Bugün aracın için ne yaptın?!?!

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Proje için bir tane emme manifoldu aldım, elime bir yerden highgenic marka yağ çözücü geçti, içini bununla temizledim, tek kelime ile müthiş bir iş çıkardı. Yağın rengi bile kalmadı manifoldun içinde, fırça kullanmaya gerek kalmıyor. Ocak, fırın, aspiratör temizleyici. Kullanırken mutlaka eldiven kullanın, cildinize temas etmesin. Balata spreyinden falan daha çok iş görüyor.

chemistanbul

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Skoda
Aracınızın Modeli
Octavia
Mesleğiniz
Kimyager
Arka tampon eklentisindeki ufak çarpma izini ve lpg girişinin iptal edilmesinden ortaya çıkan deliği kapattık.
Uygulama tamamen el yordamı ve acemiliğin damarlarda hissedilmesi ile gerçekleştrilmiştir. :)
Ama sonuç mükemmel oldu.

Ekli dosyalar

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan 2.0 TSI
Mesleğiniz
Satis
Sonunda tembelligi birakip Hybrid Ceramic Spray uygulamami yapabildim.

Uzun arastirmalar sonrasinda Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray Coating'de karar kildim. Sprey seramik pazarinda su an gorebildigim kadariyla Meguiar's ve Turtle Wax ciddi bir rekabet halindeler ama Turtle Wax son cikardigi bu urunu ile Meguiar's'in onune gecmis durumda. Meguiar's araci kurutmadan sprey olarak uygulanirken Turtle Wax araci kuruttuktan sonra uygulaniyor. Uygulama da oldukca kolaydi. Arac yeni oldugu icin on temizlik (demir temizleme veya kil uygulamasi) yapmama gerek kalmadi, sadece normal yikamami yaptim, sonrasinda her panele 2 sprey olacak sekilde urunu uygulayip sonrasinda baska bir mikrofiber bez ile kalan fazlaliklari temizledim. Yikama+kurutma+uygulama toplamda 1 saatte bitti ve sonuc gayet guzel simdilik. Turtle Wax in iddiasi 12 aya kadar koruma saglayacagi yonunde ama ben Toronto (Kanada) kisinda kullanilan tuz +solusyonlar yuzunden en fazla 6 ay dayanir diye dusunuyorum. Baharda gorucez bakalim :)

Fotograflari ekliyorum, bir ara da hizli cekim videom vardi onu da eklerim.

Ekli dosyalar

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Merhaba.

2004 Passat 1.8 awt comfortline aracıma almış olduğum ısıtma pedleri uzun zamandan sonra geldi Çin'den. Bağlantı aparatları ntc sensör ve butonları ülkemizden almistim daha önce. İki-üç hafta paketleri açmadım ve bugün itibari ile sayın marikan hocamın da teknik bilgileri ile tesisat işlerine giriştim. Tesisatı forumda konusu var oradaki gibi yaptım. Evde sabırla bağlantılarını yaptım. Şu an için çalışıyor bir problem yok. Hafta sonu da araca Monte edeceğim. Biraz dağınık bir fotoğraf kusura bakmayın. Temiz şekilde çekince atarım tekrardan.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Pedleri sanki yanlış tedarik etmişsiniz. 3 bölmeli olması gerekiyor. Döşeme kancalarını bölme arası boşluklardan takabilmek için.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Pedleri sanki yanlış tedarik etmişsiniz. 3 bölmeli olması gerekiyor. Döşeme kancalarını bölme arası boşluklardan takabilmek için.
Hocam bölmeli olanlardan haberim yoktu. Bunları da rahatlıkla ufak kıvrımlarla taktık bir problem olmadı. Sanıyorum karbon olması iyi kırılma vs yapmadı. Teşekkür ederim.

Shaldos

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta 1.9 Tdi
Mesleğiniz
Özel Güvenlik
Triger, ekzantrik, tapetler, turbo ve enjektor revizyon, vakum selenoid kutusu degisimi, beyin degisimi (dr ecu yazilim atarken yanlis yukleme yapmis beyin gitti. Hatasini kabul etmedi.) Komple on ve arka takim. V kayis, multimedya ekran, yag ve filtreler degisimi, gti tampon siparis ve r32 far siparisi yapildi. Toplam 15 bin tl.. ile seneyi kapattik :)

SuleymanAksoy862

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Muhasebe
Triger, ekzantrik, tapetler, turbo ve enjektor revizyon, vakum selenoid kutusu degisimi, beyin degisimi (dr ecu yazilim atarken yanlis yukleme yapmis beyin gitti. Hatasini kabul etmedi.) Komple on ve arka takim. V kayis, multimedya ekran, yag ve filtreler degisimi, gti tampon siparis ve r32 far siparisi yapildi. Toplam 15 bin tl.. ile seneyi kapattik :)
Hocam ne yaptınız siz, bu seneyi değil, 5 seneyi yağ bakım hariç kapatmışsınız. :) (y)
İnşallah istediğiniz gibi olmuştur.

