçiciden bakayım dedim ama 5w40 öneriyor ve daha önce kullanmış olduğum yağı göstermiyor, bunun üzeri Liqui Moly markasına baktım orada da 5w40 öneriyor.

Bu bakımda Liqui Moly kullanmak istiyorum çevremde kullanıp öneren çok oldu şimdi yağı 5w30 olarak devam etmek mi mantıklı yoksa sitesinde yağ seçici kısmında verdiği 5w40 ile mi ? ve hangi modeli kullanılmalı

Aracım 2001 Polo 1.4 TDI

Kıymetli yorumlarınız teşekkürler şimdiden.

Sadece yağ markalarının yağ seçicilerinde değil ,

orijinal Vw kataloğunda da 5w-40 kullanmanız gerektiği yazıyor. ( VW 505 00 - 505 01 spesifikasyanlarına uygun )

Bir yağ ın motora zarar verip vermeyeceği çok uzun vadede ortaya çıkar.

Bu nedenle üretici tavsiyesini göz ardı etmemek gerekir.

5w-40 olarak Kullanabileceğiniz en güzel yağ Liqui Moly Top tec 4100 5w-40 yağdır.

.

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Kendi aracımda 0w-30 liqui moly toptec kullanıyorum,motorun sessizliği ve yakıt ekonomisi olarak motor kesinlikle çok daha kolay tutumlu olur hale geldi,tavsiye ederim.Eğer aracınızın yağ yakma sorunu yoksa 5w-30'dan devam edebilirsiniz.
Teşekkür ederim yağ eksiltme yok aracımda.

Sadece yağ markalarının yağ seçicilerinde değil ,

orijinal Vw kataloğunda da 5w-40 kullanmanız gerektiği yazıyor.

Bir yağ ın motora zarar verip vermeyeceği çok uzun vadede ortaya çıkar.

Bu nedenle üretici tavsiyesini göz ardı etmemek gerekir.

5w-40 olarak Kullanabileceğiniz en güzel yağ Liqui Moly Top tec 4100 5w-40 yağdır.

.
Teşekkür ederim,
Kendi kitapçığında 5w30 olarak yazıyor. Akşam tekrar bakayım yağ önerisine ona göre eklerim bilgisini,

s1nanozk

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
Şİmdiye kadar herhangi bir yağ yakma-eksiltme gibi bir problem yaşamadıysanız 5-30 dan devam edilir diye düşünüyorum. Burada tabi markaların yağ seçicilerinden çok üreticinin kitapçıkta önerdiği spesifikasyonlar daha önemli. 5-40 da uygunsa yelpaze genişliyor tabi. Şahsi fikrim çok fazla viskozite oynamadan aynı özellikli yağdan devam etmek olur marka değiştirebilirsiniz.

emreogut

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf4 PD130
Mesleğiniz
Lojistik
İsim Soyisim
emre ögüt
Hasan abi yağdan şikayetin yoksa eksiltme vs yoksa aynısından devam etmek lazım..
Çok iyi bir marka olmasına rağmen bende liqui moly eksiltme yaptı, ustam Mobil tavsiye etti 10bin km de sadece 0.5L eksiltme yaptı.. bende aynısından devam ediyorum

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, aracın kitapçığında şöyle bir ibare var resim olarak ekliyorum, VW 505 01 onaylı yağ kullanılması gerekiyormuş.

s1nanozk

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Golf Mk4
Mesleğiniz
Tasarımcı
505 01 onayını karşılasıktan sonra dilediğiniz iyi bir markayı kullanabilirsiniz. Bundan sonrasında kullanım koşulları ve sürüş stilinize göre de uygun viskoziteyi seçin. Bahsedildiği üzere şimdiye kadar araçta yağdan yana herhangi bir problem yoksa aynı kalınlıktan devam edin.
Bir de unutmadan geçmeyelim, aracınızda dpf varsa ona uygun yağ seçin mutlaka.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt