• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Caddy zor çalışıyor (Çözüldü)

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
enjektör değil enjektör oringleri. yani enjektör tamir kiti uygulanacak. bu sette enjektörün muhtelif oringleri var.
Tahmini ne kadar tutar tesekkur ederım alakanız için herkese

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
işçilikle birlikte 600 tl tutar diye tahmin ediyorum

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
tabi tekrar söylüyorum. bu sizin gözlemlerinizin neticesi. araç usta gözüyle bakıldığında farklı bir durum çıkabilir. ama çok yüksek olasılıkla enjektör oringleri. uzun zaman bekleyen araç deforme olmuş enjektör oringlerinden piston odasına sızar birikir. ilk gelen kara duman budur. duman sürekli olsaydı enjektör bozuk diyebilirdik.ilk çalışmada gelen yoğun kara duman. piston odasında biriken yağın yanması sonycu oluşur.

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
bu duruma yağ veren turbolarda sebep olabilir. yağ veren turbo intercooler radyatörü üzerinden yağı emme manifold una doğru yollar. manifolttaki yağ araç beklerken piston odasına sızar. bu durumdada ilk çalışmada duman atar ama geç çalışmasını sağlamaz. bu durumu elemiş oluruz. enjektör oringleri kopresör kaybınada yol açar.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
bence bu aracın avans ayarı yok onuda psden ayarlıyor bazı ustalar. formda vardı 3 yıl öncesine kadar benim dizel golfte uzun mars yapıyordu sabahları rahmetli mustafa usta ayarlamıstı.

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
bjb yada bls motorlarda avans ayarı olmaz bu fabrikasyondur. triger sentesi düzgünse avans yani enjektör püskürtme zamanları otomatikman düzgün çalışır. sente 1 diş yanlış yapılırsa avansda bozulmul olur. caddy cay serisi motora geçene kadar bu tolerans genişti. ama cay motor ve üstünde.sente 1 dişe bile müsade etmez arıza ılığı yakar. eğer ustanız. senteyi gözle değilde sente aparatıyla yaptıysa sorun olmaz. lakin bazıları aparatı olmadığı için markır kalemi ile işaretleyip senteye bile almadan kayışı değiştirir. bu durumda önceki hatalıysa onunkide hatakı olur. markırla tapılan ayardada gergi ayarlanırken krank işaretinden kayabilir. ayrıca bazı modellerde mazot pompasından avans ayarıda yapılır ama bu araçta mazot pompası adında bir parça yoktur.

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
avans ayarı diye bahsettiğiniz şey egzantrik enjektör derece ayarı ise. bu zaten bozulmaz sökülmediyse.

sorununuzu arzu ederseniz garantili olarak çözebiliriz.
eğer izmitteyseniz. reklam değil bu yanlış anlaşılmasın

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
avans ayarı diye bahsettiğiniz şey egzantrik enjektör derece ayarı ise. bu zaten bozulmaz sökülmediyse.

sorununuzu arzu ederseniz garantili olarak çözebiliriz.
eğer izmitteyseniz. reklam değil bu yanlış anlaşılmasın
Araç bugün ıtıbarı ile iki gundur yatıyordu gene bu sefer ılk kontak acıp 30 sanıye kadar bekledim kapattım 2 seferde 20 sanıye kadar bekledım kapattım 3 sefer 10 sanıye bekledım bastım ve aldı ilgınç birde seyı farkettım belkı zaten oyledır ısıtma lambası hemen sonuyor kontagı acınca acaba ısıtma bujısındemi problem var dıe kendı kendımı sorguladım

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
Araç bugün ıtıbarı ile iki gundur yatıyordu gene bu sefer ılk kontak acıp 30 sanıye kadar bekledim kapattım 2 seferde 20 sanıye kadar bekledım kapattım 3 sefer 10 sanıye bekledım bastım ve aldı ilgınç birde seyı farkettım belkı zaten oyledır ısıtma lambası hemen sonuyor kontagı acınca acaba ısıtma bujısındemi problem var dıe kendı kendımı sorguladım
ısıtma bıjileri bu hava sıcaklığında hiç olmasa bile araç çalışır. çalıştığında kara duman atması bu durumla ilgili değildir. hava sıcaklı 10 derecenin altında iş görür.

yabay

vwTürk Üyesi
Aracınız mazotu geri kaçıyrıyor. Size ilk sorduğum soru da buydu. Depoda bulunan lift pump mazot hattını doldurana kadar kontak açılıp kapanınca eksilen mazot yerine konmuş oluyor.
Isıtma bujileri hava eksiye düşmediği sürece göz 1 saniye civarı yanıyor bu normal.
Triger değişiminiz sonrası avans ayarınıza Baktırın. Eski triger'in esneme payı ile yeni trigerinizin ölçüleri tutmayacağından avans ayarınız da kaçmıştır %90 (avans ayarı sadece 1-2mm)

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
bu resimde triger kayışı gergisi avare bilya ön arka kapak devirdaim pompası egsantrik kasnağı ve krank kasnağı var.

yabay

vwTürk Üyesi

Ekli dosyalar

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
yukarıda bahsettiğim gibi araç senteye düzgü
Bu delikler size bir şey ifade ediyor mu?
ediyor senteye aldığınızda sol altrakine 5 alyan sokarsın senteye almış olursun. başka bir anlam ifade etmiyor

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
tabi aynı zamanda krank ı da senteye alıp kitlemek gerekiyor. bunun adı avans değil senteye almaktır.

Son düzenleme:

yabay

vwTürk Üyesi

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Kafam karıştı

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
işte bende diyorumki dediğiniz yer sente ayarı içindir. avans içermez. ;-)

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
ilgili ayar için video timingbelt renew

Üst Alt