2002 Audi a3

burakalp

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
ALPARSLAN
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2002 model a3. Aracımda hararet normal iken fan sürekli açılıyor ve bir süre sonra orta ekranda hararet gösterge uyarısı veriyor. Aracta antifiriz çok az su fazla ve seviye su deposunun yarısının altında. 2 gündür bu olay başıma geliyor. Sorunu çözemedim. Bu konu hakkında bir bilgisi olan veya başına geler var mı?

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
FURKAN
Soyisim
BAKIREL
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Büyük ihtimal hararet müşürü arızalı...

burakalp

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
ALPARSLAN
Müşür, devirdaim, kütük vs. değişeli fazla olmadı.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Muhtemelen sogutma suyu seviyeniz "Min" gostergesinin altinda. Onu bir kontrol edin derim. Eksik olan kismi da antifriz ile tamamlayin. Araci VAGCOM ile bilgisayara baglayip bir ariza taramasi yaptirin. Eminim ki arizayi tespit edecektir.

burakalp

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
ALPARSLAN
OBD den bağlandım sadece oksijen sensoru dusuk yakıt arızası cıkıyor. Hızlı giderken bir iki sefer fan açıyor. Hemen durup termostata bakıyorum açmamış. Biraz duruyorum termostat açıyor. Bu normal mi

azap5555

vwTürk Üyesi
İsim
abdi
Soyisim
coşkun
Aracınızın Markası
seat
Aracınızın Modeli
ibiza 1.2 tsi
Mesleğiniz
memur
Zengin karışımda çalışıyor olabilir.

burakalp

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
ALPARSLAN
Araç arıza kodunda 0171 ve 0141 arızası veriyor. Bu soğutma sistemindeki soruna sebep mi oluyor. ikisi de bildiğim kadarı ile fakir karısım yani yakıt ile alakalı soğutma sistemi ile mi alakalı.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Araç arıza kodunda 0171 ve 0141 arızası veriyor. Bu soğutma sistemindeki soruna sebep mi oluyor. ikisi de bildiğim kadarı ile fakir karısım yani yakıt ile alakalı soğutma sistemi ile mi alakalı.
Hocam internetten ariza kodlarini aratmadiysaniz bir bakin. Basina gelmis olan ve sebeplerini de yazan birileri cikabilir.

burakalp

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
ALPARSLAN
Bu gün sanayiye gittim. Tamirci elektrikçiiye elektrikçi elektronikçiye. Sonra yine elektronikçi elektrikçiye gönderdi. En son nasıl olduysa tekrar elektronikçiye gittim. Bu yerlerden aldığım bilgi. gösterge bozuk kodları bozuk böyle olduğu için beyne yanlış bilgi gönderip termosatat açmadan fan açıyor bazen termostat acıyor.Arac bilgisayarda hararet degerleri normal gösteriyor göstergede hatalı fan açınca 120 ye çıkıp hararet gösteriyor. Bizim termostatlar elektrikli ama elektrik destekli mi açıyor termostat. Fanı yanlış bilgi gittiğinde açar mı beyin termostatı açmadan. Ben bu durumdan hiçbir şey anlamadım arkadaşlar bilen biri varsa veya başına gelen yardım etsin.

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Bu gün sanayiye gittim. Tamirci elektrikçiiye elektrikçi elektronikçiye. Sonra yine elektronikçi elektrikçiye gönderdi. En son nasıl olduysa tekrar elektronikçiye gittim. Bu yerlerden aldığım bilgi. gösterge bozuk kodları bozuk böyle olduğu için beyne yanlış bilgi gönderip termosatat açmadan fan açıyor bazen termostat acıyor.Arac bilgisayarda hararet degerleri normal gösteriyor göstergede hatalı fan açınca 120 ye çıkıp hararet gösteriyor. Bizim termostatlar elektrikli ama elektrik destekli mi açıyor termostat. Fanı yanlış bilgi gittiğinde açar mı beyin termostatı açmadan. Ben bu durumdan hiçbir şey anlamadım arkadaşlar bilen biri varsa veya başına gelen yardım etsin.
Benzer bi mevzu Passat 1.8t aracımda başıma gelmişti, araçta hararet yokken ibre 130C ye çıkıyordu, fan açıyordu bazen açmıyordu. Kadran değişti, bi sürü müşür değişti kimse bulamadı. En son başına gelen birisi nokta atışı yaptı, sağ arka davlumbaz içinde benzin deposunda buharlaşan yakıtı tahliye eden parça arızalıymış, değişti tüm sıkıntılar çözüldü. Arızası ise bi yerden oksitlenmiş ve şase yapıyordu.

Kalfaabdullah

vwTürk Üyesi
İsim
Abdusamed
Soyisim
Abdullah
Aracınızın Markası
Passat cc
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Oto tamir