Defender için usta

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Yeni aldığım İngiliz defender'ımı kaporta boya işlemine sokmak istiyorum ama bu aracı tanıyan birini bulamadım bulduklarımda elimde iş var şimdi git 3-4 ay sonra gel 4-5 sonrada alırsın diyor var mı bir tanıdık acaba ?

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Hayırlı olsun bir iki resim vs paylaşabilirmiyiz :)

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Eyvallah,

Şimdilik bunlar var toparladığım zaman detaylı resimleri atarım

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Çok güzel klasik bir makine, diri duruyor maşallah kaporta aksamı daha düz olduğu için ustaların işine gelmesi lazım aslında, ancak çağımızın hastılığı olan memnuniyetsizlik ve doymuşluk duygusu maalesef sanayi esnafının çoğunda var, mülayim ve anlayışlı usta bulmak çok zor umarım iyi bir ustaya denk gelirsin dostum. Bakım onarım, öncesi ve sonrası paylaşımlarınızı heyecanla bekliyoruz...

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Bu aracın ustaları kaportada çok nazlılar 6 ay sonra gün verip 2-3 ayda biter diyenler var hatta biri 6 ay sonra gel kaportaya 20 bin tl istiyorum dedi dedim benim aracım var sizden araç almayacam yok işçiliğimiz 20 bin demez mi :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
20 binin üzerine söyleyecek söz bulamıyorum tek kelimeyle ''esnaflığın çivisi çıkmış'' Allah yardımcımız olsun...

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Estağfurullah toprağım sizinle kardeş siteyiz onun için sıkıntı yok :)

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
20 binin üzerine söyleyecek söz bulamıyorum tek kelimeyle ''esnaflığın çivisi çıkmış'' Allah yardımcımız olsun...
Abi mehmet beyin verdiği linki inceledim. ordaki defender Toplayan arkadaş kaportnın alamunyum olduğunu yazmış. Alamunyum olduğu için çok para talep etmişlerdir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M_Özyürek

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Özyürek
Abi mehmet beyin verdiği linki inceledim. ordaki defender Toplayan arkadaş kaportnın alamunyum olduğunu yazmış. Alamunyum olduğu için çok para talep etmişlerdir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet çoğu yerin aliminyum olduğunu söylüyordu...

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Aracın şasesi hariç %90 oranında alüminyum bir kaç yeri çelik sac zaten sıkıntıda oralarda görünüyor kaporta olarak sorun yok çok şükür

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Defender kaportası aluminyum. Şasisi çelik sadece.

Kaportacı normal bir araçtan daha fazla uğraşacak. Ayrıca boyası da özel yapılacak.
Hasarlı parça varsa çıkmasıyla değiştirmek gerekebilir. Montajda perçin kullanılıyor.

Gerçi defenderın derdi bitmez...
kapı fitilleri, cam fitilleri, kapı menteşeleri, cam açma mekanizmaları v.s. kronik eskiyen parçalar. Kaportaya girmişken buraları da toplamak gerekebilir.

Yedek parça için maslak Atatürk oto sanayide Kayalar otoyu tavsiye ederim.

Sizin araç 2.5 diesel sanıyorum. Tam beyaz mı düşünüyorsunuz? Şnorkel, koruma demiri, vinç v.s. takacak mısınız? Kış geliyor çorum kaloriferi de lazım :)

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Facebook'ta 4x4 cülerin grupları var. Tam senin aradığın cinsten bir yer. Ne ararsan bulursun orada. Oraya katılmanı tavsiye ederim.

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Defender kaportası aluminyum. Şasisi çelik sadece.

Kaportacı normal bir araçtan daha fazla uğraşacak. Ayrıca boyası da özel yapılacak.
Hasarlı parça varsa çıkmasıyla değiştirmek gerekebilir. Montajda perçin kullanılıyor.

Gerçi defenderın derdi bitmez...
kapı fitilleri, cam fitilleri, kapı menteşeleri, cam açma mekanizmaları v.s. kronik eskiyen parçalar. Kaportaya girmişken buraları da toplamak gerekebilir.

Yedek parça için maslak Atatürk oto sanayide Kayalar otoyu tavsiye ederim.

Sizin araç 2.5 diesel sanıyorum. Tam beyaz mı düşünüyorsunuz? Şnorkel, koruma demiri, vinç v.s. takacak mısınız? Kış geliyor çorum kaloriferi de lazım :)
Sol ön çamurluk garanti sağ ön şüpheli onun dışında hasarlı parça yok yan saclar 200-250 civarı cıkma almaya gerek yok kayalar inceden pahalı sayılabilir şnorkel var karter koruma ve vinç olmazsa olmazı ingilizler de kalorifer var diye biliyorum 2,5 benzin/lpg valla yine beyaz düşünüyorum ama hazır boyatmışken füme olsun istiyorum ama cizik belli eder gene en iyisi beyaz :)

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Sol ön çamurluk garanti sağ ön şüpheli onun dışında hasarlı parça yok yan saclar 200-250 civarı cıkma almaya gerek yok kayalar inceden pahalı sayılabilir şnorkel var karter koruma ve vinç olmazsa olmazı ingilizler de kalorifer var diye biliyorum 2,5 benzin/lpg valla yine beyaz düşünüyorum ama hazır boyatmışken füme olsun istiyorum ama cizik belli eder gene en iyisi beyaz :)
Kalorifer var ama kışın yetersiz kalabilir. Bir bakar karar verirsiniz havalar soğuyunca. Baya bir işi var ama Defender'ın en keyfli tarafı uğraşması zaten..

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Arazi vitesinde hoşuma gitmeyen bir ses tespit ettim İnşallah arazi şanjmanında sorun yoktur

Üst Alt