Emektar passat satıldı şimdi 7 kişilik Touran arıyorum...

diseqc

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Bilgi işlem
Merhaba;

Severek kullandığım 2000 model B5 kasa passatımı artık koltuk sayısı yetmediğinden satışa çıkartmıştım, neticede 2 gün önce satıldı.
4 Çocuk birde biz en az 6 koltuk lazım. Bu nedenle 7 kişilik touran ları gözüme kestirdim.
1.4 TSi biraz fazla yaktığı söylenyor ama olabilir.
Asıl tercihim 2.0 TDI ama 1.9 da denk gelirse değerlendireceğim.
Touran konusunda fikirlerinizide alabilirim.
Wvturk ailesi içerisinden alabilirsem daha bir memnun olurum.
Maksimum bütçe 60.000 civarı
2006 -2008 alabilirim diye düşünüyorum. Acele etmeyeceğim, zira araç fiyatları epey üst limitleri zorlamış, hazirana doğru biraz sakinleşeceği kanaatindeyim.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
İzzet kardeşim hayırlı olsun inşallah istediğiniz aracı bulursunuz...

diseqc

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Bilgi işlem
Touran lara bakarken bir yanda da 2005+ 1.9 otomobil ruhsatlı vip tasarım transporter da düşünüyorum. 1.9 transporterlar hakkında bilgi sahibi olan var mı ? yakıtları nasıldır? yedek parça , bakım masrafları v.s bazı kullanıcılar çok masraflı araba olduğunu söylüyorlar bu nedenlede sattım kurtuldum gibi yorumları var. Transporter da motor ve ruhsat kaydı ile vergi ve yakıt değişebiliyor. Geçtiğimiz yaz 2008 1.9 transporter sürme fırsatım oldu bana hantal gelmedi. Ailem kalabalık o nedenle bu tarz bir araçda düşünüyorum ama her sabah işe gidip geldiğim 8 km lik bir yol var yalnız seyhat ettiğim bu 8 km de kocaman kasa ve çoğunlukla soğuk motor problem olur mu ? Bir de bu araçlar muayenede koltuklarından dolayı sorun oluyor geçemiyorlar şeklinde bir kaç yazı okudum ?? konu hakkında kullanıcılardan fikirlerini bekliyorum. Hayırlı günler

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2021
Mesleğiniz
Müzisyen,Öğrenci
İsim Soyisim
Kaan
Touran lara bakarken bir yanda da 2005+ 1.9 otomobil ruhsatlı vip tasarım transporter da düşünüyorum. 1.9 transporterlar hakkında bilgi sahibi olan var mı ? yakıtları nasıldır? yedek parça , bakım masrafları v.s bazı kullanıcılar çok masraflı araba olduğunu söylüyorlar bu nedenlede sattım kurtuldum gibi yorumları var. Transporter da motor ve ruhsat kaydı ile vergi ve yakıt değişebiliyor. Geçtiğimiz yaz 2008 1.9 transporter sürme fırsatım oldu bana hantal gelmedi. Ailem kalabalık o nedenle bu tarz bir araçda düşünüyorum ama her sabah işe gidip geldiğim 8 km lik bir yol var yalnız seyhat ettiğim bu 8 km de kocaman kasa ve çoğunlukla soğuk motor problem olur mu ? Bir de bu araçlar muayenede koltuklarından dolayı sorun oluyor geçemiyorlar şeklinde bir kaç yazı okudum ?? konu hakkında kullanıcılardan fikirlerini bekliyorum. Hayırlı günler
Yazın motor konusunda sıkıntı yaşamazsınız muhtemelen,ortalama 5 km de 70 derecelere geliyor zaten hararet.Kışın ise motor ısınması biraz problem olabilir ancak motor sağlığından daha çok bu problem yakıt yönünden olur,motor tam ısınamadığı için ortalama tüketiminiz 1-2 litre oynar.Soğuk motoru zorlamadığınız müddetçe bir sorunla karşılaşmazsınız.1.9 TDI'ın 86 HP'lik bir versiyonu daha var onu tercih etmemeniz daha iyi olur 105'lik tam ideal,memnun olmazsanız zaten 130 hp lere sorunsuz geliyor chiptuningle.Yakıt tüketimi 2.5'lere göre oldukça makul,ortak bir motor olduğu için parça sorunu da olmaz.Hor kullanılmamış olursa 300 binleri cebinden rahat çıkarabilen bir motor kendisi.Touran ise 1.6 FSI haricinde hasarsız ve km si 200k altı bulmanız imkansız gibi şuan için.Piyasanın bu halde olduğu şu günlerde Transporter ya da Caravelle almak daha mantıklı olacaktır veya Caddy almak çok daha mantıklı bir seçenek zira hem daha yeni olacaktır hem de km'si nispeten daha düşük olacaktır fakat geriye kalan 2 tane koltuk var bunlar sizin için problem olabilir 7 kişilik olması şart ise.Sonradan bagaja koltuk taktırmak ne kadar sağlıklı olur orasını bilmiyorum,bu yüzden en mantıklı seçenek koltuk sorun olacaksa Transporter veya Caravelle,olmayacaksa kesinlikle Caddy'dir bu bütçeye.

