Golf IV vs Bora Kalite Farkı

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
Arkadaşlar 2001 model 1.6 comfortline Golf 4 manuel kullanıyorum, arabamı çok seviyorum o yüzden bir türlü vaz geçemiyorum ama modelide giderek eskiyor, aylardır 2004 kasa otomatik Golf 4 arıyorum ama istediğim özelliklerde bulmam çok zor (düşük km, boya olmayacak ve otomatik) biliyorum çok şey istiorum ancak şuanki aracımıda bu özellikleri aradığım için 6 ay aradım çok şükür hala aracımda boya yok ama bir taraftanda otomatik vites istiyorum, yine golf 4 bakınmaya devam edeceğim ancak ilanlara bakarken düşük km de otomatik boraların çok daha kolay bulabileceğimi gördüm. Sormak istediğim ikisi arasında sürüş ve kalite farkı varmı golfümü satıp yanlış bilmiyorsam 2005 e kadar çıkan boralardan otomatik alsam hata yapmış olurmuyum yardımcı olursanız sevinrim. Şimdiden teşekkürler ve iyi bayramlar :)

M

Murat76

Guest
Bora Golf'un uzunu, kalite farkı yok yani. Teknik aksamıda aynı diyebiliriz. Sürüş farkı konusunda fazla bir farkı olduğunu sanmamak ile beraber kesin birşey diyemiceğim.

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
İç tasarımı falan aynı dediğiniz gibi fark yok sedanı gibi aslında ama sürüş farkı var mı yok mu bora ve golf ü kullanan arkadaşlar varsa onlardan yardım bekliyeceğiz :)

ugurcnplt

vwTürk Üyesi
İsim
uğur can
Soyisim
polat
Bora'da alman üretimi olanlarda fark yok ama meksikalılarda fark var diye biliyorum.

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
Bora'da alman üretimi olanlarda fark yok ama meksikalılarda fark var diye biliyorum.
hocam onu nasıl anlayacağız, yani hangi boraların meksika hangilerinin almanya da üretildiğini anlayabileceğimiz bir yöntem veya ayırt edilebileceğimiz bir kod falan varmı

rahimavci

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Rahim
Soyisim
AVCI
Bence kalite farkı yoktur sadece boyut farkı vardır gözünüze hos geliyorsa onuda alabilirsiniz

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
hocam onu nasıl anlayacağız, yani hangi boraların meksika hangilerinin almanya da üretildiğini anlayabileceğimiz bir yöntem veya ayırt edilebileceğimiz bir kod falan varmı
Şase numaranızın 11. hanesi aracınızın üretim yerinin kısa kodunu gösterir. Benim 11. hane W . Yani Wolsburg üretimi. Aşağıda üretim yerlerinin şase numarasında nasıl ifade edildiği yazıyor.

W Wolfsburg, Germany
A Ingolstadt, Germany
B Brussels, Belgium
C Taipei, Taiwan
D Bratislava, Slovakia
E Emden, Germany
G Steyr/Graz, Austria
H Hannover, Germany
J Jakarta, Indonesia
K Karmann, Osnabruck Germany
M Puebla, Mexico
N Neckarsulm, Germany
P Mosel, Germany
R Martorell, Barcelona, Spain
S Stuttgart, Germany
T Kvasiny, Czech Republic
U Uitenhage, South Africa
V Palmela, Portugal (previously Westmoreland, USA)
X Poznan, Poland
Y Pamplona, Spain

1 Gyor, Hungary
2 Changchun, China
4 Curitiba, Brazil

Bu arada eğer verginin biraz yüksek olması sorun olmaz derseniz, 1.9 dizel, otomatik bir bora tercih edebilirsiniz. Beygir gücü daha yüksek + 5 ileri otomatik
Ya da benim gibi vergiden kaçmak isterseniz, 1.6 otomatik benzin+lpg'li Bora da gayet iyi :) 4 ileri otomatik vites ama yine de iyi.
Golf ile karşılaştıramıyacam ama Bora'nın karizma görüntüsü ve bagajının büyük olması bana golf değil de borayı tercih ettirmiştir :)

Edit: Aşağıdaki siteye şase numarasını girdiğiniz zaman araç hakkında bilgi alabiliyorsunuz.
http://www.vinformer.su/en/ident/vin/decode.php

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
hocam çok teşekkür ederim, çok açıklayıcı oldu, ayrıca 1.9 dizel olayında 5 ileri olduğunu bilmiyordum ona göre bakacağım tekrar teşekkürler.
Şase numaranızın 11. hanesi aracınızın üretim yerinin kısa kodunu gösterir. Benim 11. hane W . Yani Wolsburg üretimi. Aşağıda üretim yerlerinin şase numarasında nasıl ifade edildiği yazıyor.

