golf 6 1.4 tsi 122bg

gokhanyavas

vwTürk Üyesi
İsim
GÖKHAN
Soyisim
YAVAŞ
arkadaşlar merhaba,

Eski aracım olan golf 5 1.6 FSI motor aracımı sattım.. Yine golf alarak devam etmek istiyorum. Golf 6 1.4 tsi 122bg aramızda kullanan arkadaşlar veya kullanmış arkadaşlar varsa nelere dikkat etmek gerekir? Bu araçtan başka tavsiye edebileceğiniz yine VW grubuna ait bir araç varmıdır? Artılarını eksilerini yazarak sizden tavsiye rica ediyorum. Teşekkürler.

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf 6 1.4 tsi
Mesleğiniz
Market çalışanı
İsim Soyisim
Cihangir KÖSECİK
Merhabalar,

Ben 4 yılı aşkın süredir kullanıyorum manuel vites 122lik. Bu forumda tanıştığım bir arkadaşımın tavsiyesiyle alırken dolu paket olan Highline almıştım. Sizede alırken Highline bakmanızı tavsiye ederim. Satarkende size dönüşü olacaktır. Benim aldığım araçta extra Gündüz ledli Zenonlar, Geri görüş kamerası ve sunroof olması ayrı bir güzellik olmuştu. Yol tutuşu bakımından iyi ve seri bir araç. Son hız 220 yi görüyor tabi 16 inç üstü jant takmazsanız :D İç hacmide yeterince geniş. Olumsuz olabilecek tarz yanları aklıma gelen; içteki dokunmatik ekranı çok iyi denemez. Usb girişi yok. Ben müzik dinlemek için aux yada hafıza kartı kullanıyorum. Onun dışında birde tüp çok sağlıklı olmuyor bu araçlarda. O yüzden benzinli binip masrafına katlanmanız gerekecektir. Bunların dışında aklıma gelen şimdilik fazla birşey yok. Şayet aklınızda olup sormak istediğiniz birşey olursa mesajda yazabilirsiniz. Hani çok kısa sürelide jetta kullandığım için karşılaştırma yapamıyorum başka modellerle :) :)

gokhanyavas

vwTürk Üyesi
İsim
GÖKHAN
Soyisim
YAVAŞ
Merhabalar,

Ben 4 yılı aşkın süredir kullanıyorum manuel vites 122lik. Bu forumda tanıştığım bir arkadaşımın tavsiyesiyle alırken dolu paket olan Highline almıştım. Sizede alırken Highline bakmanızı tavsiye ederim. Satarkende size dönüşü olacaktır. Benim aldığım araçta extra Gündüz ledli Zenonlar, Geri görüş kamerası ve sunroof olması ayrı bir güzellik olmuştu. Yol tutuşu bakımından iyi ve seri bir araç. Son hız 220 yi görüyor tabi 16 inç üstü jant takmazsanız :D İç hacmide yeterince geniş. Olumsuz olabilecek tarz yanları aklıma gelen; içteki dokunmatik ekranı çok iyi denemez. Usb girişi yok. Ben müzik dinlemek için aux yada hafıza kartı kullanıyorum. Onun dışında birde tüp çok sağlıklı olmuyor bu araçlarda. O yüzden benzinli binip masrafına katlanmanız gerekecektir. Bunların dışında aklıma gelen şimdilik fazla birşey yok. Şayet aklınızda olup sormak istediğiniz birşey olursa mesajda yazabilirsiniz. Hani çok kısa sürelide jetta kullandığım için karşılaştırma yapamıyorum başka modellerle :):)
1.4 tsi comfortline aldım. highline bulamadım o fiyatlara :) sormak istediğim bagaj içerden nasıl açılıyor. kapıyı açmadan açamadılar.. bunun harici içerden bazen sağ ön taraftan ses geliyor. benzin boruları için sanırım yalıtım yapılması gerekiyor diye okudum internette siz böyle bir sesle karşılaştınız mı?

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf 6 1.4 tsi
Mesleğiniz
Market çalışanı
İsim Soyisim
Cihangir KÖSECİK
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah ☺ Bagaj olayını bende bilmiyorum. Hırsızlığa karşı önlem amaçlı herhalde ama o özelliği kaldırmak mümkün mü hiçbir fikrim yok. Servise danışmak lazım :)

Bende sağ önden ses gelmiyor, o tarz birşey yaşamadım ama aracın eski egzozu fren yaptığım zamanlarda ileri geri yada sağa sola sallanınca çarpma yapıyordu ses yapıyordu :D Tabi egzoz değişince öyle bir durum kalmadı :) Siz ona bi baktırın. Neden kaynaklı olduğunu çözmeye çalışın. Benzin borularının ses yapacağını pek sanmıyorum 🤨 Bu arada araca expertiz yaptırdınız mı?

gokhanyavas

vwTürk Üyesi
İsim
GÖKHAN
Soyisim
YAVAŞ
Sağolun teşekkürler inşallah. Expertizde birsey cikmadi. Marş motoru sesli çalışıyor yazdilar gerisi genel geçer seyler.

Ceo41

vwTürk Üyesi
İsim
Cihangir
Soyisim
KÖSECİK
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf 6 1.4 tsi
Mesleğiniz
Market çalışanı
İsim Soyisim
Cihangir KÖSECİK
Olmadı serviste hem marş motoruna hemde o dediğiniz sese bir baktırırsınız. İnşallah o da çözülür rahat rahat binersiniz.. Aklınıza takılan birşey olursa ben arada bakıyorum foruma, mesaj atmanız yeterli. Görüşmek dileğiyle.. 🖐🖐

Üst Alt