BORA TAVAN DÖŞEME SARKMASI

afaroz1990

vwTürk Üyesi
İsim
erol
Soyisim
dilekci
Arkadaşlar sıfır aldığım 2004 bora pasifik aracımın tavan döşemesi iyice aşağı doğru sarktı neredeyse kafama değecek bunun çaresi nedir . şırınganın içerisine sıvı yapıştırıcı koyup unu tavan bezinin içine enjekte etsem leke olurmu veya becerebilirmiyim .yoksa döşemeciyemi gitsem istanbul kartalda iyi bir döşemeci tavsiye edebilirmisiniz. Teşekkürler

oguzhansmsn

vwTürk Üyesi
İsim
OĞUZHAN
Soyisim
YILDIZ
benimkinde milim sarkma yoktu. sarkma sık görülen bir olay, bunda bilinçsiz iç yıkmanın payı büyük galiba. tavan sökme işi iki kişi ile yapmak lazım ayrıca kolay bir işte değildir. en mantıklısı döşemeciye uğramanız.

afaroz1990

vwTürk Üyesi
İsim
erol
Soyisim
dilekci
Yorumunuz için teşekkürler oğuzhan kardeş en iyisi döşemeciye gitmek galiba

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
Ben gecen mayis ayinda izmirde cok iyi bir dosemeciye tavan+6direk 250TL ye yaptirdim. Cok ta guzel oldu. Bence iyi bir usta bulup yaptirin gitsin:tebrik:

afaroz1990

vwTürk Üyesi
İsim
erol
Soyisim
dilekci
Tahsin bey aracınızın tavan ve kapı döşeme fotolarını gördüm çok güzel olmuş güle güle kullan . fakat anladığım kadarıyla 500tl ye malolmuş .bu meblağ benim için biraz tuzlu ben sadece tavanı yaptırsam kaç para alır acaba ayrıca yaptırdığınız yerin adresi ismi ve işyeri ünvanını öğrenebilirmiyim belki uygun fiyat alabilirim .ayrıca ilginize teşekkür ederim

1.burak

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
TÜRKER
Eğer kendiniz uğraşacaksanız 100 lirayı belki biraz geçebilir maliyet.. Döşemeci fiyatlarını bilmiyorum.. Ben kendim yaptım.. 1 yılı geçti gayet iyi durumda tavanım.. Öncelikle direkleri söküyorsunuz, ardından güneşlikler, tavan lambası vb. şeyleri söküp koltukları yatırarak sağ ön kapıdan tavanı çıkarıyorsunuz.. Zaten sarkmış olan tavan kaplaması tavanın zemininden çekerek çok rahat şekilde sökülüyor.. Bal şeklinde bir tabaka çıkıyor karşınıza.. En güzel temizleme şekli başta elleriniz.. Zaten üzeri hafif süngerimsi bir malzemeyle kaplı olan yapışkan kısmı parmaklarınızla ovalayarak büyük ölçüde temizliyorsunuz.. Sonra tel fırça yada zımpara ile topak topak birleşen yapışkan parçalarını tavandan temizleyip mümkün olduğunca temiz bir zemin sağlıyorsunuz.. Bütün bunları yaptıktan sonra tavanı hazır halde döşemeciye götürürseniz sadece makinayla bally atıp döşemeyi yapmak için cüzi fiyatlar istiyorlar.. Ben döşemeyi yaptıktan sonra öğrendim bu durumu.. Tavan döşemesinin metresi 15 lira gibi bir fiyat.. Makina ile atılan bally daha sağlıklı oluyordur diye tahmin ediyorum fakat ben yağlı boya fırçası ile iyi bir şekilde ballyledim tavanı bir on dakika bekledikten sonra tavan döşemesini üzerine serdik iki kişi.. Tavandaki güneşlik, aydınlatma gibi yerlerin boşluklarını tavanın döşemesini çektikten sonra falçata ile açtım.. Çukur olan yerlere florasan balanslarından ağırlık koyduk.. Bir gün o şekilde bekledi.. Ertesi gün tavan döşemesini monte etmeden önce aracın tavanına elyaf döşedim.. Folyo parçaları ile tavana belli yerlerden tutturdum.. Önün üzerinede tavan döşemesini taktım.. Zaten sigara içilmiyor araçta.. Bir yıldır sapasağlam duruyor.. Herhangi bir sarkma olmadı.. Oldukça zaman alıyor ama kendinizin yapmış olması gerçekten farklı bir durum..

