Akvaryumda sump delikleri

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Eski heves yine depreşti ama bu sefer daha büyük bir akvaryum kuruyorum 150/60/42 Ebatlarında bir tank hazırlıyorum camlar pazartesi geliyor yalnız şu sump deliklerini nereye açmam gerektiği hakkında kararsız kaldım ortalıkta hortum kablo fazla görünsün istemiyorum sump deliklerinin birini alta birini yukarıdan yapsam bir sorun olur mu bilgisi olan var mı ?

semphatic

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Okan
Soyisim
Kumbaracı
Sump deligini yukaridan acman lazim dongu tasirma sistemiyle olacagi icin yukari olacak delikler . Zemine delik acip , tasirmayi boruyla yukari alabilirsin ama daha kotu bir goruntu olacaktir . Strafor arka plan uygulayacaksan eger , sump deliklerini strafor arka planla Su giris ve cikis bolumlerine magara gorunumu verebilirsin

skylineGTR32

vwTürk Üyesi
İsim
YaŞaR
Soyisim
PoLaT
Sump deligini yukaridan acman lazim dongu tasirma sistemiyle olacagi icin yukari olacak delikler . Zemine delik acip , tasirmayi boruyla yukari alabilirsin ama daha kotu bir goruntu olacaktir . Strafor arka plan uygulayacaksan eger , sump deliklerini strafor arka planla Su giris ve cikis bolumlerine magara gorunumu verebilirsin

Birini yan tarafa diğerinide taban camına yaptırdım.Emme aşşağıdan temiz su girişi yukarıdan olaçak şekilde kurguladım ama baklım ne olacak

Üst Alt