18 inc jant kullanan varmi

billurcu_87

vwTürk Üyesi
İsim
özkan
Soyisim
billurcu
Birseylersormam gerek.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

billurcu_87

vwTürk Üyesi
İsim
özkan
Soyisim
billurcu
Kusurabakmayin arkadaslar bir turlu sayfaya girmeye firsatim olmadi. 18 inc jant kullanan arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var. Benim arac golf 5 uzerinde 17 inc superman dedigimiz jant var. Uzun zamandir onu kullaniyorum memnunum fakat gecenlerde 18 inc durban jant lastik gordum takas etmeyi dusunuyorum. Ama surtmesinden korkuyorum. O yuzden sizlerin tecrubesine ihtiyacim var.sizce 18 atmalimiyim yakitta aracin kacmasinda ve surtmesi gibi sorunlar olurmu sizce

ibozum

VWTURK Gold Member
İsim
İbrahim
Soyisim
Akkaya
-Jantın sürtüp sürtmeyeceği ET değeri ile ilgilidir. Uygun ET değeri seçilirse sürtme yaşamazsınız. (Benim aracımda ET48)
- Takas edeceğiniz Durban'lar orijinal ise sürtme yaşayacağınız zannetmiyorum. Performanta da o kadar fark edilecek bir kayıp yaşamazsınız. Ancak alacak olduğunuz jant replika/çakma/sahte ise işler o zaman değişir. Replika genelde daha ağır oluyor ve sağlamlık yönünden de zaafları var.

Benim aracın orjinal jantları 16" ve tanesi 11kg iken şuan takılı olan 18" jantlar 10kg. Bu yüzden performans kaybı yerine bilakis daha performanslı olduğunu söyleyebilirim. Benzer jantın replikasını alan arkadaş 2 ay anca kullanıp söküp kaldırdı. Çünkü aracı çok yormasından şikayetçi idi.

billurcu_87

vwTürk Üyesi
İsim
özkan
Soyisim
billurcu
S.a tecrubeli bilgin icin cok tskkur ederim.sizin kullandiginiz jant hangisi lastik ebati nedir.peki jantin replika olup olmadigini nasil anlariz.satan arkadas orjinal demisti. Ayrica golflerin et degeri sabitmidir yoksa degisirmi.musait zamanda cvplarsaniz sevinirim.

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Bu ET değeri benim de kafamı kurcalıyor epeycene. 16 pasific jantlar var, yanlış bilmiyorsam onlar et42. Şu an kullandığımız jantların et değerini bilip ona göre çok fark olmadan yeni jant almak lazım heralde. Benim kafamdaki esas soru mesela O.Z. Racing jant beğendim et değeri 35 diyor. Yani orjinalden + ya da - değerde jant ne kadar dışa ya da içe doğru gözükür. Denemeden nasıl anlaşılıyor bu iş, kafamda deli sorular

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibozum

VWTURK Gold Member
İsim
İbrahim
Soyisim
Akkaya
S.a tecrubeli bilgin icin cok tskkur ederim.sizin kullandiginiz jant hangisi lastik ebati nedir.peki jantin replika olup olmadigini nasil anlariz.satan arkadas orjinal demisti. Ayrica golflerin et degeri sabitmidir yoksa degisirmi.musait zamanda cvplarsaniz sevinirim.

Benim kullandığım jantlar; O.Z. Racing Superturismo LM modeli, lastik ölçüleri 225 40 18.

Orijinal jant üzerinde veya iç kısmında kabartma olarak markannın amblemi ve parça kodu bilgileri vardır. ET değerleri değişkendir ve bunu jantın ne kadar içerde dışarıda olmasına göre belirlenir.

billurcu_87

vwTürk Üyesi
İsim
özkan
Soyisim
billurcu
Gecen gun dedigim 18 inc durbanlar. Sonunda taktim nasil olmus arkadaslar...

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Bu ET değeri benim de kafamı kurcalıyor epeycene. 16 pasific jantlar var, yanlış bilmiyorsam onlar et42. Şu an kullandığımız jantların et değerini bilip ona göre çok fark olmadan yeni jant almak lazım heralde. Benim kafamdaki esas soru mesela O.Z. Racing jant beğendim et değeri 35 diyor. Yani orjinalden + ya da - değerde jant ne kadar dışa ya da içe doğru gözükür. Denemeden nasıl anlaşılıyor bu iş, kafamda deli sorular

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ET Değeri milimetredir. Yani Et42'den 35'e düşerseniz jantlarınız 7mm dışa çıkar. Bunun yanında jantın J değeride önemlidir. Standar araçlarda genelde 7J veya 7.5 J değerinde jantlar olur. 16 Jantların çoğunlu 7J'dir. Siz bunu 8J'ye çıkarırsanız jantlar bir miktar daha dışarıya çıkartmış olursunuz.

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Gecen gun dedigim 18 inc durbanlar. Sonunda taktim nasil olmus arkadaslar...

Ooo bence çok güzel durmuş, hayırlı olsun ;) Birkaç tane daha özellikle gündüz fotoğrafı eklerseniz daha güzel olur yorum açısından. Şu açıdan beğendim ben :)
ET Değeri milimetredir. Yani Et42'den 35'e düşerseniz jantlarınız 7mm dışa çıkar. Bunun yanında jantın J değeride önemlidir. Standar araçlarda genelde 7J veya 7.5 J değerinde jantlar olur. 16 Jantların çoğunlu 7J'dir. Siz bunu 8J'ye çıkarırsanız jantlar bir miktar daha dışarıya çıkartmış olursunuz.
Anladım Zekeriya hocam dediğiniz gibi jantın üzerinde J değeri de var onu bilmiyordum iyi oldu. Şimdi mesela 7 mm dışarı çıkarmak ile ona göre de lastik istiyecektir. Çünkü bazen görüyorum, jant kenarları dışarda lastik içerde kalmış hiç beğendiğim bir görüntü değil. Yani şimdi benim öncelikli hedefim orjinale yakın bir et değerli jant aramak. ET 35 çok beğendiğim bir jant bulursam değerlendireceğim. Bilgilendirmeniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Lastiğin Janta takılan kısmının tabana göre dışta kalması tamamen taban ölçüsü ile J daeğeri arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Şöyleki ; 8j jant kullanacaksanız lastik tabanının en az 235 olmalı yoksa lastiğin tabanı janta göre küçük kalacağından lastiğin janta takılı olan kısımları tabana göre dıta duracaktır. 7-7.5 J jantlarda 225 tabanlı tastiği kullanabilirsiniz.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denizmavisi

vwTürk Üyesi
İsim
kaan
Soyisim
türkyılmaz
selam arkadaşlar aracım 2011 b7 kasa passat 1.4 tsı bluemotıon aracı aldığım arkadaş helezon yaylarını değiştirerek aracı pusturmuş ama ben orjinal helezonları takmak istiyorum elinde olan varsa veya değiştirmek isteyen varsa alman eiback yay takılı şu an üzerinde elinde fabrikasyon olan varsa değiştirebiliriz.

Üst Alt