Dalış-SCUBA

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
Arkadaşlar,dalış hobisi ile tanışmak isteyen arkadaşlar olursa eğitim konusunda yardımcı olabilirim.

kafo

VWTURK Gold Member
İsim
aytaç
Soyisim
kaftan
Murat abi o zman seni İzmir'e beklıyorum en kısa zmanda :D

armedangel

vwTürk Üyesi
İsim
huseyin
Soyisim
erbakan
murat abi ciddi meraklıyım ama yüzemeyen ir yaratık olduğum için tırsmıyor da değilim.. benim gibi özürlüler için bir çözümünüz varmı?

kptargan

vwTürk Üyesi
İsim
Argan
Soyisim
Demiralay
sevgili Yaşar,
dalış öğrenmen için illa yüzme bilmen şart değil ama bilirsen elbette iyi olur. benim bir arkadaşım yüzme bilmeden önce dalgıçlık brövesini aldı. hali hazırda ben de cankurtaran dalgıç brövesi mevcut.
selamlar,
Eski işyerimde dalış takımı kurmuşlardı yüzmeyi bilsem bende yapacamda önce yüzmeyi bilek lazım :(

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
abi suyun üzerinde kalabiliyorum orda sorun yok batma olayını geçtim ama ilerleme olayını yapamıyorum onu bir başarsam beni kimse tutamaz. Benim dedem berin boğazına dalmış ilk 1942 de . tüpsüz 50 metre dalmış, tüpsüz. şnorkelle. çinokopu eliylen yakalamış çıkarmış :):)

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
Yaşar,
Eğitimlerde senin karşılaştığın sorunların hepsini çözüyoruz.
hiç merak etme sen..Bir kere sualtına girersen ,bırakamayacağına inanıyorum..
Biz eğitmenler içinse ,yaşadığımız en büyük mutluluk ilk dalıştan sonra öğrencilerin gözlerindeki pırıltıyı görmek..Müthiş bir zevk..

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
Aytaç, bu hafta Ayvalık'tayız..Bende seni beklerim..:)

armedangel

vwTürk Üyesi
İsim
huseyin
Soyisim
erbakan
Yaşar,
Eğitimlerde senin karşılaştığın sorunların hepsini çözüyoruz.
hiç merak etme sen..Bir kere sualtına girersen ,bırakamayacağına inanıyorum..
Biz eğitmenler içinse ,yaşadığımız en büyük mutluluk ilk dalıştan sonra öğrencilerin gözlerindeki pırıltıyı görmek..Müthiş bir zevk..
yanii test drive gibi bişey mi?
şaka bir yana denemek isterim.. istanbul çevresinde bir test drive olursa ben katılırım.. forumdan da gelen olur bence.. ama organizasyon sorumlularımız ne yapar bilmem..

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
yanii test drive gibi bişey mi?
şaka bir yana denemek isterim.. istanbul çevresinde bir test drive olursa ben katılırım.. forumdan da gelen olur bence.. ama organizasyon sorumlularımız ne yapar bilmem..
İstanbulda dalış yapılmıyor bildiğim kadarıyla istanbul tehlikeli en yakın saros var galiba. Eğer fiyatlar uygun olursa gelirim ama bunun için hastaneden dalışa uygun olup olmadığımızı öğrenmek gerekir mi?

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
istanbul'da yassıada 'da dalış yapılıyor.Ancak yeni başlayanlar için çok uygun değil.
En yakın yaz aylarında Saros var.Diğer lokasyonlara göre daha ekoomik tabii...
5m derinlikte ,20 dk eğitmen eşliğinde dalış (Tanıtım dalışı) için doktor raporu zorunlu değil..
Eğitim düşünülürse rapor istiyoruz.

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Dalış yapan diğer arkadaşlarla konuştum bende 4-5 mt dalışlar için rapor gerekli değilmiş birde forum istanbuldaki akvaryuma dalış varmış tabi biraz tuzlı 1 saate yakın dalış 150 tl diyorlar ama balıkların arasında yüzüyürsun oda ayrı bir zevk...

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
İlk defa dalış yapacak birisi için Forum belki cazip gelebilir,ancak doğal ortamda dalış yapanlar için orası küvette yüzmeye benzer.
Ayrıca balıklar hariç diper görüntünün suni oldugunu bilmek ,ortamdan insanı soğutuyor..
5 metrede bile çok keyif alıyoruz...

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
valla denemeyi çok istiyorum ama yinede bir sağlık kont.geçmekte fayda var bu sağlık taraması nerede yapılıyor peki her hastane vermiyordu bu raporu basınç odasının olduğu yerlerde var sanırım

aoral

vwTürk Üyesi
İsim
Atilla
Soyisim
Oral
Ben de öğrenemedim bu yüzmeyi. Sorun maalesef kafada ve kendimi suyum içerisinde çok güvensiz hissediyorum. Ne zaman ayaklarım yerden kesilse kendimi çırpınıyor ve su yutuyor buluyorum...Kime anlatsam gülüyor ama bu benim psikolojik bir durumum. Çözemedim çözemiyorum kimsenin de çözeceğini sanmıyorum...Kurs kurs gezseniz de psikolojik destek olmadan bunun çözüleceğini hiç sanmıyorum.

kafo

VWTURK Gold Member
İsim
aytaç
Soyisim
kaftan
Ben de öğrenemedim bu yüzmeyi. Sorun maalesef kafada ve kendimi suyum içerisinde çok güvensiz hissediyorum. Ne zaman ayaklarım yerden kesilse kendimi çırpınıyor ve su yutuyor buluyorum...Kime anlatsam gülüyor ama bu benim psikolojik bir durumum. Çözemedim çözemiyorum kimsenin de çözeceğini sanmıyorum...Kurs kurs gezseniz de psikolojik destek olmadan bunun çözüleceğini hiç sanmıyorum.
boşver abı böle daa iyi bea :D
atla bı tekneye sende acıl acılabildiğin kadar :)

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
Yaşar merhaba,eğer istiyorsan ayda 1-2 kez dalış gezilerimiz oluyor.Katılabilir,eğitim alabilisin...

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Abi süper olur ama yüzmeği bilmediğim için biraz tırsıyorum,Dalışları nerede yapıyorsunuz dalışa başladıktan ne kadar sonra bröve olaytına giriliyor

mcnkutuk

vwTürk Üyesi
İsim
Murat Can Kütükoğlu
eğitim almak istersen bir haftasonu dalışından sonra ,gerekli eğitim şartlarını sağlarsan bröve alabilirsin...

Üst Alt