• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

a6 3.0 tdi quattro hakkinda fikirleriniz

Chappelle

vwTürk Üyesi
merhabalar arkadaslar.
araci yeni sattim biraz arabasiz gezicem derken bugun satilik bir a6 3.0 tdi quattro gordum 2006 model 240bin lerde. arac makam araci oldugu icin surekli sehirdisi ve yurtdisi falan kullanilmis. soforle konustuk beraber bindik gezdik falan quattro cok hosuma gitti. ilk basta tamam dedim kapora birakip araci alicam dedim sonra dikkat ettim sofor hizi seven biri hep yuksek devirlerde falan. yarin ogleye kadar opsiyon tanidi kapora birakmam icin. bide sizi sorayim dedim ne diyorsunuz arkadaslar alinir mi bu yasta ve bu km de sofor kullanilmis bir makam araci? saygilar

FameNeS

VWTURK Gold Member
fiyat hakkında bilgi vermemişsiniz :S

yakuzz

vwTürk Üyesi
TR'de olsan "alma" derdim. Vergisi, yakıtı çok yıpratırdı çünkü.. Ama bulunduğun ülkede durum nedir bilemiyorum. Ben bu arabaya alamancılar vesilesiyle binmiştim. Korkunç bir gidişi ve rahatlığı var. Ama bahsettiğin aracın km'si yüksek gibi. Her gün 110-120 km yol yapmış :)

Halil Kara

vwTürk Üyesi
Avrupadaki dizel araçların yaşına ve km sine bakılırsa bizim Türkiye' den çok daha fazla olduğunu görmek mümkün. Sanırım daha uzak mesafelere sürekli olarak gidiliyor.
Türkiye' de böyle bir araca 11000 dolara sahip olunabilse bir dakika durmam alırım :)
Fakat sizin imkanlarınız farklı, aynı fiyata daha uygun araç bulunabilirse tabiki km si düşük araç tercih edilir.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
Bence 240.000 km çok değil Almanya da amcamda dizel BMW var 600.000 km de demişti hala saat gibi çalışıyor demişti bence alınabilir.

Chappelle

vwTürk Üyesi
Avrupadaki dizel araçların yaşına ve km sine bakılırsa bizim Türkiye' den çok daha fazla olduğunu görmek mümkün. Sanırım daha uzak mesafelere sürekli olarak gidiliyor.
Türkiye' de böyle bir araca 11000 dolara sahip olunabilse bir dakika durmam alırım :)
Fakat sizin imkanlarınız farklı, aynı fiyata daha uygun araç bulunabilirse tabiki km si düşük araç tercih edilir.
evet yollar iyi oldugu icin cogu kisi ucakla gitmektense arabayi tercih ediyor sanirim. ayni fiyatta yasi daha fazla bulunur ama ayni yas km si dusuk olanlar hep 12-13bin eurodan basliyor. cekindigim tek nokta gunde 100-120km araci cidden yorar. cok kararsiz kaldim ya almak da istiyorum bide dusunuyorum kim ugrasir bununla :S

Halil Kara

vwTürk Üyesi
evet yollar iyi oldugu icin cogu kisi ucakla gitmektense arabayi tercih ediyor sanirim. ayni fiyatta yasi daha fazla bulunur ama ayni yas km si dusuk olanlar hep 12-13bin eurodan basliyor. cekindigim tek nokta gunde 100-120km araci cidden yorar. cok kararsiz kaldim ya almak da istiyorum bide dusunuyorum kim ugrasir bununla :S
Yetkili servisinde iyi bir ekspertiz ile satın alınabilir bence.
Muhtemelen o araçlar mıcırlı yol bile görmemiştir :) Bizim Türkiye' deki yollarla kıyaslanırsa aslında km hesabı yarı yarıya değişmeli :) 250 bin km avrupa = 125 bin km Türkiye :D

Dizel araçta biliyorsunuz en çok sıkıntı çıkaran parçalar enjektör ve turbo. Yine mekanik ve elektronik aksamlara detaylı ekspertiz ile gönül rahatlığı ile alınabilir.
Sedat Bey' in söylediği gibi, aslında bu km ler Avrupa' da yüksek sayılmaz. Bizim de bir akrabamız 2008 de C classe yeni kasayı çıkarınca sıfır km olarak almıştı. Geçen sene yıllık izinde Türkiye' de görüşünce aracın 230 bin km de olduğunu gördüm :) 2008-2009-2010-2011 yani 4 sene de 230 bin km... Araç günlük 160 km yapmış... Türkiye' de 50 bin km deki aracın içinden çatır çutur tıkırtı sesleri gelir, bahsettiğim araçta tık ses yoktu... Hakkaten aracı kullandığınız yol durumu çok önemli, bence km ye fazla aldanmamalı.

