Klima Elektrik Sorunu!...

mehmett_4

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
çiçek
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
jeoloji mühendisi
benim 2012 model bir polo aracım var geçen yıl aldım kliması aldığımdan beri sorunlu hortumda kaçak vardı yaptırdım gaz bastırdım çalıştı birkaç hafta daha sonra ara ara çalışıp çalışmamaya başladı ve tamamen gitti bir zaman sonra bu yıl tekrar baktıdım kompresöre gelen voltaj araca gaz verdiğimizde kesiliyor ve kompresör kafasına göre bazen devreye giriyor bazen girmiyor birde klima düğmesine bastığım anda aracımın fanı direk çalışıyor. klimanın yüksek basınç sensörünü değişirtirdik sorun ondan değil.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Klima butonuna bastığınızda fanın devreye girmesi normal bir durum. Diğer problemler için tecrübeli bir oto elektrikisine gitmenizi tavsiye ederim tesisatın kontrol edilmesi gerekir geçmiş olsun...

mehmett_4

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
çiçek
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
jeoloji mühendisi
Teşekkür ederim Necdet bey sanayide gitmediğim klimacı oto elektrikçi kalmadı fakat sorunu çözen olmadı herkes farklı birşey söylüyor beyinden yapıyor dediler en son oynatmayı bıraktım arabayla kendim kontrol edeceğim artık bundan sonrasını. fan rölelerini falan ama başkada bakmam gereken bir yer varmıdır?

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Eski tempra kullanıcısıyım. Yaklaşık 10 sene Tempra sürdüm. Her civatasını söküp takmıştım.

Tempra'ların klimaları gaza basınca devreden çıkacak şekilde yapılmıştı. Hızlanmaya ihtiyaç duyulduğunda motordan güç kesilmesini yoketmek için. Bunu bilmeyen her kullanıcı klimalarının arızalı olduğunu düşündüğünden klimacıların yolunu tutardı. Arabanın bu huyunu bilmeyen klimacılar da, önüne gelen parçayı değiştirerek klimayı tamir edeceğiz diye uğraşırlardı.
Polo'yu bilmiyorum ama Sizinki de gaza basınca klima devre dışı kaldığını söylediğiniz için acaba arabanızda böyle bir özellik var mı diye aklıma geldi.

mehmett_4

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
çiçek
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
jeoloji mühendisi
teşekkür ederim Hüseyin bey dünden beri kompresörüm hiç devreye girmiyor voltaj gelmesine rağmen malum parça biraz pahalı bir parça olduğu için öncelikle diğer çözüm yollarını tüketmek istiyorum. birde 2012 model polonun sigorta ve röle şeması elinde olan arkadaş varsa paylaşabilirmi ordan klima ile ilgili olan voltajları ölçmem açısından yanlış biyere bakmayayım.

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
...... birde 2012 model polonun sigorta ve röle şeması elinde olan arkadaş varsa paylaşabilirmi ordan klima ile ilgili olan voltajları ölçmem açısından yanlış biyere bakmayayım.

Sizin aracın aynısı mı bilmiyorum ama şöyle bir paylaşım denk geldi.,

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Teşekkür ederim Necdet bey sanayide gitmediğim klimacı oto elektrikçi kalmadı fakat sorunu çözen olmadı herkes farklı birşey söylüyor beyinden yapıyor dediler en son oynatmayı bıraktım arabayla kendim kontrol edeceğim artık bundan sonrasını. fan rölelerini falan ama başkada bakmam gereken bir yer varmıdır?
Bulunduğunuz yer, servis konusunda kısıtlı olduğu için çözüm bulmak ta bir o kadar zor oluyor tabi konu hakkında deneyimli ve tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır...

mehmett_4

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
çiçek
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
jeoloji mühendisi
Sizin aracın aynısı mı bilmiyorum ama şöyle bir paylaşım denk geldi.,

sağolun teşekkür ediyorum ama bu benim aracın değil benim araç polo5 yada 6r olarak geçiyor 2012 model bende detaylı bir elektrik şeması bulamadım araştırmalarım sonucu.

mehmett_4

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
çiçek
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2012
Mesleğiniz
jeoloji mühendisi
Bulunduğunuz yer, servis konusunda kısıtlı olduğu için çözüm bulmak ta bir o kadar zor oluyor tabi konu hakkında deneyimli ve tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır...
teşekkür ediyorum umarım en kısa zamanda çözebiliriz sorunu malum havalar git gide ısınıyor ve klimaya ihtiyaç duyuluyor.

Üst Alt