• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

AUDI A6 1.8 T 37.000 TL nasıl ??? (FULL)

berkmert737

vwTürk Üyesi
arkadaşlar aracımı satıp AUDI A6 1.8 T almak istiyorum. bir galeride gördüm fiyatı 37.000 TL 2001 model FULL donanımlı bir araç en full versiyonu ..
fikirlerinizi almak isterim
saygılar

samidmrpz

vwTürk Üyesi
Fena olmaz oturaklı araba, yakıtı lpg ıle kullanırsanız cok uzmez dıye dusunuyorum.. Kac KM de dusundugunuz araba?

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
arkadaşlar aracımı satıp AUDI A6 1.8 T almak istiyorum. bir galeride gördüm fiyatı 37.000 TL 2001 model FULL donanımlı bir araç en full versiyonu ..
fikirlerinizi almak isterim
saygılar
Tufan bey, audi A6 benimde hoşuma giden bir araç özelliklede 2005 model ve sonrası olanlar dahada hoş araçlar. Ancak benim şu anda kullandığım 2003 model 3BG kasa passatı çoğu zaman iç hacim ve büyüklük bakımından hep idaal bir araç olarak görmüşümdür. Gerçi Passat 4.76cm audi A6'da 4.80 küsür ama tam uzunluğunu bilmiyorum kolayca ulaşılabilcek bir bilgi. Demek istediğim A6 passata göre çoz az bir uzunluk farkı ve enden biraz farkı var. Bu boyutlarla A6 E sınıfı bir araç olarak nitelindiriliyor. Hoş Passat'da A4 ile denkleştirilerek D Segmenti bir araç olarak nitelendiriliyor. Ama bana kalırsa ya passat D değil yada A4 D segmenti bir araç değil, çünkü ikisinin iç hacmi ve boüyutları arasında bariz fark var.

Bunları neden yazdım. 2001 Model ful donanımlı 1.8T Audi A6 yapılcak bir chip yazılımı ile yeterli performansı verir ve zaten donanım olarak ful versiyon olduğunuzu yazdığınıza göre konfor acısındanda tartışma götürmez. Bunlar aracı incelemeden teknik veriler üzerinden yaptığımız yorumlar. Ama 10 yaşındaki bir araç bu vasıflarını ne kadar koruya bilmiştir. Hangi şartlarda kullanılmıştır ve üzerinde gözüken KM bilgileri ne kadar doğruyu yansıtır.

Yani 2001 model A6 teknik veriler açısından çok iyidir ve 37 bin TL'yi rahatlıkla hak eder, ancak özelde bir araç üzerinde değerlendirme yapıldığı zaman bu modelde ülkemize ithal edilmiş araçlar içerisinden belki sizin yüzünüzü güldürecek derecede temiz binilmiş ve kullanılmış araç %üzerinden hesap edilse 20-30 nispetinde ancak bulunabilir. Bahsettiğimiz vasıfları taşıyan aracı bulmanızda zaman ve sabır gerektirir.

Audi A6 ile Passat'ın boyutlarını kıyaslamanın nedenine gelince bir çok yönleri bir birine yakın olan bu iki arçtan passatı tercih ederseniz çokdaha yüksel modeline ulaşabilirsiniz. Örneğin 1.6 FSİ motorlu modelini tercih ederseniz belkide 2006 Modelini dahi alma şahsınız olabilir. Tabiki passat görünüm olarak size hitap eden bir araç ise olabilir.

Neyse aklınıza yatan araçların ilanları var ise bizimle paylaşırsanız belki size yardımcı olacak fikir verebiliriz. iyi akşamlar.

berkmert737

vwTürk Üyesi
araç 120.000 km de....

