Fleksle pasta cila yaptım...

husertas

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
Fleksle pasta cila yaptım böyle oldu. Nasıl güzel olmuş mu? 🙂
IMG-20220925-WA0000.jpg

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bitmiş halimi bu🤔

husertas

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
Bitmiş halimi bu🤔
Mahfolmuş hali bu. Fleks gücü ve deviri fazla olunca keçe boyayı yaktı kavurdu. Espri amaçlı paylaşmıştım ama boya yanığı fotodan anlaşılmadığı için espri güme gitti. Konuyu kaldırın isterseniz, lüzumsuzluk yapmasın.

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Birisi spirallemiş ve siz pasta cila ile işi çözmeye çalışmışsınız gibi

husertas

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
Birisi spirallemiş ve siz pasta cila ile işi çözmeye çalışmışsınız gibi
Yok walla hepsini ben yaptım. Pasta cila makinesi olmayınca spiralin ağzına keçe taktım ama o da böyle yaptı. Halbuki dimmer devresi ile spiralin devrini de düşürmüştüm ama yetmedi demekki. Vernik sakız gibi kalktı boyalar da astara kadar yandı. Tekrar boyayacağız artık. Yapacak bir şey yok.

Ironman

vwTürk Üyesi
ah be abim.. sağlık olsun bi ince temizlik boyası artık sol sağ tamamdır.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Mahfolmuş hali bu. Fleks gücü ve deviri fazla olunca keçe boyayı yaktı kavurdu. Espri amaçlı paylaşmıştım ama boya yanığı fotodan anlaşılmadığı için espri güme gitti. Konuyu kaldırın isterseniz, lüzumsuzluk yapmasın.
Aletin devrinin ne kadar önemli olduğunun ıspatıdır bu. Yani pasta cila makinesinin düşük devirli olmasının bir sebebi varmış kaldıki bu işi yapıpta hare bırakan çok gördüm. 🤔
En çok dikkat edilecek husus makineyi aynı noktada fazla tutmamak gerektiği çünkü boya üzerindeki verniği yakıyor.
Konuyu silmeyelim Hüseyin hocam herkesin başına gelebilecek artısıyla eksisiyle bir deneyim ve tecrübe olmuş aslında.🤔
Neyse bununla geçmiş olsun 😐

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Yok walla hepsini ben yaptım. Pasta cila makinesi olmayınca spiralin ağzına keçe taktım ama o da böyle yaptı. Halbuki dimmer devresi ile spiralin devrini de düşürmüştüm ama yetmedi demekki. Vernik sakız gibi kalktı boyalar da astara kadar yandı. Tekrar boyayacağız artık. Yapacak bir şey yok.
Geçmiş olsun.

cenkartem

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
volkswagen
Aracınızın Modeli
polo
Mesleğiniz
serbest
şarjlı vidalama ile de yapanlar var ama onların da devir ayarı var galiba. yoksa yakar atar o hızla dönünce. geçmiş olsun.

vw061

VWTURK Gold Member
Spiral makinesine küçük bir devre takmıştım. Ama yine de istediğim düşük devir torkunu yakalayamamıştım. Normalde profesyonel cila makinesini bile amatör kullanırsanız boyayı yakabiliyorsunuz

husertas

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat 2.0 FSI
Aracınızın Modeli
1997
Mesleğiniz
Asansörcü
İsim Soyisim
Hüseyin Ertaş
şarjlı vidalama ile de yapanlar var ama onların da devir ayarı var galiba. yoksa yakar atar o hızla dönünce. geçmiş olsun.
Spiral makinesine küçük bir devre takmıştım. Ama yine de istediğim düşük devir torkunu yakalayamamıştım. Normalde profesyonel cila makinesini bile amatör kullanırsanız boyayı yakabiliyorsunuz
Dimmer devresi ile spiralin devrini baya bi düşürmüştüm zaten. Ona rağmen yaktı kavurdu. Hem devir yeterli gelmedi, hem de tutuşumdan kaynaklı tam ortalayamadım. Keçenin kenarları boyayı sıyırdı gitti. Yani kendim de iyi tutamadım aleti.

Üst Alt