diseqc

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Bilgi işlem
Yazın motor konusunda sıkıntı yaşamazsınız muhtemelen,ortalama 5 km de 70 derecelere geliyor zaten hararet.Kışın ise motor ısınması biraz problem olabilir ancak motor sağlığından daha çok bu problem yakıt yönünden olur,motor tam ısınamadığı için ortalama tüketiminiz 1-2 litre oynar.Soğuk motoru zorlamadığınız müddetçe bir sorunla karşılaşmazsınız.1.9 TDI'ın 86 HP'lik bir versiyonu daha var onu tercih etmemeniz daha iyi olur 105'lik tam ideal,memnun olmazsanız zaten 130 hp lere sorunsuz geliyor chiptuningle.Yakıt tüketimi 2.5'lere göre oldukça makul,ortak bir motor olduğu için parça sorunu da olmaz.Hor kullanılmamış olursa 300 binleri cebinden rahat çıkarabilen bir motor kendisi.Touran ise 1.6 FSI haricinde hasarsız ve km si 200k altı bulmanız imkansız gibi şuan için.Piyasanın bu halde olduğu şu günlerde Transporter ya da Caravelle almak daha mantıklı olacaktır veya Caddy almak çok daha mantıklı bir seçenek zira hem daha yeni olacaktır hem de km'si nispeten daha düşük olacaktır fakat geriye kalan 2 tane koltuk var bunlar sizin için problem olabilir 7 kişilik olması şart ise.Sonradan bagaja koltuk taktırmak ne kadar sağlıklı olur orasını bilmiyorum,bu yüzden en mantıklı seçenek koltuk sorun olacaksa Transporter veya Caravelle,olmayacaksa kesinlikle Caddy'dir bu bütçeye.
Konuya desteğinizi için teşekkür ederim. Caddy i kamyonet geçtiği için bakmadım her yıl muayene, vergi, hız sınırı sıkıntı daha önce kamyonet geçen peugetoum vardı uzun vadede uğraştırıcı o nedenle otombil olarak geçen araçların arayışı içindeyim. Sizinde söylediğiniz gibi bu bütçeye touran denk getirmek zor o nedenle transporterları da değerlendiriyorum. Transporterların muayeneden geçerken koltukları sıkıntı oluyor gibi sorunlar okudum bu konuda nelere dikkat etmek lazım bir de bu transporterların kronik sorunları varmıdır?