Tabi dediğim gibi daha iyi alternatifler varsa da değerlendirilmeli. 1000 euro farkla daha uygun km de araç bulunabiliyorsa daha iyi olur...
Şaka gibi yahu, 11000 euro A6 3.0 tdi quattro...

Chappelle

vwTürk Üyesi
Yetkili servisinde iyi bir ekspertiz ile satın alınabilir bence.
Muhtemelen o araçlar mıcırlı yol bile görmemiştir :) Bizim Türkiye' deki yollarla kıyaslanırsa aslında km hesabı yarı yarıya değişmeli :) 250 bin km avrupa = 125 bin km Türkiye :D

Dizel araçta biliyorsunuz en çok sıkıntı çıkaran parçalar enjektör ve turbo. Yine mekanik ve elektronik aksamlara detaylı ekspertiz ile gönül rahatlığı ile alınabilir.
Sedat Bey' in söylediği gibi, aslında bu km ler Avrupa' da yüksek sayılmaz. Bizim de bir akrabamız 2008 de C classe yeni kasayı çıkarınca sıfır km olarak almıştı. Geçen sene yıllık izinde Türkiye' de görüşünce aracın 230 bin km de olduğunu gördüm :) 2008-2009-2010-2011 yani 4 sene de 230 bin km... Araç günlük 160 km yapmış... Türkiye' de 50 bin km deki aracın içinden çatır çutur tıkırtı sesleri gelir, bahsettiğim araçta tık ses yoktu... Hakkaten aracı kullandığınız yol durumu çok önemli, bence km ye fazla aldanmamalı.

Tabi dediğim gibi daha iyi alternatifler varsa da değerlendirilmeli. 1000 euro farkla daha uygun km de araç bulunabiliyorsa daha iyi olur...
Şaka gibi yahu, 11000 euro A6 3.0 tdi quattro...
sagol abi verdigin bilgiler icin. arac bu km leri yurt disinda degil turkiyede istanbulda yapilmis. bir konsoloslukta makam araci olarak kullanilmis. ben bunu alip yurt disina goturecegim. fiyatta 1100euro degil 11000$. fiyatti asagi cekmeye calisiyorum ama sanirim baska inmez. vazgecmistim baskasina satilacakti sanirim anlasamamislar bugun tekrar aradi konusalim diye yarin anlasabilirsek servise gostermek lazim nereye hangi servise tavsiye edersiniz arkadaslar? araci alirsan iyi baktirip sonra 5000km lik yol yapip 5 ulkeden gecicek. onun icin heryerini gostermek lazim. valla bu karda kista yolda birakmasin diye korkuyorum. ne diyorsunuz arkadaslar? :) girilir mi bu ise?

esoft

vwTürk Üyesi
Ben olsam yaklaşık 6 yılda 240.000 km'yi devirmiş bir aracı almazdım.

"Ucuz etin yahnisi olmaz" demiş atalarımız.

Tercih meselesi...

Chappelle

vwTürk Üyesi
Ben olsam yaklaşık 6 yılda 240.000 km'yi devirmiş bir aracı almazdım.

"Ucuz etin yahnisi olmaz" demiş atalarımız.

Tercih meselesi...
acikcasi km ye pek takmam yani. ama merak ettigim bu motorlarin omru ne kadar olmasi. 2 kere 200un ustunde arac aldim cok sukur bi kere bile sorun cikarmadi. bitek satarken biraz sikinti oldu okadar.

esoft

vwTürk Üyesi
acikcasi km ye pek takmam yani. ama merak ettigim bu motorlarin omru ne kadar olmasi. 2 kere 200un ustunde arac aldim cok sukur bi kere bile sorun cikarmadi. bitek satarken biraz sikinti oldu okadar.

Söylediğim gibi tamamen tercih meselesi. Araç işi biraz şans işi. Alman araçları malum 500 - 600 bine kadar yolu var ama ben ne yalan söyleyim o kadar fazla km yapan gözümle görmedim.

