Bugün aracın için ne yaptın?!?!

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
Bende de 1.9 Jetta var. Vakum kontrol siyah tek bir kutudan yapılıyor. Turboyu bir kaç gün önce yenilettim. Halen biraz zorlayınca p0234 veriyor arıza ışığı yakmıyor. Limp Moda düşüyoruz. Acaba bende de hortumlar ters bağlanmış olabilir mi? Bir şema varmı bununla ilgili.. internette bir kaç tane buldum. Lakin kutuda hangisi 1 hangisi 6 numara yazmadığı için cozemedim
o motorları hiç bilmiyorum

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Klima açınca hem LPG hem benzin arada stop ediyordu. Kelebek temizletme ve adaptasyon yaptırdım. 50₺

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Selam. Passat 2004 1.8T aracım için Bugün tüm iç aydınlatmaları ve dış aydınlatmaları (sinyaller hariç) beyaz LED ile değiştirdim. Kapı altı, torpido bagaj, tavan lambaları, guneslikler. Ama foto çekemedim. Bir de arka tavan lambaları değiştirirken lamba çok farklı imiş. T4 diye geçiyor sanırım. Elimde olmadığı için dağıttım ve öylece kaldı. Başkent e dönünce T4 ten alıp değiştireceğim umuyorum. Bir de T10 sipariş ettim Parklar için. resimde var. Ayrıca şoför tarafı kapı altı lambasını değiştirirken sanıyorum şase yaptırdım ve lamba yanmıyor. Kontrol ettiğimde artı uca 12 v geliyor fakat eksi uca da 5 volt geliyor garip bir şekilde :) bir elektrikçi ye gitmem gerekebilir sanırım. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Selamlar..

Ekli dosyalar

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Buji değiştirdim.
nGK bkur6et-10 4 adet 90₺ aldım.
+ 25₺ işçilik.

Çıkanlar Bosch idi. Çok fazla bozulma yoktu.

Shaldos

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta 1.9 Tdi
Mesleğiniz
Özel Güvenlik
Orjinal sol arka kapı kilidi orjinal tamir takımı ile değişti.. artık sol arka kapım çalışıyor maliyeti 150 TL birde eski sahibinin götürdüğü kasapların kırdığı hava filtresi kutusu yenisi temin edildi.. orjinal 329 tl

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İş bilmeyen, paraya tapan ustalara yazıklar olsun...
Kapı çıtaları, spoiler, kapı kolları, kapı direklerini altına bir zımpara atmayı çok görerek boyamışlar...
Anlamsız şekilde siyah idi... Fabrikasyon haline gri olacak şekilde çevirmek için başladık Allahın izniyle....

Kabuk kabuk kalkmış yerler vardı....

Tamponlarda anlamsız şekilde macun vardı...

Macun temizlendi, altı tavsiye yapılıp hazırlandı...

Jantlar boyandı Renk VW Gri...

Kaliper kapağı, spacer, vites topuzu, RC egzoz dudağı vs vs....

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
İş bilmeyen, paraya tapan ustalara yazıklar olsun...
Kapı çıtaları, spoiler, kapı kolları, kapı direklerini altına bir zımpara atmayı çok görerek boyamışlar...
Anlamsız şekilde siyah idi... Fabrikasyon haline gri olacak şekilde çevirmek için başladık Allahın izniyle....

Kabuk kabuk kalkmış yerler vardı....

Tamponlarda anlamsız şekilde macun vardı...

Macun temizlendi, altı tavsiye yapılıp hazırlandı...

Jantlar boyandı Renk VW Gri...

Kaliper kapağı, spacer, vites topuzu, RC egzoz dudağı vs vs....

Hocam selam. Valla ben de bazen bıkıyorum bu işlerden artık diyorum ki herşeyi kendim yapayım ama ona da ne zaman ne de bazı ince iscilikler e gucum yetmiyor. Kolaylıklar dilerim. Bu arada gözüme çarpan bir noktayı paylaşayım istedim. Plakaliklarin yan tarafları boyama yapılmadı mı ? Resimde işaretledim.

Sağlıcakla kalın

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Hocam selam. Valla ben de bazen bıkıyorum bu işlerden artık diyorum ki herşeyi kendim yapayım ama ona da ne zaman ne de bazı ince iscilikler e gucum yetmiyor. Kolaylıklar dilerim. Bu arada gözüme çarpan bir noktayı paylaşayım istedim. Plakaliklarin yan tarafları boyama yapılmadı mı ? Resimde işaretledim.

Sağlıcakla kalın

Bu ilk aşama fotoları, ışık yansıması ayrıca. Astarı, boyası, eksiksiz şükür...

Boyaya hazır sırasını bekliyor...

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhaba.

2004 Passat 1.8T aracıma aldıklarım

Otomatik far sensörü, home /leave follow me şeklinde olan.
USB aux girişi çevirici
Koltuk ısıtma tuşları (orjinal çıkma)
(Koltuk ısıtma için malzemeleri kış girmeden bir proje ile parça parça topluyorum. Kıştan önce halledeceğiz inşallah marikan hocamın katkıları ile.

Elo flaşör konfor sinyalleri için.

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Cuma günü Ankara ziyaretim oldu. Motor alt koruma plastiğinde deforme vardı yolda dayanamadı artık yere sürtmeye başladı. Şaşmaz sanayide yenisini değiştirerek hallettim.
Eski arabalar hergün bir sürpriz yapıyor :)

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
70 Mai D06 S1 model araç kamerası aldım ve bugün montajı gerçekleştirdim.

