Bugün aracın için ne yaptın?!?!

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
2004 Passat 1.8T aracıma aux girişini monte ettim.
Aracımda daha önceki sahibi tarafından (veya orjinalinde de olabilir ) Sony marka VW amblemli CD changer modülü taktırılmış. Kırmızı ve beyaz renkli (rca2 çıkışlı) modüle dişi aux aldım. Boşta olan kapağı matkap ile uygun ölçüde deldim. Dişi aux u yerleştirdim ve arkadan sıcak silikon ile saglamlastirdim. Ses kalitesi on numara. Bas tiz sağ sol ön arka hepsi ayrı ayrı çalışıyor.
Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Detaylı foto çekemedim. Sağlıcakla.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Ön disk fredo, balata textar (fredo yoktu)
Arka disk fredo, balata fredo

700₺ malzeme + 150₺ işçilik ödedim.

atalayg

vwTürk Üyesi
. Brembo disk.vardi netten aldigim yaklaşık 30bin km olmuştu ust hızlarda fren yapınca titreme yapıyordu. Ön disk torna yapıldı. 100 tl
Ayrıca rot başı değişimi yapildi. 25 tl parca 20.tl işçilik

On düzen biraz sesli cukur vb olunca lokurtu fazla . Öz düzen bakılsın denildi. Tabla değişimi yapmak mi mantıklı Burçlar vb haricî alınarak tornada taktırmak mi?

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Dün akşam marşa bastım. Gıy etti gerisi yok.
Vurdurarak çalıştırdım akü şarj tutmadı. Ömrü dolmuş muhtemelen. Mercedez Benz logolu çıkma bir varta akü takmışlar çok öncesi.

Kayseri merkezde bu bayram günü açık bir yer bulup 60 amper Varta D59 taktırdım 400₺

Ekli dosyalar

barisomurcam

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
wolksvagen
Aracınızın Modeli
jetta
Mesleğiniz
öğretmen
yeni başlığımız hayırlı olsun ve sıcağı sıcağına bir paylaşımda benden :)

geri vites lambasını led ile değiştirdim.

led lamba;

gündüz görüntüsü;

gece görüntüsü;
İlk defa gördüm geri vites lambasında led ışığı 😂 çok iyi de ne gibi faydası oldu ? Yoksa sadece zevk amaçlı mı ?

Ays35

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Wosvagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Memur
Merhaba yeni üyeyim bu ilk mesajım ww polo hb 99 otomatik kullanıyorum aracı 6 ay önce aldım bayan olduğumdan hem acemiyim hemde araçtan anlamıyorum böyle bir forum çok güzel olmuş aradığım bir çok sorunun cvp buldum🙏 takildigim konularda destek ve hem yardimlariniz için buradayım. 👍
**Bu gün aldığımda araci yaylar ısıtma imiş on taraf sürekli sürtüyordu ses geliyordu şükür bu gün yayları uzun ile ile degistirdik ve alt takımda bir kaç yer yapıldı şükür ses vs kesildi... (şu yayları ne diye kesip ısıtıp kisaloliyorlar ki aracın altı surtup ömrü bitsin diye mi yapmayın ya pişmanlıktır sonu😂😂)
*otomatik vites Numaratoru kırılmışti yeni numarator fiyatı sadece nette vardı kargo ile 100 TL bende reklamcı bir arkadasa pleksi baskı yaptırıp bedavaya vites numaratorunu sokerek değiştirdik... Numarator için pratik ve bedava bir çözüm oldu...😊

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Merhaba yeni üyeyim bu ilk mesajım ww polo hb 99 otomatik kullanıyorum aracı 6 ay önce aldım bayan olduğumdan hem acemiyim hemde araçtan anlamıyorum böyle bir forum çok güzel olmuş aradığım bir çok sorunun cvp buldum takildigim konularda destek ve hem yardimlariniz için buradayım.
**Bu gün aldığımda araci yaylar ısıtma imiş on taraf sürekli sürtüyordu ses geliyordu şükür bu gün yayları uzun ile ile degistirdik ve alt takımda bir kaç yer yapıldı şükür ses vs kesildi... (şu yayları ne diye kesip ısıtıp kisaloliyorlar ki aracın altı surtup ömrü bitsin diye mi yapmayın ya pişmanlıktır sonu)
*otomatik vites Numaratoru kırılmışti yeni numarator fiyatı sadece nette vardı kargo ile 100 TL bende reklamcı bir arkadasa pleksi baskı yaptırıp bedavaya vites numaratorunu sokerek değiştirdik... Numarator için pratik ve bedava bir çözüm oldu...
Hoş geldiniz. Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Vites numaratörü için çözümünüz çok zekice. Tebrik ederim. Sizin gibi zekice çözüm odaklı araç sürücüsü bayanların çoğalması dileğiyle. İyi günler

Özcan5557

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN BORA
Aracınızın Modeli
2002
Mesleğiniz
Veteriner sağlık tek
İsim Soyisim
Özcan KAYGUSUZ
Merhabalar. Bugün aracıma büyük kıyak geçip ağır bakımlarını yaptırdım.
Baskı balata
Triger seti
Devirdaim
Antifiriz
Fren balatası
Bujiler
Şanzıman keçesi değişimi yapıldı. İşçilik dahil 2600 tl ödedim. Uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabilirim. Herkese kazasız sürüşler dilerim.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhaba.

