2000 Model Polo Tekleme Stop Etme ve Yağ Lambası sorunu

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Arkaşlar Merhabalar
Bir kaç hafta önce 2000 Model 1.4 AHW motor polo aldım. Aracı aldıktan sonra sorunlar peşpeşe gelmeye başladı.
1. Araç hareket halinde yada rolentide klima açıkken stop ediyor.
2. Tekleyerek çalışma yapıyor ve kendi kendine rolentide devir değiştiriyor.
3. Hareket elindeyken kırmızı yağ lambası 7 8 kere yanıp dönüyor.
Ustalar bu araçlarda bunların kronik olduğunu söylüyor ama kimse çözümünü söylemeyip tek tek bir sürü parça sıralıyor.
Forumu araştırdığımda çok kişi aynı şikayetlerden maruz kalmış konu açılmış fakat kimse nasıl çözdüğünü yazmamış konu hep yarım kalmış

Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdüklerini veya çözümünü bilenler lütfen yardım etsin kafayı yemek üzereyim biraz birikmiş paramla aldım bu sorunu yaşamak çok canımı sıktı ve pişman oldum

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ustalar problemi çözemeyeceğini anlayınca kısa yoldan kronik deyip işin içinden sıyrılıyorlar. Öncelikle bilgisayara bağlanıp arıza kontrolü yapılması gerekir çıkan arızalara göre parça değişimine gidilmeli. Ancak; Polo araçlarda bu tür problemler daha çok tevzi makarasında oluşan boşluktan kaynaklandığını düşünüyorum bu parçaların yan sanayi değilde orijinal olanıyla değişmesi gerekiyor, umarım en kısa zamanda çözersiniz geçmiş olsun...

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Ustalar problemi çözemeyeceğini anlayınca kısa yoldan kronik deyip işin içinden sıyrılıyorlar. Öncelikle bilgisayara bağlanıp arıza kontrolü yapılması gerekir çıkan arızalara göre parça değişimine gidilmeli. Ancak; Polo araçlarda bu tür problemler daha çok tevzi makarasında oluşan boşluktan kaynaklandığını düşünüyorum bu parçaların yan sanayi değilde orijinal olanıyla değişmesi gerekiyor, umarım en kısa zamanda çözersiniz geçmiş olsun...
3 gündür hemen hemen herşeyi kontrol ettik ama hala çözüme ulaşamadık yağ pompası siparişi verdim değiştirdikten sonra bi tekrar deneyeceğiz

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
bilgi olması açısından burada paylaşayım aracın yağ pompası değişimi için bugün ustaya götürdüm aynı zamanda rektefiyecininde araca bakmasını istedim. Aracın gömlekleri çizilmiş gömlek çakılacak.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
bilgi olması açısından burada paylaşayım aracın yağ pompası değişimi için bugün ustaya götürdüm aynı zamanda rektefiyecininde araca bakmasını istedim. Aracın gömlekleri çizilmiş gömlek çakılacak.
Geçmiş olsun umarım fazla masraf çıkmaz...

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
gömlek nasıl cizilir sekman kırılırsa cizilmez mi.

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
gömlek nasıl cizilir sekman kırılırsa cizilmez mi.
okaykay_1 yanlış bilgi vermiş oldum aracımın gömlekleri değil krank yatakları aşınmış bugün yataklar değiştirilip krank temizlenip taşlandı yağ pompası değiştirildi karter ve karter süzgeci temizlenip toplandı.
Sanırım akşama motor yerine oturtulup marş basılacak deneyimlerimi paylaşırım

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Aracın dün alıp tekrar denedim yine yaktı yağ lambasını hazine arar gibi araçta sorun arıyoruz uykularım bile düzensizleşti moral bozukluğundan bakalım şuan usta tekrar inceliyor aracı

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Yaptığım tüm harcamalardan sonra aracı birde elektrikçiye göstermeye karar verdim.
Elektirikçi aracın tesisatta sorun olabileceğini söyleyip yeni bir soketle birlikte müşürden ECU ya giden sinyal kablosunu güçlendirdi. Yaklaşık 170 km test sürüşü gerçekleştirdik ve ışığın yanmadığını gördük.
Ustaların yanlış yönlendirmesi nedeniyle Toplamda
Yağ pompası değişimi
Krank yatakları değişimi
Krank temizliği
Karter temizliği
Yağ süzgeci değişimi
Contaların değişimi
Sanayi tabiriyle yarım motor yapma işlemine 1500 lira para harcadım elektirikçi ise sorunu 30 liraya çözdü.
Sonuç olarak sayın arkadaşlar kendini Usta addeden kimseye güvenmeyip en ufak arızayı motor yapmaya kadar götüren motor kaputun açar açmaz bu motor bitmiş diyen müşterini moralini yerle bir eden kimseye güvenmeyip en iyi ihtimalı düşünerek önce bir elektrik tesisatını kontrol etmekte fayda varmış bunu öğrenmiş olduk.
Tüm forum arkadaşlarına tavsiyem olmuş olsun.
Saygılarımla