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2020
Mesleğiniz
Over Engineer
İç aydınlatmaları led yaptım :) A4'ten sonra sarı halojen ışıklar gerçekten demode duruyordu.

image.jpegimage.jpeg

Verdiği ışık,geceleri son derece yeterli.Arabanın iç ambiyansında gerçekten büyük fark oldu,üstelik ledinde halojen gibi kısılarak sönmesi gerçekten çok iyi oldu en büyük çekingem oydu.

Ek olarak Würth'ün enjektör temizleyicisi,motor temizleyicisi,genel iç temizleyicisi ve balata temizleyicisi,250 liralık V Power benzinle beraber aldım.Yakın zamanda Xiaomi'nin aynalı yol kamerasını alacağım artık şart oldu.Daha ilerleyen zamanlarda marşpiyel düzeltme,lokal boyalar,seramik kaplama gibi kozmetik detayları halledeceğim şimdilik bu kadar. :)

Son düzenleme:

Shaldos

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta 1.9 Tdi
Mesleğiniz
Özel Güvenlik
Hocam ne yaptınız siz, bu seneyi değil, 5 seneyi yağ bakım hariç kapatmışsınız. :) (y)
İnşallah istediğiniz gibi olmuştur.
Tesekkur ederim. Canavar gibi oldu.. seneye komple renk degisimi stage 2 yazilim, downpipe, 18 jant, kafalik monitorleri, klima kompresor degisimi var daha :) piyasa kotu olunca eldekini sifirlamak daha mantikli nasilsa dolu dolu bir arac :)

Özcan5557

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN BORA
Aracınızın Modeli
2002
Mesleğiniz
Veteriner sağlık tek
İsim Soyisim
Özcan KAYGUSUZ
Ön tamponda çok taş izi vardı ve farlarda iyice solmuştu. Ne zamandır tamponu boyatıp farları temizletmeyi düşünüyordum. Ufak bir kaza atlattık. Bunları yapmak için vesile oldu. Komple pasta cila ile araç kendine geldi. 20200920_122344.jpg20200927_165959.jpg20200927_165949.jpg20200914_001125.jpgScreenshot_2020-09-29-19-57-13.png

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2020
Mesleğiniz
Over Engineer
Screenshot_20200929-203707_Gallery.jpg

Lastikleri parlattım,Sonax iyi iş çıkardı

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2020
Mesleğiniz
Over Engineer
Yeşil mintak deterjan içine toz şeker atıp lastik silme vardı, çocuktuk 90lı yıllar
Doğrudur abi,benim yaş kurtarmıyor o yılları :) Şimdi detay temizliği çok pahalı ve çok kollu bir sektör haline geldi,hem ekstra uğraşıyorsun,hem de üstüne bir dünya para veriyorsun kimyasallarına.

SuleymanAksoy862

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Muhasebe
Yeşil mintak deterjan içine toz şeker atıp lastik silme vardı, çocuktuk 90lı yıllar
Şekeri ilk defa duydum, mintaxı biliyorum.
Bide Arap Sabunu vardı.
Gerçi halen var, Amcam onla parlatır lastikleri halen :)

AHU

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Passat TDI
Aracınızın Modeli
Business 2020
Mesleğiniz
Over Engineer
20201004_152738.jpgbunu her 2 depoda bir koyuyorum motora iyi geldiğine kanaat getirdim,minimalde olsa fark var performansta.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhaba.
2004 Passat 1.8T aracımın tavan döşemesi günden güne sarkma yaparak tamamen yapışkanlığını yitirmiş bulunmaktadır.
Bugün bir proje ile hayata döndürme çalışmam başlamış bulunmaktadır. Kısa bir iki foto atacağım. Hala devam ediyor çalışmalarım. Burada paylaşacağım. Cesaret birazda el becerisi herşeyi imkanlı hale getiriyor.

Devamı gelecek...

Sağlıcakla.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Merhaba.
2004 Passat 1.8T aracımın tavan döşemesi günden güne sarkma yaparak tamamen yapışkanlığını yitirmiş bulunmaktadır.
Bugün bir proje ile hayata döndürme çalışmam başlamış bulunmaktadır. Kısa bir iki foto atacağım. Hala devam ediyor çalışmalarım. Burada paylaşacağım. Cesaret birazda el becerisi herşeyi imkanlı hale getiriyor.

Devamı gelecek...

Sağlıcakla.

Eline sağlık Emrah kardeşim eminim güzel olmuştur, aslında benim emektar 'ada bir el atılması lazım ama bir türlü zaman bulupta yapamadım bir sonraki bahara inşallah.

Üst Alt