fotografcılık

ünifb

vwTürk Üyesi
İsim
Wolkan
Soyisim
çiçek
formumuzda amatör yada prof. fotografcı olan varmı..
nikon d3000 nakinem vae 18-55 mm mercek var ama ben hem yakın hemde uzak bir lens istiyorum bana önerebileceginiz lens varmı ve sonrada mmakinenin üzerinde olan P M A S modları ne demek ne işe yarar anlatabilecek arkadaş varmı şimdiden teşekkürler..:icon_bounce::icon_bounce:

ataman_74

VWTURK Gold Member
İsim
Hakan
Soyisim
ATAMAN
Volkancım. Benimde merakım var ama amatör bile değilim :D Ama makinada bulunca güzel pozlar yakalıyorum :)

Umarım aradığını bulursun :)

CSA_TSI

vwTürk Üyesi
İsim
Cihan Selim
Soyisim
ATASOY
ben eos D550 kullanıcısyım, lens olarak geniş aralığı olan bir lens almanızı tavsiye ederim. bende hem 18-55 hemde 70-300 var. Ancak zoom lensleri alırken dikkat etmeniz gerekn bir husus var. Zoom u fazla olan lenslerde fazla zoom yaptığınız zaman fotoğraf kenarlarından bozulmaya başlıyor. Biraz internette araştırma yaptığınız zaman hangi lens in sizin kullanım açınızdan daha rahat olacağına karar verebilirsiniz.

laprea

vwTürk Üyesi
İsim
Süleyman
Soyisim
Kaya
fuji finepix s 1500 sahibiydim ne güzel ufaktan öğreniyordum.. makinamı bulamıyorum şimdi... içinde düğün resimler vs bir sürüde bişeyler vardı :( fotoğrafçılık heveslisiyim diyebilirim şimdilik

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
nikon d3000 nakinem vae 18-55 mm mercek var ama ben hem yakın hemde uzak bir lens istiyorum bana önerebileceginiz lens varmı ve sonrada mmakinenin üzerinde olan P M A S modları ne demek ne işe yarar anlatabilecek arkadaş varmı şimdiden teşekkürler..:icon_bounce::icon_bounce:
Merhaba aşağıdaki linkteki gibi bir lens arıyorsunuz sanırım. Sahibinden.com sitesinden bir araştırın.Uzatma adaptörleri de var. Bende de ZENIT ET filmli profesyonel fotoğraf makinası var, herşeyiyle çok temizdi. Geçenlerde raftan çıkarıp fotorğafcının yolunu tuttum. Takalım bir film dedik ama perdesi bozukmuş :( Çok üzüldüm. Ne çekimler yapacaktım onla. Şimdi satmayı düşünüyorum. Modlar konusunda ise hiçbir bilgim yok ama fotoğrafcıya giderseniz hepsini anlatır size. Zaten benim fotoğrafcımda gel anlatırım demişti. Bu arada iyi bir makinanız var ama uzun lensi ne yapacaksınız ki? Genelde uzak çekimler için kullanılır. Formula 1 yarışlarında, futbol maçlarında vs.. Bir de karizması var o kadar.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-lens-filtre-korinar-135-mm-f2-8-tele-objetif-pentax-zenit-bayonetli-42169990/detay/?

ünifb

vwTürk Üyesi
İsim
Wolkan
Soyisim
çiçek
benimde derdim o zaten standdart bir lensim varbir mac karşılaşmasına gittigim zzaman benim işimi görsün istiyorum.. bu arada kulagınız kesik olsun eger foto kursu duyarsanız bana haber verirseniz sevinirim.. bu arada fotograf cekmek cok güzel bir hobidir ilgili arkadaşlarımla bilgi paylaşımıda yaparım :)

renuca61

vwTürk Üyesi
İsim
Alihan
Soyisim
Acuner
P M A S modları enstantaneyi ve diyaframı otomatik ya da manuel ayarlama tercihlerinize bağlı kullanacaksınız..
şuan hangisi neydi tam bilmiyorum ama M modunda enstantaneyi de diyaframı da siz ayarlarsınız..
Sanıyorum P modunda her ikisini de makine ayarlar siz sadece deklanşöre basar çekersiniz..
Yanlış hatırlamıyorsam A modunda enstantaneyi makine ayarlar diyaframı size bırakır ve S modunda da diyaframı makine ayarlar enstantaneyi size bırakır..
Ben D80 kullanıcısıydım eğer yazdıklarım doğruysa A modunda kullanırdım..
Şuanda Canoncuyum ve EOS 40D kullanıyorum :)
Yardım edebileceğim bir konu olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım :)

Wvcars

vwTürk Üyesi
İsim
Baha
Soyisim
Çelik
Bende almayı düşünüyorum artık bir makine böyle olmayacak :D

Üst Alt