akın84

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
tahsin
Soyisim
akın
Tahsin bey aracınızın tavan ve kapı döşeme fotolarını gördüm çok güzel olmuş güle güle kullan . fakat anladığım kadarıyla 500tl ye malolmuş .bu meblağ benim için biraz tuzlu ben sadece tavanı yaptırsam kaç para alır acaba ayrıca yaptırdığınız yerin adresi ismi ve işyeri ünvanını öğrenebilirmiyim belki uygun fiyat alabilirim .ayrıca ilginize teşekkür ederim
Özelden cevap verdim.

afaroz1990

vwTürk Üyesi
İsim
erol
Soyisim
dilekci
Arkadaşlar Tahsin beyin tavsiyesi üzerine , istanbul kartal oto sanayiinde nesta oto döşeme ye arabamın tavan ve 6 adet direklerinin kumaşını değiştirttim, gayet güzel oldu barış beyin titiz ve güzel işçiliği nin takdire şayan olduğunu belirtmek isterim. Kısacası gayet memnun kaldım . fotoları becerebilirsem aktaracağım. Ayrıca Tahsin Akın (Akın84) ' e teşekkür ederim. Önce sökülen tavan eski kumaş ve yapıştırıcıdan tel fırça ile temizleniyo
. http://trdunyam.khoai.vn/android/uploads/pic99364086066.jpgit

huseyin45

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
YÜCE
Ben gecen mayis ayinda izmirde cok iyi bir dosemeciye tavan+6direk 250TL ye yaptirdim. Cok ta guzel oldu. Bence iyi bir usta bulup yaptirin gitsin:tebrik:
Mustafa Bey merhaba, hangi ustaya yaptırdınız acaba bilgi verebilir misiniz bende de ayni sorun var. işini temiz yapan usta arıyorum. şimdiden teşekkürler.

kxsenel

vwTürk Üyesi
İsim
Kemal Onur ŞENEL
Soyisim
Şenel
Selam İzmirdeki döşemecinin adresini telefonunu bildirebilir misiniz? Benim de ihtiyacım var...

mustafafoca

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
mustafa
Soyisim
özgür
Konuyu yeni gördüm Hüseyin bey ayıp oldu kusura bakmayın

Bornova 2. sanayide Yıldıray usta ama dükkan ismini hatırlayamadım.

ibrahim_s

vwTürk Üyesi
İsim
ibrahim
Soyisim
şenel
Dostlar aracımın tavan döşemesi de sarkmalar oluştu Avrupa yakasında güvenilir döşemeci arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

nightwish

vwTürk Üyesi
İsim
tolga
Soyisim
türk
aynı dertten bende müzdaribim... bu işi kendi yapanlardan detaylı anlatım resim video bişeyler olsa deneyebilirdik ama maalesef çekiniyorum

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Ben soktum ama çok zor bir iş sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

nightwish

vwTürk Üyesi
İsim
tolga
Soyisim
türk
valla sökme konusu başlı başına sormak istediğim bişey neresinden tutup ne soracam nerden başlanır bilmediğim için aslında vakit bulduğunuz bir gün bukonudan müzdarip arkadaşlarada yardım niteliğinde bu konuyu ele alırsanız çok sevinirim...nereden başlanır hangi adımlar izlenir vs... birde montajımı daha zor yapıştırma işlemimi ?..teşekkürler

teyology

vwTürk Üyesi
İsim
Tolga ZORBA
tavanı komple indirmeye gerek de yok aslında. hatta sökmeden yerinde dahi yapılabilir. ben sarkan kısmın kenarını tamamen serbest bırakıp açtım. sonra derby bally vs yapıştırıcılar kusabilir düşüncesiyle kağıt yapıştırıcısı stick pritt ile içten dışa doğru yapıştıra yapıştıra gittim. sarkmanın büyüklüğüne göre tek çubuk yetmeyebilir.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
valla sökme konusu başlı başına sormak istediğim bişey neresinden tutup ne soracam nerden başlanır bilmediğim için aslında vakit bulduğunuz bir gün bukonudan müzdarip arkadaşlarada yardım niteliğinde bu konuyu ele alırsanız çok sevinirim...nereden başlanır hangi adımlar izlenir vs... birde montajımı daha zor yapıştırma işlemimi ?..teşekkürler
Evet böyle bir konu açılmalı kronik bir sorun olduğu için çok kişinin bu bilgiye ihtiyacı oluyor.

ibrahim_s

vwTürk Üyesi
İsim
ibrahim
Soyisim
şenel
Valla cmr marka sprey kullandim kumaş yapıştırıcı fakat yanlış seri yapıştırıcı kullandım maalesef 2 ay oldu kullandığım yer hala yapış yapış bir türlü kurumadı döşeme mahvoldu. Bu işi hakkıyla yapan birini bulursam direkler dahil komple yeniletecegim

Üst Alt