Kesik kesik hızlanma B6 1.8t

yasin26

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
kocagöz
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Eski şifremi güncelleyemediğimden mecbur yeni üye olarak katıldım.

Şimdi aracım 190000 km de.şöyle bi sorunum var.araçla gaz yada benzin farketmez dip gaz yaptığımda 100 den sonra ileri geri yaparak hızlanma yapıyor. Arıza kodu yok.odb cihazımı bağladım hata kaydı da yok.yanlız gaz a sakin yüklenirsen bunu yapmıyor. Araç zengin karışımda çalışıyor.çünkü labmda 0.96 gösteriyor.ayrıca odb ye bağlandığımda 2. O2 voltaj ı görüyorum fakat 1. O2 nin hiç voltajı yok. İkisinininde soketini söküyorum arıza değilde hata olarak veriyor odb.söküp bi sürüş yapmadım ama yapıcam.kat içinse bi köpük sıvı aldım sıkıp temizlemeyi düşünüyorum.böyle sorun yaşayan var mı.? Odb bağlayıpta 1. Sensör değeri okuyan var mı? Acaba odb mi tam çalışmıyor.araştırdıklarımda herkeste 1. Sensör değeri var. Cihaz wifili elm327. 1 seneden beri bu sorun var.egzozdan ara ara keyfe keder beyaz buğu oluyor.kat dolu gibi.herkese şimdiden çok teşekkürler

mehmetcaglan

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
Çağlan
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Eski şifremi güncelleyemediğimden mecbur yeni üye olarak katıldım.

Şimdi aracım 190000 km de.şöyle bi sorunum var.araçla gaz yada benzin farketmez dip gaz yaptığımda 100 den sonra ileri geri yaparak hızlanma yapıyor. Arıza kodu yok.odb cihazımı bağladım hata kaydı da yok.yanlız gaz a sakin yüklenirsen bunu yapmıyor. Araç zengin karışımda çalışıyor.çünkü labmda 0.96 gösteriyor.ayrıca odb ye bağlandığımda 2. O2 voltaj ı görüyorum fakat 1. O2 nin hiç voltajı yok. İkisinininde soketini söküyorum arıza değilde hata olarak veriyor odb.söküp bi sürüş yapmadım ama yapıcam.kat içinse bi köpük sıvı aldım sıkıp temizlemeyi düşünüyorum.böyle sorun yaşayan var mı.? Odb bağlayıpta 1. Sensör değeri okuyan var mı? Acaba odb mi tam çalışmıyor.araştırdıklarımda herkeste 1. Sensör değeri var. Cihaz wifili elm327. 1 seneden beri bu sorun var.egzozdan ara ara keyfe keder beyaz buğu oluyor.kat dolu gibi.herkese şimdiden çok teşekkürler
Merhabalar
Öncelikle geçmiş olsun
İleri geri tekleme şeklinde bir durummu var yoksa gazmı yemiyor acaba

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ateşleme bobinlerini test yada kontrol ettinizmi?

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bobinlerin yeni değişmiş olması tekrar bozulmayacağı anlamına gelmez zira vag grubu araçlarda lpg pals sinyali bobinden alındığında bobini yakabiliyor... Oksijen sensörüde bozuk olduğunda aynı şekilde tekleme silkelenme yapar...

yasin26

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
kocagöz
Sensörü çıkartıp denedim değişen bişey yok.Eve bobin yapmayacağı anlamına gelmez.Odb de 1. sensör voltajı göremiyorum.ama çıkartınca hata olarak p0030 alıyorum. ölçümünü yaptım ısıtıcı devresinde direnç var. fakat sinyal mi göndermiyor acaba.sanımırım 1. o2 yi değiştiricem. yoksa araba 100 e kadar roket.

yasin26

vwTürk Üyesi
İsim
yasin
Soyisim
kocagöz
Bobinlerin yeni drğişmiş olması tekrar bozulmayacağı anlamına gelmez zira vag grubu araçlarda lpg pals sinyali bobinden alındığında bobini yakabiliyor... Ancak oksijen sensörüde bozuk olduğunda aynı şekilde tekleme silkelenme yapar...
lpg de pulse bağlı değil henüz. maf tan bilgi alıyor. oraya bağlı

BURHAN 55

vwTürk Üyesi
İsim
Burhan
Soyisim
Akdemir
Bu sorunun aynisini yasiyorum. Sorunu cozdunuzmu? A4 1.8 T

Üst Alt