Bold plaka yazısını standart yapmak

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Selamlar arkadaşlar,
Malumunuz plaka yazılarının standart dışı olanları vizeden geçmeyecek.

Benim yazıyı da eski sahibi Bold yapmış. Muhtemelen o da vizeden geçmeyecek. Bu bold yazıyı kolay bir şekilde fırçayla, kalıpla vs. standard yazıya çevirebilmek mümkün mü? Benimki şu üstteki gibi ama standart olan alttaki. Alttaki gibi yapmam lazım, bir de muayenede plakayı elime vermesinler diye.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Yazılar değiştirilmemiş app plaka yapılmış eğer orjinal plakası yok ise karakola başvurup plakanın kaybolduğunu söyleyin.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Yazılar değiştirilmemiş app plaka yapılmış eğer orjinal plakası yok ise karakola başvurup plakanın kaybolduğunu söyleyin.

Yok, benimki app değil. O fotodaki temsili resim. Benimki mühürlü orjinal. Sadece yazılar kalın yazılmış. hatta siyah bant ile yapıştırarak yazmışlar yazılar üstünden soyulmalar başlamış. bunun tekrar boyanabilmesi mümkün mü? Yoksa tekrar plaka çıkaracaz diye mi uğraşırız diye korkuyorum açıkçası. Oto boyacılar filan yapar mı ki bunu?

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Yok, benimki app değil. O fotodaki temsili resim. Benimki mühürlü orjinal. Sadece yazılar kalın yazılmış. hatta siyah bant ile yapıştırarak yazmışlar yazılar üstünden soyulmalar başlamış. bunun tekrar boyanabilmesi mümkün mü? Yoksa tekrar plaka çıkaracaz diye mi uğraşırız diye korkuyorum açıkçası. Oto boyacılar filan yapar mı ki bunu?
Şoförler odasında yeniden yazıyorlar ama benim ki sıfır plaka olsun derseniz plakayı biraz hirpalayip emniyetten yeniletebilirsiniz.

marikan

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ARIKAN
Emniyetten yenileyebilirsiniz. Ruhsat sahibi gitmesi şart. Eskimiş olmasına gerek yok. Canım sıkıldı değiştiriyorum deseniz bile değiştiriyorlar. 2 yıl önce plaka başına 22TL ödemiştim.

ekremkly

vwTürk Üyesi
İsim
ekrem
Soyisim
kalay
Hafta içi bende yeniledim. 45 tl ye bastılar 15 dk da verdiler.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Hafta içi bende yeniledim. 45 tl ye bastılar 15 dk da verdiler.

Güle güle kullan. App plaka işi baya bir sıkıntı oldu millete.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekremkly

vwTürk Üyesi
İsim
ekrem
Soyisim
kalay
Güle güle kullan. App plaka işi baya bir sıkıntı oldu millete.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet Zekeriya abicim ceza yemeden önlemimizi alalım ki sonra pişman olmayalım

01halil

vwTürk Üyesi
İsim
halil
Soyisim
biliktü
Arkadaşlar benim plaka da kalın yazı rakamlar ama ruhsat babamın üzerine yani emniyetten değiştiremiyorum başka bir yolu yok mu inceltmenin misal kaportacı reklamciya yaptirsak

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bac

vwTürk Üyesi
İsim
bekir
Soyisim
acar
Merhabalar, ben de aynı dertden sıkıntılıydım bu hafta muayene yaptırdım aracı, sonradan boyanan yerler eğer plaka kalemi ile boyanmışsa selulozik tinerle orijinal boyaya fazla dokunmadan sildim, orijinal gibi çıkıyor biraz emek istiyor ama güzel oluyor, sonrasında plaka kalemi ile silinen yerlerin üzerinden geçtim, çerçeveyide kağıt bantla şablon yaparak boyadım sonuç :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yasin Şimşek

vwTürk Üyesi
İsim
Yasin
Soyisim
Şimşek
Merhabalar, ben de aynı dertden sıkıntılıydım bu hafta muayene yaptırdım aracı, sonradan boyanan yerler eğer plaka kalemi ile boyanmışsa selulozik tinerle orijinal boyaya fazla dokunmadan sildim, orijinal gibi çıkıyor biraz emek istiyor ama güzel oluyor, sonrasında plaka kalemi ile silinen yerlerin üzerinden geçtim, çerçeveyide kağıt bantla şablon yaparak boyadım sonuç :)

Geçen gün trafik polisi bizim plakayada orjinal değil karakterler ile oynamışsın dedi yenisini bastırın dedi. Halbuki karakterlere dokunmadım ama çerçeveyi sildim bu yüzden gözüne farklı göründü memurun. Çerçeveyi tekrar boyayayım diyorum bu plaka kalemi nedir nerden bulabilirim?

bac

vwTürk Üyesi
İsim
bekir
Soyisim
acar
Geçen gün trafik polisi bizim plakayada orjinal değil karakterler ile oynamışsın dedi yenisini bastırın dedi. Halbuki karakterlere dokunmadım ama çerçeveyi sildim bu yüzden gözüne farklı göründü memurun. Çerçeveyi tekrar boyayayım diyorum bu plaka kalemi nedir nerden bulabilirim?
Yedek parça aksesuar satan dükkanların hepsinde genelde bulunuyor 10 tl civarı bir fiyatı var. Boyamadan önce Çerçeveye kağıt bantla uzunlamasına alttan üstten şablon yaparsanız çok düzgün çıkar IMG_2057.JPG

Yasin Şimşek

vwTürk Üyesi
İsim
Yasin
Soyisim
Şimşek
Yedek parça aksesuar satan dükkanların hepsinde genelde bulunuyor 10 tl civarı bir fiyatı var. Boyamadan önce Çerçeveye kağıt bantla uzunlamasına alttan üstten şablon yaparsanız çok düzgün çıkar Ekli dosyayı görüntüle 1460

Tamamdır teşekkür ederim

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Bende Mk1 için hallettim. :)

31 TL ye Emniyetten yeniledim.

salihdutman

vwTürk Üyesi
İsim
salih
Soyisim
dutman
Çifti 31 TL. Yeni plakalar eskilere oranla daha kalın duruyor.Bende o izlenim uyandırdı.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Desenize boşa uğraşmışız :( bilsem hiç uğraşmadan bastırırdım, teşekkür ederim

Banada amcam söyledi yoksa bende uğraşacaktım :)

BEKTAŞ1

vwTürk Üyesi
İsim
bektaş
Soyisim
sert
kalınlaştırma folyo bile geçmiyor standart olacakmış ağır kusur :icon_tomato:

Üst Alt