2004 Passat 1.8 awt comfortline aracıma almış olduğum ısıtma pedleri uzun zamandan sonra geldi Çin'den. Bağlantı aparatları ntc sensör ve butonları ülkemizden almistim daha önce. İki-üç hafta paketleri açmadım ve bugün itibari ile sayın marikan hocamın da teknik bilgileri ile tesisat işlerine giriştim. Tesisatı forumda konusu var oradaki gibi yaptım. Evde sabırla bağlantılarını yaptım. Şu an için çalışıyor bir problem yok. Hafta sonu da araca Monte edeceğim. Biraz dağınık bir fotoğraf kusura bakmayın. Temiz şekilde çekince atarım tekrardan.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Ortalığı biraz toparlayıp son hali hu şekilde.

marikan hocamın paylaştığı çizim de aşağıda. Bağlantı şeması.

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan 2.0 TSI
Mesleğiniz
Satis
Aslinda bugun yapmadim ama daha da gecikmeden paylasmak lazim :)

Arkadasa araba bakarken bir anda kendimi VW'de fiyat alirken buldum..Malum Covid sebebiyle adamlarin ellerinde 2019 lar birikmis, bir yandan da 2021 ler gelmeden once 2020'leri eritmeye calisiyorlar..Durum boyle olunca da baya guzel kampanya yapmislar. Ben de kampanyalardan ve ortamdan faydalanmis oldum :) 2018 mayis trafige cikisli 2019 Jetta'yi takasa verip 2020 Tiguan 2.0TSI Highline 4 Motion (+ surus yardim paketi) aldim. Jetta'yi %0.99 faizle almistim, Tiguan'a 0 pesinatla %0 faiz verdiler (6 yil icin) (tum bu yazdiklarim Kanada icin tabii).

Yine bugun yapmiyorum ama umarim yakin bir zamanda bu baslik altinda paylasmaya baslarim; ilk firsatta OBDEleven alip aractaki sevmedigim yazilimsal sinirlamalari kaldircam ve eklemek istedigim bazi gizli ozellikleri ekleyecegim. Yaptikca paylasirim buradan.

atalayg

vwTürk Üyesi
Yazının sonunu okuyana kadar bizim memlekette mi bu fırsatlar demistim ki kanada beni kendime getirdi.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Aynı şekilde herşey iyi idi taa ki "Kanada"ya kadar :)

Hayırlı olsun kazasız binin inş.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Aslinda bugun yapmadim ama daha da gecikmeden paylasmak lazim :)

Arkadasa araba bakarken bir anda kendimi VW'de fiyat alirken buldum..Malum Covid sebebiyle adamlarin ellerinde 2019 lar birikmis, bir yandan da 2021 ler gelmeden once 2020'leri eritmeye calisiyorlar..Durum boyle olunca da baya guzel kampanya yapmislar. Ben de kampanyalardan ve ortamdan faydalanmis oldum :) 2018 mayis trafige cikisli 2019 Jetta'yi takasa verip 2020 Tiguan 2.0TSI Highline 4 Motion (+ surus yardim paketi) aldim. Jetta'yi %0.99 faizle almistim, Tiguan'a 0 pesinatla %0 faiz verdiler (6 yil icin) (tum bu yazdiklarim Kanada icin tabii).

Yine bugun yapmiyorum ama umarim yakin bir zamanda bu baslik altinda paylasmaya baslarim; ilk firsatta OBDEleven alip aractaki sevmedigim yazilimsal sinirlamalari kaldircam ve eklemek istedigim bazi gizli ozellikleri ekleyecegim. Yaptikca paylasirim buradan.
Hayırlı olsun Reha güzel günlerde kullan...

ilhanmelih

vwTürk Üyesi
1999 model A6 1.8t aracımın turbosunu değiştirdim. Turbo sağlam çıktı fakat westgate ileri geri hareket etmiyor, sıkışmış. Tabi bu sıkışma n75’i de bozmuş, alt devirlerde araç çok iyi oldu, üst devirlerde yine sorun var. Orijinal n75 ile tekrar kontrol yapacağım. Turboyu mahle marka sıfır 2000 liraya aldım, 100 lira elring turbo conta seti, 350 işçilik ile 2.450 lira maliyeti oldu bana.

KeReM_MiNaZ

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Skoda
Aracınızın Modeli
SuperB
Mesleğiniz
Lojistik
İsim Soyisim
Kerem Minaz
İndirimli benzinimizi aldık. :cool:

Ekran Alıntısı.JPG

KeReM_MiNaZ

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Skoda
Aracınızın Modeli
SuperB
Mesleğiniz
Lojistik
İsim Soyisim
Kerem Minaz
Benzine bugün 21 kr zam geldi ve 7.02 tl oldu. Çok iyi fiyat 6,34 tl
İndirim kartı ile aldık. Yaklaşık 21 Tl kazancım var. :) Depom yarıdan fazla idi. Komple boş olsa 70 litre alıyor. Bu durumda 1 depoda kar 50 Tl yi bulacaktı... İyi para. Hep 50 Tl alanlara gelsin. :LOL:

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Tiguan 2.0 TSI
Mesleğiniz
Satis
Yazının sonunu okuyana kadar bizim memlekette mi bu fırsatlar demistim ki kanada beni kendime getirdi.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynı şekilde herşey iyi idi taa ki "Kanada"ya kadar :)

Hayırlı olsun kazasız binin inş.
Tahmin ettigim icin ozellikle belirttim Kanada oldugunu :)

Cok tesekkur ederim :)

Daha detayli bilgileri de paylasirim yakinda ama bir "eskisi - yenisi" yapalim...
2019 Jetta 1.4 TSI Execline (8 ileri tork konvertorlu otm.) ve 2020 Tiguan 2.0 TSI Highline (8 ileri tork konvertorlu otm.)

Ekli dosyalar

Üst Alt