• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

DENGE KONTROLÜ(ESC) ARIZASI İÇİN YARDIM

Ozancavdar

vwTürk Üyesi
İsim
Ozan
Soyisim
Cavdar
2012 MODEL VW SCİROCCO ARACIMDA YAKLAŞIK 1 HAFTADIR SÖNMEYEN ESP VE LASTİK KONTROLÜ İKAZ IŞIĞI KOMBİNE OLARAK DENGE KONTROLÜ (ESC) ARIZASI VERİYOR. LASTİKLERİMİ KONTROL ETTİM AKÜMÜ KONTROL ETTİM(KENDİM BAKTIM ÜZERİNDEKİ GÖSTERGEDE YEŞİL GÖZÜKÜYOR), ARIZAYI ALMASI İ.İÇ LASTİK DÜĞMESİNE BAKTIM, ARIZA TESPİTİ İÇİN USTAYA GİTTİM VE ORADA DA ARIZAYI SİLEMEDİ
YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI?
MARMARİS ÇEVRESİNDE İYİ Bİ TANIDIĞI USTA OLAN VAR MI ?
ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Hocam aracin VAGCOM ile ariza taramasi yapilmasi ve verdigi ariza kodlarinin dikkatlice incelenmesi lazim. Muhtemelen gittiginiz usta universal bir cihaz ile tarama islemi yapmistir ve bu konuda yeterince bilgi sahibi degildir. Kontrol modüllerinde ya da sensörlerde problem olabilir.

Gecmis olsun.

Ozancavdar

vwTürk Üyesi
İsim
Ozan
Soyisim
Cavdar
00778 nolu arıza kodu çıkıyor
-direksiyon açı sensörü
-mekanik hata
-aralıklı
&
aynı kodlu arızadan
-direksiyon açı sensörü
-hatalı yada hiçbir temel ayar/uyarlama yok
-sürekli
diye arıza çıkıyor, arızam direksiyon açı sensörğnden midir ?

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Direksiyon aci sensöründen olabilir. Hangi program ile ariza taramasi yapildi? Bilginiz var mi?

Ozancavdar

vwTürk Üyesi
İsim
Ozan
Soyisim
Cavdar
kafama takılan konu bu arıza ilk başta gelip gidiyordu stop edip tekrar çalışınca gidiyordu, en son bi geldi gitmedi, ben acaba kablolarda bi temassızlık olmuş olabilir mi diye düşünüyorum. çünkü arızalıysa neden start stoptan sonra sönsün veya tekrar yansın -_-

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Hocam VAGCOM programi ile tarama yaptırma imkaniniz var midir? Daha net sonuc verebilir tahminimce. Ama direksiyon aci sensöründen olmasi kuvvetle muhtemel. Salyangoz diye tabir ettikleri bir düzenek var direksiyonun arkasinda. Onun icindeki kablolar kirilmis olabilir.

Ozancavdar

vwTürk Üyesi
İsim
Ozan
Soyisim
Cavdar
valla oturduğum civarda usta yok denecek kadar az muğlada da yok vw servisi özel servise gidip soracağım vagcom

Ozancavdar

vwTürk Üyesi
İsim
Ozan
Soyisim
Cavdar
kişisel kullanım için derken ben mi kablo alıp vagcom yüklemeliyim ?

Üst Alt