• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Caddy için İki sorum var

JookerTurk

vwTürk Üyesi
I Merhaba arkadaşlar,
Aracım 2010 Model Caddy 1.9 TEAM

1. sorum sileceklerim gıcırtı yaptığı için geçen hafta değiştirdim. Ama bu hafta yine ses yapmaya başladı. Sesi sadece sağ taraf yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

2. Geçen yıl niken marka uzun ve kısalara led taktırdım fakat arıza ışığı yanıyor.
arıza ışığı farları açınca sönüyor.

METKET VW

vwTürk Üyesi
Silecek kolu esnemistir ve yeni silecek takilsa dahi ses yapar cunku tam 90derece yatmaz cama..kolu kaldirip hafif esnetmeniz gerek sag-sol hangi taragi yamuksa oturana kadar..hafif ama..kirilmasin..

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yabay

vwTürk Üyesi
1- Camınızda kireç/böcek/reçine vb tabakası oluşmuştur, camınızı cilalayın silecekler kaymak gibi silecektir. Aracın silecek kolu esnemez, sakın silecek kolunun ayarıyla oynamayın, oynarsanız tam basmama ve silmeme veya fazla basmadan kaynaklı sileceklerde aşırı ve çok kısa sürede aşınma meydana gelir.

2- Taktığınız led'lerin CAN-BUS uyumlu olması gerekiyor, eğer uyumlu yazıyorsa bile sorunlu bir üründür. Kendi aracımda da böyle bir sorun vardı, taktığım can bus uyumlu ledlerden biri kusurluydu, değiştirince sorun ortadan kalktı. Ayrıca duy temas sorunu da arıza ışığı yakıyor, W5 duyun oturumu biraz sorunlu olabiliyor.

JookerTurk

vwTürk Üyesi
1- Camınızda kireç/böcek/reçine vb tabakası oluşmuştur, camınızı cilalayın silecekler kaymak gibi silecektir. Aracın silecek kolu esnemez, sakın silecek kolunun ayarıyla oynamayın, oynarsanız tam basmama ve silmeme veya fazla basmadan kaynaklı sileceklerde aşırı ve çok kısa sürede aşınma meydana gelir.

2- Taktığınız led'lerin CAN-BUS uyumlu olması gerekiyor, eğer uyumlu yazıyorsa bile sorunlu bir üründür. Kendi aracımda da böyle bir sorun vardı, taktığım can bus uyumlu ledlerden biri kusurluydu, değiştirince sorun ortadan kalktı. Ayrıca duy temas sorunu da arıza ışığı yakıyor, W5 duyun oturumu biraz sorunlu olabiliyor.
Cevap için teşekkür ederim hocam.
LED’ler garantili olduğu için her ikisinde bu yıl değiştirdim. Ama yine de arıza ışığı yanıyor. Farları yakınca arıza ışığı sönüyor.

yabay

vwTürk Üyesi
Cevap için teşekkür ederim hocam.
LED’ler garantili olduğu için her ikisinde bu yıl değiştirdim. Ama yine de arıza ışığı yanıyor. Farları yakınca arıza ışığı sönüyor.
Aldığınız ledleri garantiden değiştirince de aynı sorun devam ediyorsa, Aldığınız led'ler üretim hatalıdır.. Marka (%99 çin) üretirken otomobil gövte sistemini es geçip kozmetik olarak ışık veren ama teknolojik anlamda işlevsiz bir ürün üretmiş.

JookerTurk

vwTürk Üyesi
Aldığınız ledleri garantiden değiştirince de aynı sorun devam ediyorsa, Aldığınız led'ler üretim hatalıdır.. Marka (%99 çin) üretirken otomobil gövte sistemini es geçip kozmetik olarak ışık veren ama teknolojik anlamda işlevsiz bir ürün üretmiş.
Aynen öyle. Ürün Çin menşeli. Sadece şık dursun yeter demiş üretici firma. Sanırım bunun için ekstra yapılacak bir işlem yoktur. Veya Sizin çözüm öneriniz var mı?

JookerTurk

vwTürk Üyesi

Camları her zaman temiz tutarım. İki hafta önce soğur silecek aldım ilk başlarda iyi idi ama yağmur yoğun yağmaya başlayınca yine ses yapaya başladı.

yabay

vwTürk Üyesi
Aynen öyle. Ürün Çin menşeli. Sadece şık dursun yeter demiş üretici firma. Sanırım bunun için ekstra yapılacak bir işlem yoktur. Veya Sizin çözüm öneriniz var mı?
Canbus decoder ürünleri satılıyor piyasada...

yabay

vwTürk Üyesi
evet bağlayabilirsiniz.

yabay

vwTürk Üyesi
Siyah şase kablosu
Mavi ufak parklar için (5w)
Kırmızı stop sinyal gibi ampuller için (21w)

Şase ve ampul kablosunu 1-2 mm koparmadan sıyırarak bu dekoderi hatta paralel şeklde bağlıyorsunuz, sıyırıp dekoder kablosunu sardıktan sonra iyi yalıtmayı unutmayın, kablo su nem vb almasın.
ikisi aynı anda bağlanabiliyor.

Ekran Resmi 2020-03-12 08.06.54.jpg

Üst Alt