Çakmaklık soketinden paralel çekerek yaptım. Fakat en sonunda soketteki elektrik kontaktan bağımsız olduğunu fark ettim.
Yani kontak yokken de elektrik var.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Aracı aldık şükür boyadan ufak bir kaç eksiği ile onları da en kısa zamanda halledeceğim inşallah.. 90lık egzoz ucu ve RC egzoz dudağı montajı yapıldı...

by_bozkurt

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Seat Toledo
Aracınızın Modeli
2000 - 1.6 8v
Mesleğiniz
Tekniker
İsim Soyisim
RBozkurt
Parça sadece sinyal için mi kullanılıyor.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
korfirak Üyemizin açtığı konu ''2004 passat 1.8T için Elo konfor modülü flaşörü'' başlığı altında Nasıl Yaptım vw bölümüne taşınmıştır bilginize...

Buradan Ulaşabilirsiniz...

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Parça sadece sinyal için mi kullanılıyor.
Hocam ben sinyal için olanı almıştım. Harici olarak başka kullanıma yönelik modülleri de var. Örneğin acil durum dörtlüleri gibi.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,
2004 Passat 1.8T aracım için ufak bir dokunuş yaptım.
Geçtiğimiz günlerde farların içini açtım. 16 yıllık araç farları artık göstermiyordu ve hangi ampulü takarsanız Xenon LED vs farksız. İyi ve net bir görüntü elde edemiyordum. Araçta Hella h7 mercekli farlar mevcuttu.
Önceden ısıtılmış fırına 10 dk ısıtarak önce üst bölgeyi sonra farın ucundan tornavida vs ile girerek biraz da güç uygulayarak camı ayırabildim.
Sonra üzerindeki tüm far bağlantılar ve far motoru kısmını çıkarttım. Far tasını ayaklardan kurtardım.
Ardından üzerinden çıkan Hella h7 mercekleri vidalarından kurtardım. H7 ler aşağıdaki gibi yanıyor.

Ardından daha önce temin ettiğim koito mercekleri (d2s-6000k) yuvaya oturtmaya kesilme çizgisini hellaninkine uyacak şekilde ikili karışım yapıştırıcı, hızlı yapıştırıcı ve ısıya dayanıklı Dyson silikon ile yapıştırdım. ( yapıştırma diyorum çünkü koito larda olan ayaklar hiçbir şekilde uymuyor-belki ayak filan ayarlanabilir uzatılabilir ama ben yapıştırdım)

Kesilme çizgileri için çok vakit kaybettim. Çünkü hem ayaklar olmadı hem de gövdesi geniş ve bir kısmı far aynasının bir köşesine geliyor ve mercek yuvaya oturmuyor. Bu durumu koitonun bir kısmını keserek hallettim. Herhangi bir dağılma vs olmadı.

Yapıştırma işlemleri tamamlanınca önce far camını güzelce su zımparalari ile 2500 e kadar daha sonra da cilasıyla temizledim.

Daha sonra Xenon balastlar ve diğer tesisatları hallettim.

Sıra geldi araca takmaya. Araçtan farları çıkartırken lastiklerde 4 er adet davlumbaz a bağlı vidalar sökülecek, altta bir iki vida var onlar çıkacak, ön panjur da iki vida var ve üzerinde kaput açmak için çekme kolu çıkacak, sonra 4 adet vida daha var onları da sökünce aracın ön tarafına doğru çekip tamponu çıkartıyoruz.
Ardından on tarafta yine 5 vidaya bağlı tampon darbe plastiği var onu da alıyoruz. Ve farların 4 er adet vidasını söküyoruz. Biraz fazla vida olsa da işi sağlama almışlar.

Tekma işi ve ince ayarlamalar da tamamlandıktan sonra sistemi söktüğümüz sıra ile tekrar topluyoruz.
Son görüntüler bu şekilde. Performans gayet başarılı. Kesilme çizgileri net. Aydınlatma muazzam denilebilir.

Umuyorum faydalı olmuştur. Sağlıcakla kalınız.

cagkan1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Fizyoterapist
İsim Soyisim
Çağkan Çağlar
dün bir vw bora aracın otomatik vites spor modunu actım baya iyi oldu ustam dedi.
Ekli dosyayı görüntüle 3179
Ekli dosyayı görüntüle 3180
Merhabalar. 2004 model Bora comfortline otomatik vites aracım var. Bu spor mod aktifleştirmeyi duydum ama endişelerim var. Mesela spor eko diye ayrımı arac pedal tepkime göre kendi mi yapıyor yoksa ek bir tuş mu konuyor? Ve bir de yararlı birsey yapalım derken aracın normlarına bir zarar verir miyiz aydınlatırsanız çok sevinirim.

korfirak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat 1.8T
Mesleğiniz
Jeofizik Mühendisi
Merhabalar. 2004 model Bora comfortline otomatik vites aracım var. Bu spor mod aktifleştirmeyi duydum ama endişelerim var. Mesela spor eko diye ayrımı arac pedal tepkime göre kendi mi yapıyor yoksa ek bir tuş mu konuyor? Ve bir de yararlı birsey yapalım derken aracın normlarına bir zarar verir miyiz aydınlatırsanız çok sevinirim.
Merhaba. 2004 Passat 1.8T için yaptım ben hocam spor mod dediğinizi. Araca herhangi bir şey takmıyorsunuz. Yazılımdan yapılıyor. Spor eko diye birşey olmuyor. Normalde Aracın pedalına nazik davranırsanız daha çabuk vites artırıyor. Ama spor mod da benim gördüğüm bir miktar daha devirlenme istiyor ve yokuşlarda daha kararlı viteslerde ilerleme yapıyor. Bir problem teşkil etmedi 3-4 aydır. o yüzden hala spor modda devam ediyorum.

Üst Alt