Direksiyona Deri Kaplama

Araç kullanırken en çok yaptığınızı düşündüğünüz hata ve kural ihlali nedir

• Kullanılan toplam oy
    180

fboydas

vwTürk Üyesi

direksiyondaki orjinal derinin dikimi gibi yaptım. iğneyi sürekli derinin altndan geçirdim. ayrca klıfı yeniden delmek yerine dikiş lerdeki delklerden geçiirdim

kılıf koku yaptı mı? geçenlerde geçmeli kılıf aldım. koksundan çıkardım.

osmanusl

vwTürk Üyesi
koku yok. zaten kılıflar tam deri değil.

kullanmı gerçekten güzel oluyo. yumuşacık.

musti_58

vwTürk Üyesi
aksarayda iskinin arkasındaki aksesuarcılarda bulubilirsiniz

sabrier

vwTürk Üyesi
KIlıfı direksiyona geçirmeden önce iç kısmına şu ucunda top olan koltukaltı deodorantlarından sürerseniz hem ter kokusu olmaz hem de güzel kokar(pudrasız olanından):D

SMH006

vwTürk Üyesi
Hem gerçek deri malzeme hemde kaliteli bir görünüş,düz desenleride var kareli karelide.

AAKAN

vwTürk Üyesi
ustam güzel bi uygulama.gerçekten hoş duruyor.aslında nacizane bi öneri olarak dikişleri kırmızı iple yapılabilirse ve ardında aynı dikiş olayı vites körüğüne de uygulansa çok güzel olmaz mı.

Gallo

vwTürk Üyesi
Ben almıştım sarmal kılıftan. Ancak dikim hatamdan mıdır nedir bilmem bir ay içerisinde geriye atmıştı. Baktım olmuyor 130 TL verip kaplattım.

vw061

VWTURK Gold Member
Elinize sağlık, keşke bizim dolmuşçularda yapsa, 2 yılda direksiyonları mahfoluyor

sedkorn

vwTürk Üyesi
Deri Dikişli Direksiyon Kılıfı ve Vites körüğü değişimi

Yeni konu açayım dedim ama becerememiş olabilirim; Buraya da yazayım; Bende direksiyona deri diktim ve Vites Körüğünü yeniledim,

İlk önce direksiyondan başlayalım,
Kılıfı hepsiburada dan aldım; 13 TL +kargo
http://www.hepsiburada.com/liste/dreamcar-el-yapimi-sarmali-direksiyon-kilifi-siyah-hediye-kutusunda-1412001/productDetails.aspx?productId=otev1412001&categoryId=20024867

Önceki kılıfım;

Kılıfın içinden iplik çıkıyor ama ben kırmızı ip aldım tuafiyeden. İlk 3-4 dilişi orijinal direksiyondaki dikişe göre yaptım, sonra youtube den izlediğim bütün videolardaki şekilde kılıfın iplerinden çapraz olarak devam ettim. İkinci şekil daha hoşuma gitti ama üşendiğimden önceki 4 dikişi sökmedim.
2 saatte yaklaşık %60’ını bitirdim, hava karardığı için kalanı yarın yapıcam ama dayanamadım bu halini paylaşmak istedim.

Vites körüğüne gelirsek;

Ürün şu;
http://www.sanalpazar.com/Volkswagen-Golf-4-Bora-Mkiv-Vites-Topuzu-Ve-Korugu__isp9684644

ben sadece körük arıyordum ama alt nikelajlı çıta yüzünden bu seti aldım, Zaten topuz uymadı eski topuzum az yıpranmış olmasına rağmen üst rakam kısmı daha şık olduğu için ve zaten yeni topuz uymadığı için tekrar onu taktım. Yalnız eski topuzu körükten çıkarına kadar ak la kara yı seçtim. Çok zor çıktı.
Dikiş yine kırmızı olsun istedim, 10 tane Terzi, dösemeci v.b. gezdim kimse makinede dönmez yapamayız dediler, en son bir ayakkabıcıya yaptırdım. Körük direksiyon kılıfından 1 gün önce gelmişti, ayakkabıcının kırmızı ipinin tonu az farklı ve ince. Ama yine de hoş oldu bence.

Eski körük,

İzlediğim bütün videolarda çıplak bir çubuk kalıyordu vitesi sökünce, Bende böyle bir aparat vardı o yüzden yeni topuz buna olmadı, o parçayıda sökemedim zati.

sagda eski solda yeni olan,

Yeni körük emanet şekilde,

Yanlız yeni körük sanırım uzun tip, biraz fazla katlanma oluyor,

VEEE BİTMİŞ HALİ,

Bu arada topuzu boyayabilirmiyim?

sedkorn

vwTürk Üyesi
Direksiyonu bitirdim. Kol atlama yerlerini arkadan da geçirebilirmişim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Topuzu boyayabilirsin güzelce maskeleme yap :) Güzel olmuş eline sağlık.

sedkorn

vwTürk Üyesi
Topuz için nasıl bir boya almalıyım? Şöyle süngerle falan yapabileceğim tarz bir boya varmıdır.

vw061

VWTURK Gold Member
Hocam 10 numara olmuş bravo :)

METEGE

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Güzel olmuş elinize sağlık. Keşke ilk 4 dikişi devam ettirseydiniz orijinal dikiş şekli o, ama biraz sabır istiyor tabi. Yeni alacağım üç kollu direksiyonun derisini değiştirecektim ama bu daha mantıklı geldi hem de ucuza mal ederiz :)

sedkorn

vwTürk Üyesi
Güzel olmuş elinize sağlık. Keşke ilk 4 dikişi devam ettirseydiniz orijinal dikiş şekli o, ama biraz sabır istiyor tabi. Yeni alacağım üç kollu direksiyonun derisini değiştirecektim ama bu daha mantıklı geldi hem de ucuza mal ederiz :)
Bu şekilde 3 saatte bitirdim, ilk 4 dikişi devam ettirsem herhalde 7-8saat sürerdi. Sadece tavsiyem kol yerlerini arkadan geçirin. Bende asetat kalemiyle siyaha boyamayı düşünüyorum, sokmeyi göze alamam.

Tayfun1114

vwTürk Üyesi
Bu şekilde 3 saatte bitirdim, ilk 4 dikişi devam ettirsem herhalde 7-8saat sürerdi. Sadece tavsiyem kol yerlerini arkadan geçirin. Bende asetat kalemiyle siyaha boyamayı düşünüyorum, sokmeyi göze alamam.

Bencede ipleri siyaha boyayın kırmızı çok güzel fakat orantısız olmuş emeginize saglık

Sent from my iPhone using Tapatalk

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Direksiyonun kolların simitle birleştiği yere de bir çözüm üretilse mükemmel olur. Gerçek direksiyon kaplamasında orası yapıştırma veya kaynak gibi bişey yapılmış, o şekilde yapıla bilse süper olur. Eğer 100-130 TL'ye direksiyonu orjinali gibi kaplıyorlarsa bence çok değil

Üst Alt