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Yaptığım tüm harcamalardan sonra aracı birde elektrikçiye göstermeye karar verdim.
Elektirikçi aracın tesisatta sorun olabileceğini söyleyip yeni bir soketle birlikte müşürden ECU ya giden sinyal kablosunu güçlendirdi. Yaklaşık 170 km test sürüşü gerçekleştirdik ve ışığın yanmadığını gördük.
Yağ pompası değişimi
Krank yatakları değişimi
Krank temizliği
Karter temizliği
Yağ süzgeci değişimi
Contaların değişimi
Sanayi tabiriyle yarım motor yapma işlemine 1500 lira para harcadım elektirikçi ise sorunu 30 liraya çözdü.
Sonuç olarak sayın arkadaşlar kendini Usta addeden kimseye güvenmeyip en ufak arızayı motor yapmaya kadar götüren motor kaputun açar açmaz bu motor bitmiş diyen müşterini moralini yerle bir eden kimseye güvenmeyip en iyi ihtimalı düşünerek önce bir elektrik tesisatını kontrol etmekte fayda varmış bunu öğrenmiş olduk.
Saygılarımla
Büyük geçmiş olsun benzer sorunlarla bizlerde karşılaşıyoruz, giden paranamı yanarsın, arabanın geldiği hale mi yanarsın mevlam iyi insanlarla karşılaştırsın, araca konulan teşhisler ve rakamlar konusunda bir kaç yerden fikir almak da fayda var geçen yıl aracımın pcv sistemi tıkandı yağ çubuğunu fırlattı kime gittiysem motor yapılacak dedi yine bu forum sayesinde ve necdet beyin desyeği ile sorunu çözmüştüm, sabırlı olup araştırmasaydım sizin yazdığınız satırlara benzer satırlar yazmış olacaktım. Olan olmuş her işde bir hayır vardır deyip aracınızdan soğumadan keyifle binin.

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Büyük geçmiş olsun benzer sorunlarla bizlerde karşılaşıyoruz, giden paranamı yanarsın, arabanın geldiği hale mi yanarsın mevlam iyi insanlarla karşılaştırsın, araca konulan teşhisler ve rakamlar konusunda bir kaç yerden fikir almak da fayda var geçen yıl aracımın pcv sistemi tıkandı yağ çubuğunu fırlattı kime gittiysem motor yapılacak dedi yine bu forum sayesinde ve necdet beyin desyeği ile sorunu çözmüştüm, sabırlı olup araştırmasaydım sizin yazdığınız satırlara benzer satırlar yazmış olacaktım. Olan olmuş her işde bir hayır vardır deyip aracınızdan soğumadan keyifle binin.
Maalesef araçla ilgili sorunları genel anlamda sorun edip çabuk çözmek istediğimiz için başımıza bu denli sorunlar geliyor. İyi ustalarımız hariç çoğu ustanın ne sensörden ne valften haberi var hala eski kafayla Tofaş Toros mantığıyla hareket eden eline anahtar alan herkesin şu servis bu servis diye dükkan açtığı Ustalıkta ülke olarak bir kriter uygulamadığımız için sanırım bunlar çoğu ustalar müşteriyi yolunacak kaz olarak görüp tamir etmek yerine değiştirme yoluna giden motordan gelen seside koltuktan gelen sesine motor yapmaya bağlayan ustalar olduğu müddetçe işimiz zor maalesef

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
Yağ pompası değişimi
Krank yatakları değişimi
Krank temizliği
Karter temizliği
Yağ süzgeci değişimi
Contaların değişimi
Saygılarımla
tühh yaa üzüldüm bir yandan da sevindim sorunun hallolmasına bosu bosuna okadar paralar gitti motor acıldı zaman kaybı felan derken ama sorununuzn çözülmesine mutlu oldum hersey gönlünüzce olsun hayırlısıda olsun. gidecegi varmıs diyelim. rolantideyken klimayı acınca stop olayı felan gittiyse senden mutlusu yok.

