iyi Kaporta-Boya ustasi (Ankara)

eftal

vwTürk Üyesi
İsim
Eftal
Soyisim
Aydoğdu
Merhaba arkadaslar,
Cuma gunu aracim sirket onunde dururken birisi sol tarafa bastan basa surtup gitmis, 2 kapida ve camurluklarde gocukler ve cizikler mevcut. Daha once boyle bir is yaptirmadigim icin tanidigim, isciliginden emin oldugum bir usta yok, herhangi bir yere de goturup yaptirmak istemiyorum. Ozellikle daha oncesinde bu tip işlem yaptirip memnun olan arkadaslar var ise tecrubelerini paylasabilirlerse cok sevinirim. Bir kaç ustaya gosterdim ama hep farkli farkli konusuyorlar, birisi kapilar sokulmeden (komple sokup aractan ayirmak) olmaz diyor, digeri kapilar sokulurse "kapi degismis" derler diyor.

Kapilar tamamen sokulmese bile ic doseme, kapi fitilleri, cam krikolari vs. mutlaka sokulecek, toplantiktan sonra tikirti vs. olursa aractan da soguma ihtimalim olacak, bu ihtimali yasatmayacak bir usta ile calismam gerekiyor. isinin ehli tanidigniz ustalari tavsiye edebilirseniz cok memnun olurum...

Kolay gelsin.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Öncelikle geçmiş olsun. Kaporta boya konusu gerçeketen sıkıntılı bir konu. Eğer iyi bir ustaya denk gelemezisen birde aracın metalik renk ise gerçekten arabadan soğumana neden olacak sonuçlar ortaya çıkabilir. İyi bir boya ustasına denk gelmemen halinde renk tutmayarak ton farkı oluşacaktır. Ben ilkkez bir kaporta boya işini oto king firmasını yaptırmıştım. Aracı tam 3. kez baştan boyamalarına rağmen hatta lokal olarak boya yapılacakken parçayı komple boyamalarına rağmen renk tutturamadılar. Daha sonra ivedik organize sanainde SAvaş usta var, Forumdan arkadaşımız olan Necati KAYGUSUZ'un tavsiyesi üzerine kaporta işi yaptırdım. Renk güzel oldu işçilikte güzel. TAbi iyi usta biraz parayı fazla istiyor ama tavsiye ederim. Telefon numarasını yazayım bir görüşün. Ustanın ismi SAvaş Telefon numarası 05326865103, Gri renk passatı olan Zekeriya DİNÇ'İN tavsiye etti selamı var dersin.

outlaw2

vwTürk Üyesi
İsim
kadir
Soyisim
sağlam
geçmiş olsun gardaş :(

eftal

vwTürk Üyesi
İsim
Eftal
Soyisim
Aydoğdu
Öncelikle geçmiş olsun. Kaporta boya konusu gerçeketen sıkıntılı bir konu. Eğer iyi bir ustaya denk gelemezisen birde aracın metalik renk ise gerçekten arabadan soğumana neden olacak sonuçlar ortaya çıkabilir. İyi bir boya ustasına denk gelmemen halinde renk tutmayarak ton farkı oluşacaktır. Ben ilkkez bir kaporta boya işini oto king firmasını yaptırmıştım. Aracı tam 3. kez baştan boyamalarına rağmen hatta lokal olarak boya yapılacakken parçayı komple boyamalarına rağmen renk tutturamadılar. Daha sonra ivedik organize sanainde SAvaş usta var, Forumdan arkadaşımız olan Necati KAYGUSUZ'un tavsiyesi üzerine kaporta işi yaptırdım. Renk güzel oldu işçilikte güzel. TAbi iyi usta biraz parayı fazla istiyor ama tavsiye ederim. Telefon numarasını yazayım bir görüşün. Ustanın ismi SAvaş Telefon numarası 05326865103, Gri renk passatı olan Zekeriya DİNÇ'İN tavsiye etti selamı var dersin.
Tesekkur ederim, yarin gorusup gerekirse araci gosteririm, sadece boya mi yapiyorlar? Kaporta da var mi ?

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Tesekkur ederim, yarin gorusup gerekirse araci gosteririm, sadece boya mi yapiyorlar? Kaporta da var mi ?
Kaporta işini savaş yapmıyor. Tam karşı dükkanın da devamlı çalıştığı usta var . Siz ona durumu bildirirseniz o kaportacyı alır gelir.

eftal

vwTürk Üyesi
İsim
Eftal
Soyisim
Aydoğdu
Bugun araci Savas usta ya gosterdim, kapotacisi da geldi bakti. sol taraftaki 4 parca ( 2 kapi ve camurluklar) ile kaputta tas isleri vardi onu da dahil ettik. Calisma ortami guzel, temiz en azindan toz toprak icinde degil. islemler yaklasik 10 gun surecek. 29 nisan haftasi birakmayi dusunuyorum. Umarim aldigimda da memnun ayrilirim. Sonucu yazarim.

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
necati
Soyisim
kaygusuz
Bu gün savaşın yanındaydım aracınızı gösterdi bana aracın başında biraz muhabbet ettik çay içtik, aracın güzel olacağından ben eminim, bu zamana kadar yönlendirdiğim kimse memnuniyetsizliğini bildirmedi . Umarım sizde memnun olursunuz.

Tapatalk 

Ottomania

vwTürk Üyesi
İsim
Nurmesut
Soyisim
Bayraktaroğlu
Merhabalar
Arkadaşlar size işin ehli ustayı önereceğim. Kendisi Şekerci Oto Kaporta Fatih Usta diye bilinir. Facebook sayfasına baktımda şöyle inanamadım ne haldeki araba ne hale gelmiş ustalık budur!! Fotoğraflara baktıktan sonra zaten siz de anlayacaksınız nasıl bir usta olduğunu. Size tavsiyem kesinlikle bu ustaya gidin memnun kalacağınıza eminim. Arabaların öncesi ve sonrasına bakabilirsiniz facebook sayfasından şu da linki https://www.facebook.com/Şekerc...4194773383343/

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
Aynı şekilde benim de selamımla gidebilirsiniz arkadaşlar hem Savaş ustam hem de kaportacısı Mecnun ustam değerli insanlardır. :)

Fevzi_Bykslk

vwTürk Üyesi
İsim
Fevzi
Soyisim
Büyüksolak
Merhabalar, benim aracımda da güneş yanıkları sebebiyle komple boya gerekiyor. Aracımı Savaş Usta'ya göstermek isterim, dükkanı nerededir tarif edebilir misiniz acaba?

a4udi

Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 2012
ivedik organize sanayide "boynuz" diye tabir edilen yerde, Yılmazer Boya Savaş Yılmaz, aynı zamanda da forum ustlarından ERE VW Mustafa ustanın da (eski dükkanının) tam karşısındaki dükkan. Gittiğinizde selamlarımızı iletin, gereken kolaylığı sağlarlar :)

Kayzer Soze

vwTürk Üyesi
İsim
Kayzer
Soyisim
Soze
Erciyes İşyerleri Sitesi 8. Caddede Master Kaporta Boya var. Ahmet Abi hem iyi bir insan hem de işçiliği çok temiz. Tavsiye ederim. Dükkan: 0312 397 30 15 Cep: 0532 384 99 47

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Erciyes İşyerleri Sitesi 8. Caddede Master Kaporta Boya var. Ahmet Abi hem iyi bir insan hem de işçiliği çok temiz. Tavsiye ederim. Dükkan: 0312 397 30 15 Cep: 0532 384 99 47
Hocam konu 2013 yilindan kalma. Keske tarihine bir dikkat etseydiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Üst Alt