• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Arteon 1.5tsi DCC

Sailor2121

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Arteon
Mesleğiniz
Kaptan
Herkese merhabalar;

Forumda yeniyim. Bu konu da ilk mesajım. DCC konusunda biraz araştırma yaptım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Bu nedenle, sizlerden bilgisi veya tecrübesi olan varsa fikrinizi almak istiyorum. 2018 arteon 1.5tsi aracım var. Aracı alırken acelem olduğu için stokta olan bir aracı aldım, bu nedenle aracımda DCC mevcut değil. DCC yi sonradan taktırmam mümkün müdür? Ender elektronikte adaptif şasi kontrol özelliği ekletme var 450₺ gibi bir fiyata fakat bunun sadece yazılımsal bir ekleme opsiyon olduğunu düşünüyorum. Ben Adaptif süspansiyon sistemini de almak istiyorum. Bu işlem mümkün müdür sonradan? Mümkünse fiyatlandırma nasıl olur? Konu hakkında beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

entwicklung

VWTURK Gold Member
DCC 450TL'ye eklenebilecek bir özellik değil aslında. Aracınızdaki amortisörlerin bunu desteklediğini sanmıyorum.
Sürüş modu seçimi olmasın o?

Ender elektronik bu değişimi yapmaya yetkin olabilecek nadir bilgiyi barındırıyor fakat yedek parça masrafı çok yüksek olur kanaatindeyim. Çok detaylı bir çalışma yapılması ve alınması gereken tüm sistemin fiyatlarının sorgulanması lâzım.

Sailor2121

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Arteon
Mesleğiniz
Kaptan
Evet sürüş modu aslında ender elektroniğin yaptığı. Sadece şanzıman ve motor kontrolü yapıyo. Ama bahsettiğim gibi ben komple sistem uygulaması yapılabilir mi onu öğrenmek istiyorum. Belki daha önce uygulama yapanlar olmuştur veya araştırma yapmış olanlar vardır diye buradan sormak istedim. Aracımın amortisörlerinin desteklediğini bende zannetmiyorum.

Üst Alt