• Like
Tepkiler: AHU

Mehmetali71

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
wolsvagen
Aracınızın Modeli
psssat
Mesleğiniz
memur
CAREVELLA BAKABİLİRSİN ABİ 8 KİŞİLİKLERİ OTOMOBİL GECER VE SUPER KONFORLUDUR PIYASASI VE PARCASI BOL ARAÇTIR

diseqc

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Bilgi işlem
Tekrardan merhaba;
Aracımı satalı 3 aya yakın bir süre geçti, bu süre zarfında haliyle araç arayışına girdik, bir çok araca niyetlendim farklı farklı markaların 7 kişilik modellerini almaya çok yaklaşmama rağmen olmadı. Daha öncede araç satıp aldım ama hiç bu kadar yaka silkelememiştim. Çok enterasan bir satış çizgisi oluşmuş sürekli yükseliyorda yükseliyor zamanında MPV tarzı araçların kimse yüzüne bakmazken ben alayım dedim fiyatlar ufuk çizgisinde kayboldu. Neyse kısa keseyim, 7 kişilkler fiyatı bütçeyi epey aşınca ikinci alterntifim olan otomobil ruhsatlı transporterlara da bakıyordum, bir sabah bir ilan gördüm ankarada 2004 model 1.9 105 Hp T5 kasa otomobil ruhsatlı bir transporter nasip oldu. 60.000 TL ye aldım.
Allahıma çok şükür ihtiyacımızı karşılayacak bir araba alabildik. 8+1 otomobil olarak geçiyor içi vip tasarım dedikleri cinsten.
Aracı vekalet ile babam aldı ankarada ki evin önüne çekti yani ben henüz göremedim. Sadece bir iki fotodan arabam olduğunu biliyorum :) Haftaya gidip bayramıda ankarada geçirip araç ile dönmeyi düşünüyorum.
Aracın sadece sol çamurluk boyalı rengi orjinal, benimde en tereddüt ettiğim nokta rengi oldu şimdi bu noktada fikirlerinizi alayım. Bilindiği gibi bu araçlar beyaz,siyah ve met. gri renkte oluyor benim aracım Portakal rengi, turuncu, çocuklar çok beğeniyor ama benim alışmam vakit alacak. Bu piyasada bir çok kriter bir araçta denk gelince rengine artık tamam dedim.
Fotoğraflarını yanına varınca çeker atarım.
Kalabalık bir aile olduğumdan artık konfor güzellik donanım herşeyden vaz geçtim içim B5.5 1.8 T lere meyil ederken tercihim ailecek rahat edeceğimiz transporter oldu.
Velhasıl kelam yine bir Wv ile yolumuza devam edeceğiz. İnşallah sorun çıkarmazda keyifle dolaşırız..
Destek olan, fikir sunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Mehmetali71

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
wolsvagen
Aracınızın Modeli
psssat
Mesleğiniz
memur
türkiyede ticari taksiden cıkma pert kayıtlı aracı bıle alıp bınıyoruz
BENDE YILLAR ONCE MAVI RENK POLO ALMISTIM . ARKADASIN TEKI BU RENK ARABAMI ALINIR DEDI . ARADAN 10 GECTI EMANET ISTEDI . KAFANIZA TAKMAYIN ÖZEL RENKLER DAHA İYİDİR HAYIRLI OLSUN KZASIZ BELASIZ KULLANIN

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Yeni aracınız hayırlı olsun İzzet kardeşim, bazen farklılıklar yeni heyecan katar insana farklı model yada farklı renkler gibi.
Bazen trafikte görürüm kendi kendime hayıflanırım insan bu rengi neden tercih ederki diye pembe, mor gibi ancak; portakal rengi gerçekten güzel bir tercih zira portakal rengi bakımlı, bir transporter gördüğümde dönüp bir daha baktığım olmuştur. Hani derler ya ışıl, ışıl yanıyor diye, güzel bir boya korumayla sizin aracınızda ışıl, ışıl yanacaktır eminim tıpkı resimdekiler gibi. Kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle tekrar hayırlı olsun 👏👏👏5F0D66AD-E8A5-478B-B60D-E728B673F151.jpeg

98A0FE92-8513-4605-AA15-4CD4E570B9F6.jpeg

Son düzenleme:
Üst Alt