Sizin açınızdan bakınca km'ye takılmadığınızı farz ve kabul edelim. Aracı 240.000'de aldık. Tepe tepe sürdük ve tahmini 350.000'de elden çıkarmaya karar verdik. Türkiye'de satışa çıkartırsanız araç muhtemelen elinizde patlayabilir. Ben olsam almam yani. Alacak kişi de kelepir kapatma yoluna gidecek. Yurt dışında araç alım satımı nasıldır bilemem.

Tamamen tercih meselesi...

polo_2006

Uzaklaştırılmış Üye
Söylediğim gibi tamamen tercih meselesi. Araç işi biraz şans işi. Alman araçları malum 500 - 600 bine kadar yolu var ama ben ne yalan söyleyim o kadar fazla km yapan gözümle görmedim.
Aslında türkiyede o km leri yapan araç çok da, km düşürüldüğü için satarken kimse gözüyle göremiyor.

Halil Kara

vwTürk Üyesi
Aslında türkiyede o km leri yapan araç çok da, km düşürüldüğü için satarken kimse gözüyle göremiyor.
:D

Tam da ben yazacaktım.
Araç alırken birçok aracı incelettim. 2008 model araç, 95000 km yazıyor. Servis kayıtlarına baktırıyorsun 2 sene önce 120 bin km bakımına girmiş :)

serpace

vwTürk Üyesi
Öncelikle, söz konusu Audi'nin bakımları zamanında yapılmışsa o fiyata alınabilir.

İkinci olarak, km. muhabbeti açılmış madem, yaşadığım bir olayı anlatmak isterim.

İnternette satılık araç ilanlarında neredeyse 100 bin km.nin üstünde araç yok. Buradan bakınca sanki Türkiye'de herkes aracını, süs çiçeği gibi kapısının önünde bekletiyor.

Maalesef bir araç, gerçek sahibinin elinden çıkmayadursun, galerici veya ikinci meslek olarak araç alım satımı yapan birçok memur var memlekette. Onların eline düşen her aracın km.si hemen aşağı çekilir. Yıllarca kullandığımız aracımızın km. sayacının, biz almadan önce 40.000 km kadar geri çekildiğini sonradan farkettik. Aracı bir galeriden almıştık. 4 yıl kadar kullandık, satarken, kimsenin ahını almayalım diye, fiyatı düşük olsa da aynı galeriye bırakmaya karar verdik. Galerici, daha notere gitmeden aracı önce elektrikçiye götürdü ve 40.000 km. daha geri çekti gözlerimin önünde. Yani aynı kişi, aynı aracın km.sini 4 yıl arayla 2 defa geri çekti.

Kazasız temiz diri bir araçtı. Gerçekte 240.000 km. civarında idi. Ama galerici 139.000 km diye aynı gün ilanı verdi. Ve maalesef 1 haftada yeni sahibine gitti.

Yazık alan kişiye. Tabi ki bize de yazık olmuştu 4 yıl önce. Bu araba, aha da şuraya yazıyorum, 150.000 km.'yi görmez bu insanların elinde.

Adını da vereyim galerinin İzmir Ödemiş - S.yg.n Ot.m.t.v (Açık yazmadım, Anlayan anlamıştır.)

Uzak durun arkadaşlar bu galericilerden.

Bir opel Astra bile 240.000 km'de sorun çıkarmıyorsa. Audi, hele 3.0 TDI bir araç, sorun çıkarmaz.

okaya

vwTürk Üyesi
Km mevzusuna fazla takilmamak gerekiyor. isleyen demir pas tutmaz demisler. Duzenli bakimi yapilmis yuksek km li bir arac duzensiz bakima girmis evin onunde yatmis bir aractan daha sorunsuzdur buna emin olun.

Soyle aciklayayim size, bir cok aracin fabrikasyon hastaliklari ve hatalari vardir bu problemler nedense 100bin yada 200bin olmadan cikmiyor :) Yani sizin baktiginiz aracta muhtemelen bircok problemli parca 100bin ve 200bin km arasinda degismistir. Yani buyuk ihtimalle size cok masraf cikarmayacaktir. Ben sahsen kendime araba alirken km sine hic bakmam benim icin onemli olan duzenli servise gitmis mi, yag degisim sureleri duzenlimi.

2006 A6 3.0 TDi Quattro larin piyasasi biraz dusuk, sanirim sebebi yakit ve vergi fazlaligi. Hollanda'da suanki piyasasi bu aracin 8000-9000euro. Hangi ulkede aracin kullanilacagini bilmedigim icin bu konuda yorum yapamiyacagim.

Üst Alt