Gamma V Teyp için Aux Girişi

fr33b7y

vwTürk Üyesi
Uzun araştırmalar sonucu Gamma V teyplerde Kasetçalar girişinden aux yapmayı başardım az biraz elektronikten anlayan herkez yapabilir, Eğer şarkı çaldırmak için usb bellek kullanmıyorsak boşuna xcarlink vb cihazlara 100 lerce lira vermeye gerek yok.

İhtiyaç Listesi

1- Audio Kablosu 30-40 cm kadar. Herhangi bir kabloda olabilir.
2- 1 Adet Line In girişi Eski Tv kartlarından temin edillebilir.
3- Havya ve lehim teli.

Teybin Arkasını resimdeki gibi açıyoruz.

Aşağıdaki pinlere kablomuzu lehimliyoruz Kırmızı kablo şasedir. Diğerleri sağ ve sol

Kablo yönlendirmesini ben bu şekilde aşağıdaki yaptım.

İşaretli yere Line-in aux girişini yaptım.Bendeki giriş teybin arkasındaki yere cuk oturdu orjinal gibi oldu.

Aux Girişimiz aşağıdaki gibi oldu çok orjinal ve sağlam.

Şimdi Aux girişini kullanabilmemiz için Kasetçaları aktif etmemiz gerekecek, bunun içinde CC modunda bandı olmayan bir kaset kullanabilirsiniz. aslında içerden muhtemelen kaset aktif edilebilir teybe ayıracak daha fazla vaktim yoktu o esnada bakamadım.

Şimdi teybin arkasındaki aux line-in girişini panelde istediğiniz bir yere uzatma kablosunla taşıyabilirsiniz. Ben müsait bir zamanda dörtlülerin olduğu yerdeki boş butonlardan birinin içine koymayı düşünüyorum. İyi eğlenceler.

berk1999

vwTürk Üyesi
Onur bey,

Tebrikler güzel iş çıkarmışsın.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
KEşke kaset aktif olmadan çalışa bilse, boş kasetten sürekli şıkırtı sesi gelir diye tahmin ediyorum.

mustafaözen

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Turizm
İsim Soyisim
Mustafa ÖZEN

fr33b7y

vwTürk Üyesi
KEşke kaset aktif olmadan çalışa bilse, boş kasetten sürekli şıkırtı sesi gelir diye tahmin ediyorum.
kaset adaptörünü keserek taktığım için herhangi bir kötü ses gelmiyor, boş kaset takınca sizin belirttiğiniz sesleri alıyorum.

onderion

vwTürk Üyesi
Çok güzel çalışma Onur Bey ellerinize sağlık. metinb407 isimli üye de forumda ilk Beta teybine aynı şekilde aux girişi yapmıştı ve onun yardımıyla ben de kendi Beta teybime aynın uygulamayı yaptım. Biz kaset koymadan dili bir plastik vasıtasıyla (eli ince bir kişinin parmağı da olabilir) ittirerek yerine oturtuyoruz ve bir daha kaset çıkarma tuşlarına basmadığınız sürece dil içeride kalıyor. Zaten radyoya geçtiğinizde motor duruyor tekrar kasetçalara geçtiğinizde dil zaten içeride olduğu için direk çalışmaya başlıyor. İçinde kaset de olmadığı için ses çıkmıyor. Bir deneyin isterseniz.

Mikail

vwTürk Üyesi
arkadaş sayesinde bende kendi teyibime aux yaptım

Mikail

vwTürk Üyesi
cok faydalı bir uygulama olmuş seyesinde bende yaptım allah razı olsun arkadastan
kullanmadıgım bir kasetin bandını kesip attım
teyibi bu sekilde kandırdım . müzik sesinden zaten teyib motoru sesini duymuyorsunuz.
diğer bir husus 3.5 mm 4 bogumlu nokıa kulaklık jakını kristellere lehimledim saf temiz ses geliyor sesde sıkıntı yok merak edenler icin ...
ıphone nu bağlıyorum teyibe .

Mikail

vwTürk Üyesi

teyibim bu gamma otomatik kaseti alan model

teyibi acıp aynı yerleri bulup lehim yaptım

Red Golf V

vwTürk Üyesi
Aux sistemini direk teype gelen hoparlöre bağlayarak vs yapamaz miyiz?ses açıp kapamayi teyp üzerinden yapamasak da olur. Var midir daha basit bi yolu?

berk1999

vwTürk Üyesi
Bugün bende Gamma teybime Aux Girişi yaptım. Gayet başarılı ses aldım. Katkıları olan herkese teşekkürler.

PassatTDİ 99

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Passat B5
Mesleğiniz
Emekli
İsim Soyisim
Mustafa Anık

boracomf

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 1.8t-2.0tdi
Mesleğiniz
Serbest
[/url][/IMG]

Arkadaşlar bende böyle bir kablo var soket gamma 5 lere doğrudan uyuyor tabii çalıştırır mı bilen arkadaşlar söylesin.. isteyene ücretsiz gönderirim

PassatTDİ 99

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Passat B5
Mesleğiniz
Emekli
İsim Soyisim
Mustafa Anık
Üst Alt