Bora motor ısı sorunu

alperkose01

vwTürk Üyesi
İsim
Alper
Soyisim
Köse
Arkadaşlar merhaba 2000 bora comfortline 1.6 sr araç sahibiyim aracımı çalıştırıp ortalama 750-800 metre yol aldığımda ısı göstergesi 90 dereceyi gösteriyor 90 ı geçmiyor fakat bu denli hızlı ısınması bi sorunmudur acaba? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asilkan

vwTürk Üyesi
İsim
Asilkan
Soyisim
BAYRAKLI
Arkadaşlar merhaba 2000 bora comfortline 1.6 sr araç sahibiyim aracımı çalıştırıp ortalama 750-800 metre yol aldığımda ısı göstergesi 90 dereceyi gösteriyor 90 ı geçmiyor fakat bu denli hızlı ısınması bi sorunmudur acaba? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam teknik bilgiye sahip değilim lakin tecrübelerimden faydalanarak konuşuyorum bugüne kadar hiçbir bindiğim araba 750 metrede 90 derece ısıya ulaşmadı en sıcak yaz gününde bile. Bana kalırsa da bi anormallik var. Su mu eksiliyor acaba kaçak falan olabilir mi bunları kontrol ettiniz mi? Yada belki havalar çok sıcak olduğundan dolayı normaldir, araba durduğu yerde rölantide ne kadar sürede 90 dereceye ulaşıyor peki?

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
adana'daysanız normal olabilir :)

yine de termostat açıp açmadığını kontrol ettirin. fanlar çalışıyor mu bakın.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
radyotörün içinde sumu var yoksa antifirizli su mu var.
birde adanaya göre normal derim ben. zaten dıs ısı 30 derecenin altına düşmüyor birde arac gazlı. üff üst kapak alev atıyordur :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Isı sensörünü orjinali ile değiştirin, öyle deneyin motor suyu ısı derecesini ölçer ve Ecuya bilgi verir bozulduğunda yanlış bilgi verir ve bu tür problemler meydana çıkar geçmiş osun...

Asilkan

vwTürk Üyesi
İsim
Asilkan
Soyisim
BAYRAKLI
Hocam bugün benim araca dikkat ettim 750 metre gitmeden 70 75 dereceye çıktı. Yani adana da yaşıyorsanız normal bir durum gibi gözüküyor

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Güneş altında bekleyen arabanın kasa sıcaklığı zaten 70 dereceleri buluyor. Ben araba içinde güneşe gelecek şekilde termometre koymuştum bir ara 82 derece göstermişti. Isınan direksiyona el süremeyişimiz bundan kaynaklı.

bytimin

vwTürk Üyesi
İsim
Kadir
Soyisim
Kadir
anormal durum , bende 5-10 km gitmeden 90a yaklaşmiyor
sabah soğuk havada ama
fazla zengin karışım yapıyorda olabilir
hava sıcaksa normal ama

Üst Alt