W Wolfsburg, Germany
A Ingolstadt, Germany
B Brussels, Belgium
C Taipei, Taiwan
D Bratislava, Slovakia
E Emden, Germany
G Steyr/Graz, Austria
H Hannover, Germany
J Jakarta, Indonesia
K Karmann, Osnabruck Germany
M Puebla, Mexico
N Neckarsulm, Germany
P Mosel, Germany
R Martorell, Barcelona, Spain
S Stuttgart, Germany
T Kvasiny, Czech Republic
U Uitenhage, South Africa
V Palmela, Portugal (previously Westmoreland, USA)
X Poznan, Poland
Y Pamplona, Spain

1 Gyor, Hungary
2 Changchun, China
4 Curitiba, Brazil

Bu arada eğer verginin biraz yüksek olması sorun olmaz derseniz, 1.9 dizel, otomatik bir bora tercih edebilirsiniz. Beygir gücü daha yüksek + 5 ileri otomatik
Ya da benim gibi vergiden kaçmak isterseniz, 1.6 otomatik benzin+lpg'li Bora da gayet iyi :) 4 ileri otomatik vites ama yine de iyi.
Golf ile karşılaştıramıyacam ama Bora'nın karizma görüntüsü ve bagajının büyük olması bana golf değil de borayı tercih ettirmiştir :)

Edit: Aşağıdaki siteye şase numarasını girdiğiniz zaman araç hakkında bilgi alabiliyorsunuz.
http://www.vinformer.su/en/ident/vin/decode.php

semphatic

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Okan
Soyisim
Kumbaracı
Ayni kasa oldugu icin aralarinda fark goremeyeceksiniz . Kalite, surus olarak hicbir fark olmaz . Dikkat ederseniz parcalari bile golf 4 -bora olarak satiliyor yani hicbir fark yok . Tek farkiniz otomatik olmasi olacak. Otomatik bir bora ,manuel bir golften sonra size cok hantal gelecektir . Otomatik boralar devrini aldiktan sonra iyi gider ama devrini alana kadar manuel bir araca kiyasla hantaldir . 2003 ten sonraki boralar 16v motor kullandigi icin biraz daha seridir . Kalite olarak 2003 oncesi 8v olan motor kale gibi motor tabiriyle anilir . Ama sonuc olarak bakimlari zamaninda ve duzgun yapilmis bir motor 8v olsun 16v olsun size uzuuunn yillar sorun cikartmaz . Ben 13 sene 2000 otomatik comfortline bora kullandim . 180000 km de mayis ayinda sattim.

burak4135

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
murat
Soyisim
SANDIKLI
Ayni kasa oldugu icin aralarinda fark goremeyeceksiniz . Kalite, surus olarak hicbir fark olmaz . Dikkat ederseniz parcalari bile golf 4 -bora olarak satiliyor yani hicbir fark yok . Tek farkiniz otomatik olmasi olacak. Otomatik bir bora ,manuel bir golften sonra size cok hantal gelecektir . Otomatik boralar devrini aldiktan sonra iyi gider ama devrini alana kadar manuel bir araca kiyasla hantaldir . 2003 ten sonraki boralar 16v motor kullandigi icin biraz daha seridir . Kalite olarak 2003 oncesi 8v olan motor kale gibi motor tabiriyle anilir . Ama sonuc olarak bakimlari zamaninda ve duzgun yapilmis bir motor 8v olsun 16v olsun size uzuuunn yillar sorun cikartmaz . Ben 13 sene 2000 otomatik comfortline bora kullandim . 180000 km de mayis ayinda sattim.
+1 kanka özetlemişin olayı bende iki aracı zaman zaman kullanmış biri olarak çok fark olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim hatta boranın sedan bir araba olarak virajlarda golften daha güvenli olduğunu söyleyebilirim

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
teşekkürler kafamdaki soru işaretleri giderilmiş oldu. Artık gönül rahatlığı ile boralara da bakabilirim :)
+1 kanka özetlemişin olayı bende iki aracı zaman zaman kullanmış biri olarak çok fark olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim hatta boranın sedan bir araba olarak virajlarda golften daha güvenli olduğunu söyleyebilirim

semphatic

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Okan
Soyisim
Kumbaracı
Ayni kasa icin dogrudur kanka . Ben alti cm yay ve spor amortisorle Borada sınırlari cok zorladim en zorlandigi anda ufaktan arka birakti ama toparlamasi kolaydi . Benim borada esp yoktu 2003 sonrasi espli boralar eminim cok daha iyidir viraj konusunda ..

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Bora nın Meksika üretimi mi varmış? Ciddi soruyorum.

Her iki aracında kalite farkı söz konusu değil aynı araç. Aralarında bir kaç fark var tabiki. Misal ön göğüsteki klima petekleri Bora da panjur şeklinde. Hava yastığı da kapaklı değil direkt dolgu.

ibrhmymn

vwTürk Üyesi
İsim
İBRAHİM
Soyisim
YAMAN
Bora nın Meksika üretimi mi varmış? Ciddi soruyorum.

Her iki aracında kalite farkı söz konusu değil aynı araç. Aralarında bir kaç fark var tabiki. Misal ön göğüsteki klima petekleri Bora da panjur şeklinde. Hava yastığı da kapaklı değil direkt dolgu.
Üretim yerlerinde kod olarak gözüküyor Meksika... Yorumunuz için teşekkürler...

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Şundan soruyorum. MKIV kasalarda ben görmedim duymadım rastlamadım Meksika üretimi olana :) MKV ten itibaren olanlar Meksika üretimi.

Üst Alt