Zekeriya bey ;

aslında bakarken araçlara ilk başta PASSAT la başladım araştırmaya.. passatın 1.8 T motorlu Comfortline yada Hightline araçlarından başladım bunların 2002,2003,2004 model olanlarını yada AUDı A4 ün aynı 1.8 T mtorlularını düşünüyordum...
ancak dün galerilere göz atarken A6 yı gördüm ,içine bindim çok hoşuma gitti... eve gelir gelmezde gerçekten fiyatları bu noktada mı ona baktım nette.... o yüzden buradaki sizler gibi değerli arkadaşların deneyimlerini ve fikirlerini almak istedim..
saygılar

MECOO

vwTürk Üyesi
Tufan bey zevkler ve renkler tartışılmaz ama A6 yaşınıza göre ağır bir araba. Yanlış anlaşılmasın. Yaşınız daha çok geç sedan bir araç düşünüyorsanız yaşınıza göre benim sıralamam A4 1.8t&q, Passat 1.8t en son A6 1.8t. Türkiyede standart donanımlarına ekstralı bir çok A4 1.8t&q var. Araştırmakta yarar var hemen karar vermeyin hatta beyendiğiniz araçlarla terst sürüşü imkanı bulmaya çalışın.

berkmert737

vwTürk Üyesi
Mecit bey ;

Benim sıralamam da aynen bu... bütçem en fazla 35-36 civarı. bu da A4 2002 model, passat 2004 modellerinin fiyatları düzeyinde ... ama birde JETTA 1.4 tsi 140 lık ta düşünmüyor değilim.. ancak en ağır basan PASSAT hightline.. içlerinde tek kullandığım araç passat ...belkide bu ağırlık kazanmasının nedenidir ama diğerleriylede test sürüşü yapmak istiyorum.
saygılar

MECOO

vwTürk Üyesi
A4 1.8 Turbo Quattro kullanmanızı da tavsiye ederim. 4 çeker bir aracın keyfide ayrı bir güzel. İyi donanımlı bir A4 te koltuk ısıtmasından sanroof ına kadar daha bir çok özellikli bulabilirsiniz. İnşallah gönlünüze göre bulursunuz bir araç.

berkmert737

vwTürk Üyesi
teşekkür ederim..
quattro olunca fiyat iyice fırlıyor bende quattro ya binmek isterim ama ....
A4 bencede iyi bir seçim olacaktır....

baragat

vwTürk Üyesi
2.0 TDI a6 2010 model var arkadaşımda araç gitmiyor diyor ..1.8 bilemem :)

Onno

vwTürk Üyesi
Güzel seçim olabilir, yakıt problem olmaz ise size ve araç temizse alınabilir. Ben kendime 1.8T Quattro a4 b4 yada b5 kasa düşünüyorum temiz bulabilirsem ileride

berkmert737

vwTürk Üyesi
150hp olması lazım...performansın problem olabileceğini düşünüyorum bende..

armedangel

vwTürk Üyesi
fiyat yüksek geldi bana.. ama güncel fiyatlarını sahibinden de fln araştırmak lazım.. benimkisi ezbere bilgi..
onun dışında araç temizse hiç düşünme al.. çok zevkli konforlu, şıkır şıkır bir araba..
daha önce aynı kasanın 2.8 ve 2.8q sunu kullandım.. (kuzenimde vardı çok gezdik, çok kullandım) araç kesinlikle korkulacak bir araç değil. çok rahat yola geliyor. quadro biraz hantal kalıyordu. 2.8 i daha çok sevmiştim.. 1.8t yada takılma bence.. gayet tatminkar bir çekişi olacaktır,
dediğim gibi sadece fiyatı ve temizliğini araştır derim..

FENOMEN

vwTürk Üyesi
Audi a6 cidden oturaklı bir araç mükemel karizmatik bir araç ama ben b7 kasalarını seviyorum yani 2005 sonrasını.Ama ondan önceki kasaların arka bagaj bölümü çok harika.
bana göre ne audi a4 d segmenti nede octavia,ikiside c sınıfı,ama audi a6 e midir nedir bilemem.zira audi a4 2004 modeline bindim benim octiden daha dar şaşırdım kaldım.

shelby_237

vwTürk Üyesi
a4 1.8t&q kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki kesinlikle her açıdan tatminkar bir araç,b5-b6 düşünülebilir...2003-2004 b6 sizin bütçeniz için gayet uygun.ama takdir edrsiniz ki ülkemizde quatrro 1.8t motorlu araçlar diğer markalara göre azınlıkta ve satışta olan araçlar da doğru orantılı olarak az...temizini bulmak biraz zor zira motor modifiye ye en uygun araçlardan bitanesi.

aykutpafuli

vwTürk Üyesi
28000 tl den fazla verimemesi gerekmekte olup iyi alışverişler dilerim.

Üst Alt