Akü Ömrünü uzatmanın yolu. Orijinal Akü 8 yıl gidiyor muhabbeti!

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Voltmetre bende yapmayı planlıyorum ağır bir sistem kullandığım için sürekli kontrol etmem gerekiyor nasıl birşey yapayım?

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Voltmetre bende yapmayı planlıyorum ağır bir sistem kullandığım için sürekli kontrol etmem gerekiyor nasıl birşey yapayım?
Benim yaptığımı beğenmediniz mi ? Aaa pardon sizde turbo yoktu. :D Göğüsün fotoğrafını alalım bir yol buluruz.

salcek

vwTürk Üyesi
İsim
salih
Soyisim
çiçek
Benim yaptığımı beğenmediniz mi ? Aaa pardon sizde turbo yoktu. :D Göğüsün fotoğrafını alalım bir yol buluruz.
???? Bu konuyu biraz açabilirmiyiz . Ben çok anlayamadım . Bi açıklarsanız sevinirin Turbo olayını bizde gülelim eğlenelim

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Hahahah bir gün bende turbolu araba alacam hunharca vuracam kırbacı benim direk dolu o yüzden olmaz o şekilde ama göğüse dörtlü düğmesinin yanına koyabilirim diye düşünüyorum fakat göze batar diye ikilemde kaldım.Resim yükleyeceğim akşama doğru.

salcek

vwTürk Üyesi
İsim
salih
Soyisim
çiçek
HA HA HA bende güleyim ben gülmeyeyimmi . ha ha ha Ben anlayamadım ama neyse boza mevsimi değil artık boza yerine şıra içip öyle gülecez artık. bide turbo bulsakta taksanız. ha ha hha

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
???? Bu konuyu biraz açabilirmiyiz . Ben çok anlayamadım . Bi açıklarsanız sevinirin Turbo olayını bizde gülelim eğlenelim
Açacak bir durum yok. Furkan hocam benim ne demek istediğimi anladı. Aramızda bir kırbaç mevzusu vardı. ;)

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Hahahah bir gün bende turbolu araba alacam hunharca vuracam kırbacı benim direk dolu o yüzden olmaz o şekilde ama göğüse dörtlü düğmesinin yanına koyabilirim diye düşünüyorum fakat göze batar diye ikilemde kaldım.Resim yükleyeceğim akşama doğru.
Senin makinenin maşallahı var turbolu araçlar kadar ciğeri açık. O kadar kırbacı kim yerse koşar :D

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Yok sadece yanlış anlaşılma :) sıkıntı yok...

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Aküyü 4 yıldan uzun süre kullanmayı çok güvenilir bulmuyorum.
Normal şartlarda performansı gayet iyi görünür, hava soğuduğu bir dönem bir anda çöker yarı yolda bırakır.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Normal şartlarda performansı gayet iyi görünür, hava soğuduğu bir dönem bir anda çöker yarı yolda bırakır.
Kesinlikle;
ilave olarak kapının bir süre açık kalması sonucu, yada stop lambalarının açık kalması yada dörtlülerin yada radyonun da uzunca süre açık kalması sonucu da akünün olmadık yerde bittiği ve haricen takviye kablosu aradığımız, bir kaç kez başımıza gelmiştir. Zayıflama belirtileri görür görmez değiştirmek mantıklıdır.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Hiçbir akünün garantisi yoktur. Yeni bir akü bile yolda bırakabilir. Akünün voltaj değeri düştüğü zaman marşlarda kendini belli eder. 4-5 gün yatan bir aracın akü voltajı ''aracı çalıştırmadan önce ölçtüğünüzde'' 12 voltun altına inerse o zaman akü şarj istiyor demektir. Şarja taktıktan sonra değişen pek bir şey olmaz ise akü ömrünü yavaş yavaş dolduruyor demektir. Zaten önemli olan en az 4-5 gün yatan bir aracın akü voltajıdır.

Bugüne kadar kullandığım aküler en fazla 3.5 yıl giderdi. Geçen yıl alarmı iptal edip teybi de araçtan söktükten sonra çok şey fark etti. Şu an aynı marka kullandığım akü 4 yıl 1 aydan gidiyor. Akünün plakaları dışarıdan bakınca iyi gözüküyor, şarj seviyesi de iyi. 1 hafta aralıklarla bakım şarjı da yapıyorum. Bu da çok yararlı.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Bunu 3'lü poddan kesip yaptım.
Bu arada mini voltmetreden ben de alacağım. Sanırım bunun birkaç değişik çeşidi var. 3 pinli olanı var 0 -100 v arası ölçüm yapıyor. kırmızı, sarı ve siyah kablo. Sarı kabloyu kullanmazsanız 30 v ölçüm yapabiliyormuş. Diğer model ise iki pinli kırmızı ve siyah 30 V. Sizin aldığınız kaç inç?
0.28 inç ve 0.36 inç var. Google'da da görselleri var. Gösterge poduna takarken podun arkasından mı taktınız yoksa dışarıdan keserek mi taktınız? voltmetrenin iki köşesinde vidalamak için çıkıntı var, o çıkıntıları kestiniz mi? Ben podu çıkarmadan takmak istiyorum da o yüzden sorayım dedim.

Bugüne kadar hep aliexpress'ten alırdım, fakat gümrük vergisi çok tuzlu çıkıyor.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Bu arada mini voltmetreden ben de alacağım. Sanırım bunun birkaç değişik çeşidi var. 3 pinli olanı var 0 -100 v arası ölçüm yapıyor. kırmızı, sarı ve siyah kablo. Sarı kabloyu kullanmazsanız 30 v ölçüm yapabiliyormuş. Diğer model ise iki pinli kırmızı ve siyah 30 V. Sizin aldığınız kaç inç?
0.28 inç ve 0.36 inç var. Google'da da görselleri var. Gösterge poduna takarken podun arkasından mı taktınız yoksa dışarıdan keserek mi taktınız? voltmetrenin iki köşesinde vidalamak için çıkıntı var, o çıkıntıları kestiniz mi? Ben podu çıkarmadan takmak istiyorum da o yüzden sorayım dedim.

Bugüne kadar hep aliexpress'ten alırdım, fakat gümrük vergisi çok tuzlu çıkıyor.
Özelden bana ulaşın. Telefon üzerinden haberleşelim.. Bana Whatsapp ile yazarsınız.

Üst Alt