azap5555

vwTürk Üyesi
İsim
abdi
Soyisim
coşkun
Aracınızın Markası
seat
Aracınızın Modeli
ibiza 1.2 tsi
Mesleğiniz
memur
Maalesef araçla ilgili sorunları genel anlamda sorun edip çabuk çözmek istediğimiz için başımıza bu denli sorunlar geliyor. İyi ustalarımız hariç çoğu ustanın ne sensörden ne valften haberi var hala eski kafayla Tofaş Toros mantığıyla hareket eden eline anahtar alan herkesin şu servis bu servis diye dükkan açtığı Ustalıkta ülke olarak bir kriter uygulamadığımız için sanırım bunlar çoğu ustalar müşteriyi yolunacak kaz olarak görüp tamir etmek yerine değiştirme yoluna giden motordan gelen seside koltuktan gelen sesine motor yapmaya bağlayan ustalar olduğu müddetçe işimiz zor maalesef
Bundan sonra motul xclean 5-40 yağ kullanmanızı tavsiye ederim, kurum yapmaz kanalları tıkamaz motor rahat devir çevirir, madem motor yenilendi ömrü uzun olsun

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
tühh yaa üzüldüm bir yandan da sevindim sorunun hallolmasına bosu bosuna okadar paralar gitti motor acıldı zaman kaybı felan derken ama sorununuzn çözülmesine mutlu oldum hersey gönlünüzce olsun hayırlısıda olsun. gidecegi varmıs diyelim. rolantideyken klimayı acınca stop olayı felan gittiyse senden mutlusu yok.
Klima açılınca stop etme olayı hala devam ediyor o sanırım rolanteyi düzenleyen parçalardan bir tanesinden kaynaklanıyor. Araştırmalarım hala devam ediyor.
Klima açık gaz verdiğimde araba devrini toparlayamadığı için hemen sönüyor bu sefer forumdaki arkadaşların yardımı ile o sorunu çözmeye çalışacağım ustalara para kaptırmaya niyetim yok

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Bundan sonra motul xclean 5-40 yağ kullanmanızı tavsiye ederim, kurum yapmaz kanalları tıkamaz motor rahat devir çevirir, madem motor yenilendi ömrü uzun olsun
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Mobil kullanmıştım bundan sonra Motul kullanmayı düşünüyorum

polo2002

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
Güler
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Esnaf
Aracı bayram dolayısı ile ortalama 1000 km kullandım sanırım yağ lambası sorununu çözüme kavuşturduk.
Yaptığım uzun yol deneyimimde araç benzinde klima açıkken sorunsuz ve stabil çalışıyor. Yanlız LPG geçip klima açtığımda hareket halinde debriyaja bastığımda, kırmızı ışıkta durunca ve park halinde 2000-3000 devir arası gaz verip ayağımı çektiğimde devir 500 kadar düşüp stop ediyor çözüm bulamadım yardıma ihtiyacım var
Saygılarımla

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bahsettiğiniz sorun sadece lpg demi oluyor yani benzinde yapmıyorsa lpg ayarına baktırdınızmı?

Asuka

vwTürk Üyesi
İsim
Mustafa
Soyisim
ALDANMAZ
Aracınızın Markası
VW Polo
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
Memur
Merhaba, benzer sorunları bende yaşadım yaşlı araç alınca böyle sorunlar olabiliyor, araç rolantideyken klima açınca devir saatinde dalgalanma oluyordu 1/2 lvlde 3/4 lvl getirince arac istop ediyordu ama baya mücadele veriyordu. Gaz kelebeğini temizlettim sorun çözüldü. ama sanırım klima çok enerji cektiğinden motoru zorluyor. klimayı açınca minik bi dalgalanma mevcut, yağ Lambası sorunu olarakta uzun süreli 130/140km/h bandında kullandığmda bendede yandı 1/2 kere hemen sağa çektim zaten ben sağa çekip kontak kapatasıya lamba ötüp sönüyordu herşey 3/4 sny içinde olup bitiyordu. Direk yağ değişimi yaptım 10/40 Mobil bakımlarını hallettim filtre vs üstüne 5000km gittim şuan sorun yok ha bide arada egsoz değişimi yaptım içi dökülmüştü.

sinan__kaya

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Kaya
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
İşçi
Birde ateşleme bobinlerine baktırın derim bende de aynı sorun oluştu değiştirince düzeldi.

Üst Alt