GOLF 5 Airbag hatası

afoyfa

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
albayrak
Aracınızın Markası
wolksvagen
Aracınızın Modeli
golf V
Mesleğiniz
otomasyon uzmanı
arkadaşlar merhaba,

aracım golf 5 comfortline 1.6 fsi

geçenlerde teyibin üst tarafında bulunan airbag off bölümünün kablosunu söktüm sonra taktım.
ancak airbag hata lambası yandı şimdi de sönmüyor.
obd2 ile tarama yaptıh ve hata temizliği yaptım ancak hata lambası sönmüyor sorun ne olabilir?

interferon

vwTürk Üyesi
İsim
murat
Soyisim
murat
o kablo sökülüp takılınca airbag hatası yazıyor ancak arıza silinebiliyor. benim başıma gelmişti. arıza tespit cihazı ile silindiğinde düzeliyor.

Aykutkolcu

vwTürk Üyesi
İsim
Aykut
Soyisim
Kolcu
Bende teyibi değiştirirken söktüm benimkide yanıyor daha sondurmeye fırsat bulamadım lamba bi nevi airbag sistemiyle baglantılı calısıyor kontagı actiginizda sistem taraması yaptıgı için oyuzden arıza atıyor silinince düzelir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
kontak açıkken kabloyu söktüyseniz arıza lambası yanar. Ancak obd üzerinden silinir.
Bilgisayarda arızayı silemiyorsanız ya soketi yerine oturtamadınız ya da bir hasar verdiniz kabloya.
Aynı yerden arıza veriyorsa tabi..

afoyfa

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
albayrak
Aracınızın Markası
wolksvagen
Aracınızın Modeli
golf V
Mesleğiniz
otomasyon uzmanı
1865

arkadaşlar obd II cihazı ile tarama yaptığımda bu ekran geliyor. hataları temizle dediğimde "hatalar temizlenemedi" diye uyarı veriyor.

kabloya ve sokete tekrar baktım. ancak bir sorun göremedim. zaten sokette iki tane kablo var bu iki kabloda veya sokette sorun olsa airbag kapatıldığında ledler yanmaz. yani teybin üst tarafında kablosunu söktüğüm airbag off lambası normal çalışıyor.

Üst Alt